# Taman Desa Cemerlang, Ulu Tiram

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                         |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Taman Desa Cemerlang, Ulu Tiram                         |
| **Address**             | Jalan Tanjong 1, Taman Desa Cemerlang, Ulu Tiram, Johor |
| **Price**               | RM 1,200 /mo (_Negotiable_)                             |
| **Is Verified Listing** | No                                                      |
| **BM**                  | 2                                                       |
| **kps (lantai)**        | 1,680                                                   |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Ulu Tiram](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-ulu-tiram-38ct7 "Ulu Tiram")
- [Kedai](https://www.iproperty.com.my/bm/kedai-disewa/sekitar-ulu-tiram-38ct7 "Kedai")
- **rent-500154801**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kedai untuk Disewa di Taman Desa Cemerlang, Ulu Tiram oleh Robbie Tan - Study - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500154801/UPHO.275713635.V800/Taman-Desa-Cemerlang-Ulu-Tiram-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500154801/UPHO.275713635.V800/Taman-Desa-Cemerlang-Ulu-Tiram-Malaysia.jpg "Kedai untuk Disewa di Taman Desa Cemerlang, Ulu Tiram oleh Robbie Tan - Study - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Disewa di Taman Desa Cemerlang, Ulu Tiram oleh Robbie Tan - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500154801/UPHO.275713636.V800/Taman-Desa-Cemerlang-Ulu-Tiram-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500154801/UPHO.275713636.V800/Taman-Desa-Cemerlang-Ulu-Tiram-Malaysia.jpg "Kedai untuk Disewa di Taman Desa Cemerlang, Ulu Tiram oleh Robbie Tan - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Disewa di Taman Desa Cemerlang, Ulu Tiram oleh Robbie Tan - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500154801/UPHO.275713637.V800/Taman-Desa-Cemerlang-Ulu-Tiram-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500154801/UPHO.275713637.V800/Taman-Desa-Cemerlang-Ulu-Tiram-Malaysia.jpg "Kedai untuk Disewa di Taman Desa Cemerlang, Ulu Tiram oleh Robbie Tan - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Disewa di Taman Desa Cemerlang, Ulu Tiram oleh Robbie Tan - View - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500154801/UPHO.275713638.V800/Taman-Desa-Cemerlang-Ulu-Tiram-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500154801/UPHO.275713638.V800/Taman-Desa-Cemerlang-Ulu-Tiram-Malaysia.jpg "Kedai untuk Disewa di Taman Desa Cemerlang, Ulu Tiram oleh Robbie Tan - View - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Disewa di Taman Desa Cemerlang, Ulu Tiram oleh Robbie Tan - Others - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500154801/UPHO.275713640.V800/Taman-Desa-Cemerlang-Ulu-Tiram-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500154801/UPHO.275713640.V800/Taman-Desa-Cemerlang-Ulu-Tiram-Malaysia.jpg "Kedai untuk Disewa di Taman Desa Cemerlang, Ulu Tiram oleh Robbie Tan - Others - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kedai for rent
- Bare
- Disenaraikan pada 1 Mei 2026
- ID penyenaraian - 500154801
- 1,680 kps luas pelan lantai
- 1,680 kps luas tanah
- RM 0.71 psf (lantai)
- RM 0.71 psf (tanah)
- Pegangan bebas
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Taman Desa Cemerlang

> Shop Lot For Rent at Desa Cemerlang

Located at jalan tanjong 1, taman desa cemerlang, this shop lot offers 1650 square feet of space across three storeys. The first floor is available for rent at RM1200. This middle floor provides a great opportunity for businesses looking to establish themselves in a vibrant area. With ample foot traffic and nearby amenities, it's an ideal location for your venture.

## Kemudahan

- Car parking outside

## Kemudahan bersama

- Bus stop
- Cafe

## Ejen Hartanah

![Robbie Tan](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/zywc261f7372-1a70-43ea-9de4-8c4e6159985c_1052x1052.jpeg)

- **Nama**: Robbie Tan
- **Agensi**: XY PROPERTIES [ E (3) 1850 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/robbie-tan-905196/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/robbie-tan-905196/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 1,200 /mo.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Tanjong 1, Taman Desa Cemerlang, Ulu Tiram, Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,680 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)