# Tebrau Detached Factory, Kawasan Perindustrian Tebrau 1, Tebrau

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                 |
| ----------------------- | --------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Tebrau Detached Factory, Kawasan Perindustrian Tebrau 1, Tebrau |
| **Address**             | Kawasan Perindustrian Tebrau 1, Tebrau, Johor                   |
| **Price**               | RM 46,248 /bulan                                                |
| **Is Verified Listing** | No                                                              |
| **kps (lantai)**        | 17,565                                                          |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Tebrau](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-tebrau-rpr9y "Tebrau")
- [Kilang Terpisah](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-sesebuah-disewa/sekitar-tebrau-rpr9y "Kilang Terpisah")
- **rent-200036474**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Tebrau 1, Tebrau oleh Eva Tan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-z9nkab9e1c13-dc4e-4263-92e9-a790142c634e_1280x960.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-z9nkab9e1c13-dc4e-4263-92e9-a790142c634e_1280x960.jpeg "Kilang Terpisah untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Tebrau 1, Tebrau oleh Eva Tan - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Tebrau 1, Tebrau oleh Eva Tan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-w1pr1ead2220-e766-45cd-a190-2ea6b15dcff4_1280x960.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-w1pr1ead2220-e766-45cd-a190-2ea6b15dcff4_1280x960.jpeg "Kilang Terpisah untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Tebrau 1, Tebrau oleh Eva Tan - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Tebrau 1, Tebrau oleh Eva Tan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-m3ii1f9583b8-210a-4dc5-852c-77e044f3222e_1280x960.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-m3ii1f9583b8-210a-4dc5-852c-77e044f3222e_1280x960.jpeg "Kilang Terpisah untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Tebrau 1, Tebrau oleh Eva Tan - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Tebrau 1, Tebrau oleh Eva Tan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-f0z14378ba79-e29c-412a-99ba-e4f6a568ab86_1280x960.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-f0z14378ba79-e29c-412a-99ba-e4f6a568ab86_1280x960.jpeg "Kilang Terpisah untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Tebrau 1, Tebrau oleh Eva Tan - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Tebrau 1, Tebrau oleh Eva Tan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-2per2c48d278-e18b-41bc-bcee-db63bc69d3a2_1280x960.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-2per2c48d278-e18b-41bc-bcee-db63bc69d3a2_1280x960.jpeg "Kilang Terpisah untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Tebrau 1, Tebrau oleh Eva Tan - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kilang Terpisah untuk disewa
- Disenaraikan pada 23 Apr 2026
- ID penyenaraian - 200036474
- 17,565 kps luas pelan lantai
- 30,832 kps luas tanah
- RM 2.63 psf (lantai)
- RM 1.50 psf (tanah)
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Properti menghadap ke arah Selatan

## Tentang Tebrau Detached Factory

> 1.5 Storey Detached Factory at Tebrau for rent

Property Details : F758<br />Type of Building : 1.5 Storey Detached Factory<br />Category of Land : Light Industry<br />Land Area : Approx. 30,832 sq.ft<br />Built-up Area : Approx. 17,565 sq.ft<br />Power Supply : 1,000 Amp<br />Building Heights : 7.6 - 8.5 M<br />Monthly Rental : RM 46,248.00 /month<br />•	Fully Extended<br />•	Direction : South<br />
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="www.w*****"
            masked-value="www.w*****"
            masking-type="website"
          >
          </span>
        <br />Click the website link to check on our latest factory/land listing and updated news.<br />Welcome owner to list your properties to us.<br />Please contact Eva Tan
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="+6*****"
            masked-value="+6*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
         for further information.<br />Industrial agent specialist.

## Ejen Hartanah

![Eva Tan](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/c0n073b8c356-3337-4405-8152-540bc091e485_1080x1080.jpeg)

- **Nama**: Eva Tan
- **Agensi**: ESPRIT ESTATE AGENT SDN BHD [ E (1) 1448/11 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/eva-tan-835853/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/eva-tan-835853/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 46,248 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Kawasan Perindustrian Tebrau 1, Tebrau, Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 17,565 kps.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.