# Taman Setia Indah, Tebrau

| PROPERTY OVERVIEW       |                                  |
| ----------------------- | -------------------------------- |
| **Title**               | Taman Setia Indah, Tebrau        |
| **Address**             | Taman Setia Indah, Tebrau, Johor |
| **Price**               | RM 2,600 /mo                     |
| **Is Verified Listing** | No                               |
| **BT**                  | 4+1                              |
| **BM**                  | 3                                |
| **kps (tanah)**         | 1,400                            |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Tebrau](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-tebrau-rpr9y "Tebrau")
- [Rumah Berangkai 2 Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-2-tingkat-disewa/sekitar-tebrau-rpr9y "Rumah Berangkai 2 Tingkat")
- **rent-501270629**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Richard Yong - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501270629/UPHO.380471272.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501270629/UPHO.380471272.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Richard Yong - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Richard Yong - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501270629/UPHO.380471297.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501270629/UPHO.380471297.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Richard Yong - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Richard Yong - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501270629/UPHO.380471298.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501270629/UPHO.380471298.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Richard Yong - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Richard Yong - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501270629/UPHO.380471299.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501270629/UPHO.380471299.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Richard Yong - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Richard Yong - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501270629/UPHO.380471301.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501270629/UPHO.380471301.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Richard Yong - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Richard Yong - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501270629/UPHO.380471302.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501270629/UPHO.380471302.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Richard Yong - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Richard Yong - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501270629/UPHO.380471303.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501270629/UPHO.380471303.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Richard Yong - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Richard Yong - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501270629/UPHO.380471304.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501270629/UPHO.380471304.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Richard Yong - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Richard Yong - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501270629/UPHO.380471313.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501270629/UPHO.380471313.V800/Taman-Setia-Indah-Taman-Setia-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Setia Indah, Tebrau oleh Richard Yong - Bedroom - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berangkai 2 Tingkat for rent
- Fully furnished
- Disenaraikan pada 6 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501270629
- 1,980 kps luas pelan lantai
- 1,400 kps luas tanah (20 kaki x 70 kaki)
- RM 1.31 psf (lantai)
- RM 1.86 psf (tanah)
- Pegangan bebas
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Taman Setia Indah

> For Rent: 2 Storey Terrace House in Taman Setia Indah

For rent is a 2 storey terrace house located in Taman Setia Indah. This spacious home features 4+1 bedrooms and 3 bathrooms, offering ample space for families. The built-up area is 1,980 sqft, ensuring comfort and convenience. The unit comes fully furnished, making it ready for immediate occupancy. Additionally, it accommodates parking for 2 cars. The rental price is RM2,600. <br /><br />For viewing or further inquiries, please reach out to Richard Yong at OI2-77I 9599.<br /><br />If you're interested in buying, selling, or renting any property, Richard Yong is available to assist you as your appointed agent.

## Kemudahan bersama

- 24-hour security

## Ejen Hartanah

![Richard Yong](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/jgu0f670c71c-226b-454f-8d80-c8f9bee03374_700x700.jpeg)

- **Nama**: Richard Yong
- **Agensi**: TOPHILLS REALTY (JH1) SDN. BHD. [ E (1) 1465/3 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/richard-yong-829225/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/richard-yong-829225/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 2,600 /mo.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Taman Setia Indah, Tebrau, Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,980 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)