# Kawasan Perindustrian Tebrau 1, Tebrau

| PROPERTY OVERVIEW       |                                               |
| ----------------------- | --------------------------------------------- |
| **Title**               | Kawasan Perindustrian Tebrau 1, Tebrau        |
| **Address**             | Kawasan Perindustrian Tebrau 1, Tebrau, Johor |
| **Price**               | RM 41,000 /bulan                              |
| **Is Verified Listing** | No                                            |
| **BM**                  | 6                                             |
| **kps (lantai)**        | 50,000                                        |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Tebrau](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-tebrau-rpr9y "Tebrau")
- [Kilang](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-disewa/sekitar-tebrau-rpr9y "Kilang")
- **rent-501366553**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kilang untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Tebrau 1, Tebrau oleh Celine Ng - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366553/UPHO.381618027.V800/Kawasan-Perindustrian-Tebrau-1-Tebrau-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366553/UPHO.381618027.V800/Kawasan-Perindustrian-Tebrau-1-Tebrau-Malaysia.jpg "Kilang untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Tebrau 1, Tebrau oleh Celine Ng - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Tebrau 1, Tebrau oleh Celine Ng - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366553/UPHO.381618028.V800/Kawasan-Perindustrian-Tebrau-1-Tebrau-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366553/UPHO.381618028.V800/Kawasan-Perindustrian-Tebrau-1-Tebrau-Malaysia.jpg "Kilang untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Tebrau 1, Tebrau oleh Celine Ng - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Tebrau 1, Tebrau oleh Celine Ng - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366553/UPHO.381618029.V800/Kawasan-Perindustrian-Tebrau-1-Tebrau-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366553/UPHO.381618029.V800/Kawasan-Perindustrian-Tebrau-1-Tebrau-Malaysia.jpg "Kilang untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Tebrau 1, Tebrau oleh Celine Ng - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Tebrau 1, Tebrau oleh Celine Ng - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366553/UPHO.381618030.V800/Kawasan-Perindustrian-Tebrau-1-Tebrau-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366553/UPHO.381618030.V800/Kawasan-Perindustrian-Tebrau-1-Tebrau-Malaysia.jpg "Kilang untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Tebrau 1, Tebrau oleh Celine Ng - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Tebrau 1, Tebrau oleh Celine Ng - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366553/UPHO.381618032.V800/Kawasan-Perindustrian-Tebrau-1-Tebrau-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366553/UPHO.381618032.V800/Kawasan-Perindustrian-Tebrau-1-Tebrau-Malaysia.jpg "Kilang untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Tebrau 1, Tebrau oleh Celine Ng - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Tebrau 1, Tebrau oleh Celine Ng - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366553/UPHO.381618034.V800/Kawasan-Perindustrian-Tebrau-1-Tebrau-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366553/UPHO.381618034.V800/Kawasan-Perindustrian-Tebrau-1-Tebrau-Malaysia.jpg "Kilang untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Tebrau 1, Tebrau oleh Celine Ng - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kilang untuk disewa
- Dipasang sebahagian
- Disenaraikan pada 19 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501366553
- 50,000 kps luas pelan lantai
- 58,000 kps luas tanah
- RM 0.82 psf (lantai)
- RM 0.71 psf (tanah)
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- 400 watt (3-fasa) 

## Tentang Kawasan Perindustrian Tebrau 1

> Tebrau Industrial Area, Detached Factory Available for Lease

For viewing arrangements, please contact Celine Ng at O12 732O 894 today! Thank you.<br /><br />Property Details:<br />- Type: Detached Factory for Rent<br />- Built-Up Area: 50,000 sq ft<br />- Land Area: 58,000 sq ft<br />- Power Supply Capacity: 400 amp<br />- Monthly Rental: RM 41,000<br /><br />We welcome property owners to list with us. Thank you.<br /><br />For viewing arrangements, please contact Celine Ng at O12 732O 894 today! Thank you.

## Ejen Hartanah

![Celine Ng](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/1r9ufae32c61-50f3-422c-941d-8a599b849480_864x864.png)

- **Nama**: Celine Ng
- **Agensi**: Pengiklan Persendirian
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/celine-ng-871771/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/celine-ng-871771/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 41,000 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Kawasan Perindustrian Tebrau 1, Tebrau, Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 50,000 kps.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)