# Tree Square Ground Floor Shop Lot, Tanjung Bungah

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                     |
| ----------------------- | ----------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Tree Square Ground Floor Shop Lot, Tanjung Bungah                                   |
| **Address**             | 88, Jalan Sungai Kelian, 11200 Tanjung Bungah, Pulau Pinang, Tanjung Bungah, Penang |
| **Price**               | RM 7,100 /mo (_Negotiable_)                                                         |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                  |
| **kps**                 | 2,153                                                                               |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Penang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-penang-5qvq6 "Penang")
- [Tanjung Bungah](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-tanjung-bungah-gxdau "Tanjung Bungah")
- [Kedai](https://www.iproperty.com.my/bm/kedai-disewa/sekitar-tanjung-bungah-gxdau "Kedai")
- **rent-501300649**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kedai untuk Disewa di Tanjung Bungah, Penang oleh Chris Tan - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501300649/UPHO.380829552.V800/Tree-Square-Ground-Floor-Shop-Lot-Penang-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501300649/UPHO.380829552.V800/Tree-Square-Ground-Floor-Shop-Lot-Penang-Malaysia.jpg "Kedai untuk Disewa di Tanjung Bungah, Penang oleh Chris Tan - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Disewa di Tanjung Bungah, Penang oleh Chris Tan - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501300649/UPHO.380829553.V800/Tree-Square-Ground-Floor-Shop-Lot-Penang-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501300649/UPHO.380829553.V800/Tree-Square-Ground-Floor-Shop-Lot-Penang-Malaysia.jpg "Kedai untuk Disewa di Tanjung Bungah, Penang oleh Chris Tan - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Disewa di Tanjung Bungah, Penang oleh Chris Tan - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501300649/UPHO.380829554.V800/Tree-Square-Ground-Floor-Shop-Lot-Penang-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501300649/UPHO.380829554.V800/Tree-Square-Ground-Floor-Shop-Lot-Penang-Malaysia.jpg "Kedai untuk Disewa di Tanjung Bungah, Penang oleh Chris Tan - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Disewa di Tanjung Bungah, Penang oleh Chris Tan - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501300649/UPHO.380829555.V800/Tree-Square-Ground-Floor-Shop-Lot-Penang-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501300649/UPHO.380829555.V800/Tree-Square-Ground-Floor-Shop-Lot-Penang-Malaysia.jpg "Kedai untuk Disewa di Tanjung Bungah, Penang oleh Chris Tan - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Disewa di Tanjung Bungah, Penang oleh Chris Tan - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501300649/UPHO.380829589.V800/Tree-Square-Ground-Floor-Shop-Lot-Penang-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501300649/UPHO.380829589.V800/Tree-Square-Ground-Floor-Shop-Lot-Penang-Malaysia.jpg "Kedai untuk Disewa di Tanjung Bungah, Penang oleh Chris Tan - Exterior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kedai for rent
- Bare
- Disenaraikan pada 10 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501300649
- 2,153 kps luas pelan lantai
- RM 3.30 psf (lantai)
- Pegangan bebas
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- 3-fasa 

## Tentang Tree Square Ground Floor Shop Lot

> Tree Square Tg Bungah shop lot next to The Coffee Beans Uniqlo

Tree Square shop lot available for rent located in heart of  Tanjung Bungah, established town surrounded by market, international schools, hotel.<br /><br />Built up: from 2153sf includes terrace (alfresco)<br /><br />Ceiling height: approximately 22ft (good for mezzanine floor) <br /><br />Unit condition: bare & original unit (only one unit with partial renovation)<br /><br />Monthly rental: RM7100 or RM7300 (renovated) <br /><br />Available viewing anytime by appointment contact Chris Tan at
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
        .

## Kemudahan

- 24-hour access

## Ejen Hartanah

![Chris Tan](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/niop0493247d-eefb-4ff6-871f-221a7320ab6d_1080x1080.jpeg)

- **Nama**: Chris Tan
- **Agensi**: Rich Hill Realty
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/chris-tan-1008724/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/chris-tan-1008724/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 7,100 /mo.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

88, Jalan Sungai Kelian, 11200 Tanjung Bungah, Pulau Pinang, Tanjung Bungah, Penang.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 2,153 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)