# Valdor, Sungai Jawi

| PROPERTY OVERVIEW       |                             |
| ----------------------- | --------------------------- |
| **Title**               | Valdor, Sungai Jawi         |
| **Address**             | Valdor, Sungai Jawi, Penang |
| **Price**               | RM 20,000 /bulan            |
| **Is Verified Listing** | No                          |
| **BM**                  | 2                           |
| **kps (lantai)**        | 6,000                       |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Penang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-penang-5qvq6 "Penang")
- [Sungai Jawi](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-sungai-jawi-933fv "Sungai Jawi")
- [Kilang Berkembar](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-berkembar-disewa/sekitar-sungai-jawi-933fv "Kilang Berkembar")
- **rent-501005825**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di Valdor, Sungai Jawi oleh Teoh Wei Hen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501005825/UPHO.287820400.V800/Valdor-Sungai-Jawi-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501005825/UPHO.287820400.V800/Valdor-Sungai-Jawi-Malaysia.jpg "Kilang Berkembar untuk Disewa di Valdor, Sungai Jawi oleh Teoh Wei Hen - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di Valdor, Sungai Jawi oleh Teoh Wei Hen - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501005825/UPHO.287820351.V800/Valdor-Sungai-Jawi-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501005825/UPHO.287820351.V800/Valdor-Sungai-Jawi-Malaysia.jpg "Kilang Berkembar untuk Disewa di Valdor, Sungai Jawi oleh Teoh Wei Hen - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di Valdor, Sungai Jawi oleh Teoh Wei Hen - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501005825/UPHO.287820353.V800/Valdor-Sungai-Jawi-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501005825/UPHO.287820353.V800/Valdor-Sungai-Jawi-Malaysia.jpg "Kilang Berkembar untuk Disewa di Valdor, Sungai Jawi oleh Teoh Wei Hen - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di Valdor, Sungai Jawi oleh Teoh Wei Hen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501005825/UPHO.287820371.V800/Valdor-Sungai-Jawi-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501005825/UPHO.287820371.V800/Valdor-Sungai-Jawi-Malaysia.jpg "Kilang Berkembar untuk Disewa di Valdor, Sungai Jawi oleh Teoh Wei Hen - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di Valdor, Sungai Jawi oleh Teoh Wei Hen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501005825/UPHO.287820393.V800/Valdor-Sungai-Jawi-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501005825/UPHO.287820393.V800/Valdor-Sungai-Jawi-Malaysia.jpg "Kilang Berkembar untuk Disewa di Valdor, Sungai Jawi oleh Teoh Wei Hen - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di Valdor, Sungai Jawi oleh Teoh Wei Hen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501005825/UPHO.287820397.V800/Valdor-Sungai-Jawi-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501005825/UPHO.287820397.V800/Valdor-Sungai-Jawi-Malaysia.jpg "Kilang Berkembar untuk Disewa di Valdor, Sungai Jawi oleh Teoh Wei Hen - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di Valdor, Sungai Jawi oleh Teoh Wei Hen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501005825/UPHO.287820407.V800/Valdor-Sungai-Jawi-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501005825/UPHO.287820407.V800/Valdor-Sungai-Jawi-Malaysia.jpg "Kilang Berkembar untuk Disewa di Valdor, Sungai Jawi oleh Teoh Wei Hen - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di Valdor, Sungai Jawi oleh Teoh Wei Hen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501005825/UPHO.287820413.V800/Valdor-Sungai-Jawi-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501005825/UPHO.287820413.V800/Valdor-Sungai-Jawi-Malaysia.jpg "Kilang Berkembar untuk Disewa di Valdor, Sungai Jawi oleh Teoh Wei Hen - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kilang Berkembar untuk disewa
- Unit kosong
- Disenaraikan pada 18 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501005825
- 6,000 kps luas pelan lantai
- 17,158 kps luas tanah
- RM 3.33 psf (lantai)
- RM 1.17 psf (tanah)
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- 3-fasa 

## Tentang Valdor

> 2 Adjoining Semi D Factory Warehouse Valdor Ready To Move In Unit

Valdor 2 Adjoining Semi Detached Factory For Rent<br /><br />~ Land Area: 17,158 Sq.ft<br />~ Built Up Area : Ground Floor 60 Feet X 80 Feet = 4800 Sq.ft<br />~ Built Up Area : 1st Floor 60 Feet  X 20 Feet= 1200 Sq.ft<br />~ Total Built Up Area:  6,000Sq.ft<br />~ Power Supply: 100 Amp + 100 AMp<br />~ Floor Loading:  1ton/m2<br />~ Ceiling Height : 18 Feet - 23 feet<br /><br />Rental RM 20,000

## Ejen Hartanah

![Teoh Wei Hen](https://cdn.pgimgs.com/hive-ui/static/v0.2.68/images/agent-profile-picture-default.svg)

- **Nama**: Teoh Wei Hen
- **Agensi**: IQI REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1584/3 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/teoh-wei-hen-1238869/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/teoh-wei-hen-1238869/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 20,000 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Valdor, Sungai Jawi, Penang.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 6,000 kps.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)