# Valdor, Sungai Jawi

| PROPERTY OVERVIEW       |                             |
| ----------------------- | --------------------------- |
| **Title**               | Valdor, Sungai Jawi         |
| **Address**             | Valdor, Sungai Jawi, Penang |
| **Price**               | RM 74,000 /bulan            |
| **Is Verified Listing** | No                          |
| **kps (lantai)**        | 113,344                     |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Penang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-penang-5qvq6 "Penang")
- [Sungai Jawi](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-sungai-jawi-933fv "Sungai Jawi")
- [Gudang](https://www.iproperty.com.my/bm/gudang-disewa/sekitar-sungai-jawi-933fv "Gudang")
- **rent-200234039**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Gudang untuk Disewa di Valdor, Sungai Jawi oleh Ashley Tan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-2afo6f2d1de2-7dd7-42d5-923e-4af1f8972d0f_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-2afo6f2d1de2-7dd7-42d5-923e-4af1f8972d0f_1080x810.jpeg "Gudang untuk Disewa di Valdor, Sungai Jawi oleh Ashley Tan - iProperty.com.my")
- [![Gudang untuk Disewa di Valdor, Sungai Jawi oleh Ashley Tan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-2welf0e939c5-a909-48ec-8b8f-92dde7f8c49b_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-2welf0e939c5-a909-48ec-8b8f-92dde7f8c49b_1080x810.jpeg "Gudang untuk Disewa di Valdor, Sungai Jawi oleh Ashley Tan - iProperty.com.my")
- [![Gudang untuk Disewa di Valdor, Sungai Jawi oleh Ashley Tan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-k9jfdc0d7c44-319c-425e-afca-011a96a9c7ba_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-k9jfdc0d7c44-319c-425e-afca-011a96a9c7ba_1080x810.jpeg "Gudang untuk Disewa di Valdor, Sungai Jawi oleh Ashley Tan - iProperty.com.my")
- [![Gudang untuk Disewa di Valdor, Sungai Jawi oleh Ashley Tan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-w3ju5300a5a0-0b7f-4d91-b922-7441ce444f7a_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-w3ju5300a5a0-0b7f-4d91-b922-7441ce444f7a_1080x810.jpeg "Gudang untuk Disewa di Valdor, Sungai Jawi oleh Ashley Tan - iProperty.com.my")
- [![Gudang untuk Disewa di Valdor, Sungai Jawi oleh Ashley Tan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-1r702b45431d-4811-43a7-8a32-023ff4659cd0_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-1r702b45431d-4811-43a7-8a32-023ff4659cd0_1080x810.jpeg "Gudang untuk Disewa di Valdor, Sungai Jawi oleh Ashley Tan - iProperty.com.my")
- [![Gudang untuk Disewa di Valdor, Sungai Jawi oleh Ashley Tan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-otmv06eed863-8f8a-457b-bbf1-a4c2a24ead4e_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-otmv06eed863-8f8a-457b-bbf1-a4c2a24ead4e_1080x810.jpeg "Gudang untuk Disewa di Valdor, Sungai Jawi oleh Ashley Tan - iProperty.com.my")
- [![Gudang untuk Disewa di Valdor, Sungai Jawi oleh Ashley Tan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-48pn43e5124f-4af3-4af2-bf28-2cdb4a9bcddd_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-48pn43e5124f-4af3-4af2-bf28-2cdb4a9bcddd_1080x810.jpeg "Gudang untuk Disewa di Valdor, Sungai Jawi oleh Ashley Tan - iProperty.com.my")
- [![Gudang untuk Disewa di Valdor, Sungai Jawi oleh Ashley Tan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-rf8naa940d2d-2781-460e-a3f1-36464a3fe53b_1080x810.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-rf8naa940d2d-2781-460e-a3f1-36464a3fe53b_1080x810.jpeg "Gudang untuk Disewa di Valdor, Sungai Jawi oleh Ashley Tan - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Gudang untuk disewa
- Disenaraikan pada 19 Apr 2026
- ID penyenaraian - 200234039
- 113,344 kps luas pelan lantai
- 113,344 kps luas tanah
- RM 0.65 psf (lantai)
- RM 0.65 psf (tanah)
- Pegangan bebas
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi

## Tentang hartanah ini

> General Warehouse 113344sqft Valdor Sungai Bakap near Batu Kawan

BRAND NEW Shared General Warehouse @ Valdor, Sungai Bakap FOR RENT<br /><br /> Property details;<br />- Built-Up Area 总建筑面积: 113,344 sqft 方呎<br />- Power Supply 工厂配电: 500-800 Amp 安倍<br />- Ceiling Height 天花板高度: 32 Feet 尺<br />- Floor Loading 地面承重: 2.5kN/m2<br />- CCC soon  厂房合格准证<br />- Easy access to PENANG Second Bridge, Batu Kawan Industrial Park (BKIP), Perai Industrial Park and etc.<br /><br />  租金 Rental: RM74,000 per month <br /><br /> Kindly contact
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
         (Ashley Tan 陈菁凌) for more details information and viewing arrangement ;)

## Ejen Hartanah

![Ashley Tan](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/q5yrb352b4c0-9b24-44e1-b848-ad05f2a9043b_2705x2705.jpeg)

- **Nama**: Ashley Tan
- **Agensi**: ESP PROPERTIES SDN BHD [ E (1) 0572/5 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/ashley-tan-1035764/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/ashley-tan-1035764/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 74,000 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Valdor, Sungai Jawi, Penang.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 113,344 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)