# Extended 1.5 Storey Light Industrial Semi D | Valdor | Batu Kawan | Penang K, Sungai Jawi

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                              |
| ----------------------- | -------------------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Extended 1.5 Storey Light Industrial Semi D \| Valdor \| Batu Kawan \| Penang K, Sungai Jawi |
| **Address**             | Sungai Jawi, Penang                                                                          |
| **Price**               | RM 7,000 /bulan                                                                              |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                           |
| **BM**                  | 4                                                                                            |
| **kps (lantai)**        | 6,000                                                                                        |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Penang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-penang-5qvq6 "Penang")
- [Sungai Jawi](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-sungai-jawi-933fv "Sungai Jawi")
- [Kilang Berkembar](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-berkembar-disewa/sekitar-sungai-jawi-933fv "Kilang Berkembar")
- **rent-500841274**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di Sungai Jawi, Penang oleh Teh Guan Fong - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500841274/UPHO.285936064.V800/Extended-1-5-Storey-Light-Industrial-Semi-D-Valdor-Batu-Kawan-Penang-K-Sungai-Jawi-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500841274/UPHO.285936064.V800/Extended-1-5-Storey-Light-Industrial-Semi-D-Valdor-Batu-Kawan-Penang-K-Sungai-Jawi-Malaysia.jpg "Kilang Berkembar untuk Disewa di Sungai Jawi, Penang oleh Teh Guan Fong - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di Sungai Jawi, Penang oleh Teh Guan Fong - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500841274/UPHO.285936062.V800/Extended-1-5-Storey-Light-Industrial-Semi-D-Valdor-Batu-Kawan-Penang-K-Sungai-Jawi-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500841274/UPHO.285936062.V800/Extended-1-5-Storey-Light-Industrial-Semi-D-Valdor-Batu-Kawan-Penang-K-Sungai-Jawi-Malaysia.jpg "Kilang Berkembar untuk Disewa di Sungai Jawi, Penang oleh Teh Guan Fong - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di Sungai Jawi, Penang oleh Teh Guan Fong - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500841274/UPHO.285936066.V800/Extended-1-5-Storey-Light-Industrial-Semi-D-Valdor-Batu-Kawan-Penang-K-Sungai-Jawi-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500841274/UPHO.285936066.V800/Extended-1-5-Storey-Light-Industrial-Semi-D-Valdor-Batu-Kawan-Penang-K-Sungai-Jawi-Malaysia.jpg "Kilang Berkembar untuk Disewa di Sungai Jawi, Penang oleh Teh Guan Fong - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di Sungai Jawi, Penang oleh Teh Guan Fong - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500841274/UPHO.285936068.V800/Extended-1-5-Storey-Light-Industrial-Semi-D-Valdor-Batu-Kawan-Penang-K-Sungai-Jawi-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500841274/UPHO.285936068.V800/Extended-1-5-Storey-Light-Industrial-Semi-D-Valdor-Batu-Kawan-Penang-K-Sungai-Jawi-Malaysia.jpg "Kilang Berkembar untuk Disewa di Sungai Jawi, Penang oleh Teh Guan Fong - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di Sungai Jawi, Penang oleh Teh Guan Fong - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500841274/UPHO.285936067.V800/Extended-1-5-Storey-Light-Industrial-Semi-D-Valdor-Batu-Kawan-Penang-K-Sungai-Jawi-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500841274/UPHO.285936067.V800/Extended-1-5-Storey-Light-Industrial-Semi-D-Valdor-Batu-Kawan-Penang-K-Sungai-Jawi-Malaysia.jpg "Kilang Berkembar untuk Disewa di Sungai Jawi, Penang oleh Teh Guan Fong - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di Sungai Jawi, Penang oleh Teh Guan Fong - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500841274/UPHO.285936069.V800/Extended-1-5-Storey-Light-Industrial-Semi-D-Valdor-Batu-Kawan-Penang-K-Sungai-Jawi-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500841274/UPHO.285936069.V800/Extended-1-5-Storey-Light-Industrial-Semi-D-Valdor-Batu-Kawan-Penang-K-Sungai-Jawi-Malaysia.jpg "Kilang Berkembar untuk Disewa di Sungai Jawi, Penang oleh Teh Guan Fong - Exterior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kilang Berkembar untuk disewa
- Unit kosong
- Disenaraikan pada 8 Mei 2026
- ID penyenaraian - 500841274
- 6,000 kps luas pelan lantai
- 6,500 kps luas tanah
- RM 1.17 psf (lantai)
- RM 1.08 psf (tanah)
- Pegangan bebas
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- 100 watt (3-fasa) 

## Tentang Extended 1.5 Storey Light Industrial Semi D | Valdor | Batu Kawan | Penang K

> Extended 1.5 Storey Light Industrial Semi D Valdor Batu Kawan Penang K

Extended 1.5 Storey Light Industrial Semi D | <br />Valdor | Batu Kawan | Penang K<br /><br />Freehold<br />Non Bumi Lot<br /><br />Land Area : 6500 sf<br />Build up : 6000 sf +- <br />Power Supply ：100 amp<br /><br />--------------------------------------<br />Rental :  RM 7000 per month<br />---------------------------------------<br /><br />For Enquiries/ 咨询电话<br />GF TEH (Mr.) : ０１０-３９３ ７７３７<br />REN : 54925<br />11 years experience in Real Estate since 2015<br /><br /><br />***DISCLAIMER***<br />to protect owner and tenant privacy, outside picture may not shown actual unit<br /><br />Urgently needed : -<br /><br />- FACTORY<br />- WAREHOUSE<br />- INDUSTRY LAND<br />- any LAND<br /><br />Pls contact : ０１０-３９３ ７７３７<br /><br />急需/征求<br />- 工厂<br />- 厂库<br />- 任何地皮

## Ejen Hartanah

![Teh Guan Fong](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/rwch188e48a7-7c2c-44a0-bf89-ae03e2fafacd_500x500.png)

- **Nama**: Teh Guan Fong
- **Agensi**: HIT PROPERTIES SDN BHD
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/teh-guan-fong-1503399/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/teh-guan-fong-1503399/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 7,000 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Sungai Jawi, Penang.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 6,000 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.