# Taman Subang Baru (Seksyen U6), Sungai Buloh

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                        |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------ |
| **Title**               | Taman Subang Baru (Seksyen U6), Sungai Buloh           |
| **Address**             | Taman Subang Baru (Seksyen U6), Sungai Buloh, Selangor |
| **Price**               | RM 17,000 /bulan                                       |
| **Is Verified Listing** | No                                                     |
| **BM**                  | 3                                                      |
| **kps (lantai)**        | 12,000                                                 |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Sungai Buloh](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-sungai-buloh-c4pye "Sungai Buloh")
- [Gudang](https://www.iproperty.com.my/bm/gudang-disewa/sekitar-sungai-buloh-c4pye "Gudang")
- **rent-501377115**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Gudang untuk Disewa di Taman Subang Baru (Seksyen U6), Sungai Buloh oleh Eric Foo - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501377115/UPHO.381744221.V800/Taman-Subang-Baru-Seksyen-U6-Sungai-Buloh-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501377115/UPHO.381744221.V800/Taman-Subang-Baru-Seksyen-U6-Sungai-Buloh-Malaysia.jpg "Gudang untuk Disewa di Taman Subang Baru (Seksyen U6), Sungai Buloh oleh Eric Foo - Interior - iProperty.com.my")
- [![Gudang untuk Disewa di Taman Subang Baru (Seksyen U6), Sungai Buloh oleh Eric Foo - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501377115/UPHO.381744222.V800/Taman-Subang-Baru-Seksyen-U6-Sungai-Buloh-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501377115/UPHO.381744222.V800/Taman-Subang-Baru-Seksyen-U6-Sungai-Buloh-Malaysia.jpg "Gudang untuk Disewa di Taman Subang Baru (Seksyen U6), Sungai Buloh oleh Eric Foo - Interior - iProperty.com.my")
- [![Gudang untuk Disewa di Taman Subang Baru (Seksyen U6), Sungai Buloh oleh Eric Foo - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501377115/UPHO.381744225.V800/Taman-Subang-Baru-Seksyen-U6-Sungai-Buloh-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501377115/UPHO.381744225.V800/Taman-Subang-Baru-Seksyen-U6-Sungai-Buloh-Malaysia.jpg "Gudang untuk Disewa di Taman Subang Baru (Seksyen U6), Sungai Buloh oleh Eric Foo - Interior - iProperty.com.my")
- [![Gudang untuk Disewa di Taman Subang Baru (Seksyen U6), Sungai Buloh oleh Eric Foo - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501377115/UPHO.381744226.V800/Taman-Subang-Baru-Seksyen-U6-Sungai-Buloh-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501377115/UPHO.381744226.V800/Taman-Subang-Baru-Seksyen-U6-Sungai-Buloh-Malaysia.jpg "Gudang untuk Disewa di Taman Subang Baru (Seksyen U6), Sungai Buloh oleh Eric Foo - Interior - iProperty.com.my")
- [![Gudang untuk Disewa di Taman Subang Baru (Seksyen U6), Sungai Buloh oleh Eric Foo - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501377115/UPHO.381744228.V800/Taman-Subang-Baru-Seksyen-U6-Sungai-Buloh-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501377115/UPHO.381744228.V800/Taman-Subang-Baru-Seksyen-U6-Sungai-Buloh-Malaysia.jpg "Gudang untuk Disewa di Taman Subang Baru (Seksyen U6), Sungai Buloh oleh Eric Foo - Interior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Gudang untuk disewa
- Unit kosong
- Disenaraikan pada 21 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501377115
- 12,000 kps luas pelan lantai
- 14,000 kps luas tanah
- RM 1.42 psf (lantai)
- RM 1.21 psf (tanah)
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- 100 watt (3-fasa) 

## Tentang Taman Subang Baru (Seksyen U6)

> Kampung Baru Subang Warehouse for Rent

Build Up Size 12,000 sqft <br />Land Size 14,000 sqft<br />Power 100 Amp<br />High Ceiling <br />Suitable for warehouse, kitchen cabinet etc <br />NO CF <br /><br />** P/S: Photo is just for a DISPLAY to protect owner's and tenant’s privacy, pictures shown might not from the actual unit, it is for ILLUSTRATION PURPOSE only<br /><br />Kindly Contact For Arrange Appointment<br />Eric Foo : 0,1,2,2,8,9,8,7,2,0<br />WhatsApp: 

## Ejen Hartanah

![Eric Foo](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/4ig5918ae0af-db4a-4cd4-aacd-0c68ee99e13b_1981x1981.jpeg)

- **Nama**: Eric Foo
- **Agensi**: Worldtree Properties Sdn Bhd
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/eric-foo-1261230/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/eric-foo-1261230/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 17,000 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Taman Subang Baru (Seksyen U6), Sungai Buloh, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 12,000 kps.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)