# Elmina Business Park, Sungai Buloh

| PROPERTY OVERVIEW       |                                         |
| ----------------------- | --------------------------------------- |
| **Title**               | Elmina Business Park, Sungai Buloh      |
| **Address**             | Jalan Inovasi 1, Sungai Buloh, Selangor |
| **Price**               | RM 33,000 /bulan                        |
| **Is Verified Listing** | No                                      |
| **BM**                  | 0                                       |
| **kps (lantai)**        | 13,663                                  |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Sungai Buloh](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-sungai-buloh-c4pye "Sungai Buloh")
- [Kilang](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-disewa/sekitar-sungai-buloh-c4pye "Kilang")
- **rent-501381693**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kilang untuk Disewa di Sungai Buloh, Selangor oleh Sam Ching - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381693/UPHO.381796469.V800/Elmina-Business-Park-Sungai-Buloh-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381693/UPHO.381796469.V800/Elmina-Business-Park-Sungai-Buloh-Malaysia.jpg "Kilang untuk Disewa di Sungai Buloh, Selangor oleh Sam Ching - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Disewa di Sungai Buloh, Selangor oleh Sam Ching - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381693/UPHO.381796470.V800/Elmina-Business-Park-Sungai-Buloh-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381693/UPHO.381796470.V800/Elmina-Business-Park-Sungai-Buloh-Malaysia.jpg "Kilang untuk Disewa di Sungai Buloh, Selangor oleh Sam Ching - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Disewa di Sungai Buloh, Selangor oleh Sam Ching - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381693/UPHO.381796482.V800/Elmina-Business-Park-Sungai-Buloh-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381693/UPHO.381796482.V800/Elmina-Business-Park-Sungai-Buloh-Malaysia.jpg "Kilang untuk Disewa di Sungai Buloh, Selangor oleh Sam Ching - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Disewa di Sungai Buloh, Selangor oleh Sam Ching - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381693/UPHO.381796484.V800/Elmina-Business-Park-Sungai-Buloh-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381693/UPHO.381796484.V800/Elmina-Business-Park-Sungai-Buloh-Malaysia.jpg "Kilang untuk Disewa di Sungai Buloh, Selangor oleh Sam Ching - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Disewa di Sungai Buloh, Selangor oleh Sam Ching - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381693/UPHO.381796472.V800/Elmina-Business-Park-Sungai-Buloh-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381693/UPHO.381796472.V800/Elmina-Business-Park-Sungai-Buloh-Malaysia.jpg "Kilang untuk Disewa di Sungai Buloh, Selangor oleh Sam Ching - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Disewa di Sungai Buloh, Selangor oleh Sam Ching - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381693/UPHO.381796473.V800/Elmina-Business-Park-Sungai-Buloh-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381693/UPHO.381796473.V800/Elmina-Business-Park-Sungai-Buloh-Malaysia.jpg "Kilang untuk Disewa di Sungai Buloh, Selangor oleh Sam Ching - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Disewa di Sungai Buloh, Selangor oleh Sam Ching - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381693/UPHO.381796474.V800/Elmina-Business-Park-Sungai-Buloh-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381693/UPHO.381796474.V800/Elmina-Business-Park-Sungai-Buloh-Malaysia.jpg "Kilang untuk Disewa di Sungai Buloh, Selangor oleh Sam Ching - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Disewa di Sungai Buloh, Selangor oleh Sam Ching - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381693/UPHO.381796475.V800/Elmina-Business-Park-Sungai-Buloh-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501381693/UPHO.381796475.V800/Elmina-Business-Park-Sungai-Buloh-Malaysia.jpg "Kilang untuk Disewa di Sungai Buloh, Selangor oleh Sam Ching - Interior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kilang untuk disewa
- Unit kosong
- Fleksibel sewa
- Disenaraikan pada 21 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501381693
- 13,663 kps luas pelan lantai
- 24,000 kps luas tanah
- RM 2.42 psf (lantai)
- RM 1.38 psf (tanah)
- Pegangan bebas
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Dibangunkan oleh Sime Darby Property Berhad
- 200 watt (3-fasa) 

## Tentang Elmina Business Park

> Available Now: Rental Factory at Elmina Business Park

Crafted by the esteemed developer Sime Darby! Elmina Twin Factories are strategically positioned within a sprawling 1,500 acres freehold business park, seamlessly connected to five major highways (GCE, NSE, LATAR, DASH, and NKVE).<br /><br />Details:<br />- Freehold<br />- Super Semi Detached Factory<br />- 2.5 Storey<br />- Land Size: 24,000 sf (120' x 200')<br />- Build Up: 13,664 sf<br />- Power Supply: 200 amp<br />- Ceiling Height: 40 ft<br /><br />- Situated 15 to 20 minutes away from Sungai Buloh Industrial Park and Kota Damansara.<br /><br />*Limited units available for Sale: Prices starting from RM33k

## Kemudahan bersama

- Parkir

## Ejen Hartanah

![Sam Ching](https://cdn.pgimgs.com/hive-ui/static/v0.2.68/images/agent-profile-picture-default.svg)

- **Nama**: Sam Ching
- **Agensi**: ONE MAKER REALTY SDN BHD [ E (1) 2039 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/sam-ching-836272/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/sam-ching-836272/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 33,000 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Inovasi 1, Sungai Buloh, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 13,663 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)