# SETIA ECO PARK, Seksyen U13, Setia Alam

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                            |
| ----------------------- | ---------------------------------------------------------- |
| **Title**               | SETIA ECO PARK, Seksyen U13, Setia Alam                    |
| **Address**             | JALAN SETIA TROPIKA U13, Seksyen U13, Setia Alam, Selangor |
| **Price**               | RM 21,000 /bulan                                           |
| **Is Verified Listing** | No                                                         |
| **BT**                  | 6+1                                                        |
| **BM**                  | 7                                                          |
| **kps (tanah)**         | 11,500                                                     |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Setia Alam](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-setia-alam-hvrge "Setia Alam")
- [Bungalow House](https://www.iproperty.com.my/bm/banglo-disewa/sekitar-setia-alam-hvrge "Bungalow House")
- **rent-501018872**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Bungalow House untuk Disewa di Seksyen U13, Setia Alam oleh Adelyn Wong - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501018872/UPHO.288161135.V800/SETIA-ECO-PARK-Seksyen-U13-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501018872/UPHO.288161135.V800/SETIA-ECO-PARK-Seksyen-U13-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Disewa di Seksyen U13, Setia Alam oleh Adelyn Wong - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Disewa di Seksyen U13, Setia Alam oleh Adelyn Wong - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501018872/UPHO.288161136.V800/SETIA-ECO-PARK-Seksyen-U13-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501018872/UPHO.288161136.V800/SETIA-ECO-PARK-Seksyen-U13-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Disewa di Seksyen U13, Setia Alam oleh Adelyn Wong - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Disewa di Seksyen U13, Setia Alam oleh Adelyn Wong - Dining Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501018872/UPHO.288161133.V800/SETIA-ECO-PARK-Seksyen-U13-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501018872/UPHO.288161133.V800/SETIA-ECO-PARK-Seksyen-U13-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Disewa di Seksyen U13, Setia Alam oleh Adelyn Wong - Dining Room - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Disewa di Seksyen U13, Setia Alam oleh Adelyn Wong - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501018872/UPHO.288161134.V800/SETIA-ECO-PARK-Seksyen-U13-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501018872/UPHO.288161134.V800/SETIA-ECO-PARK-Seksyen-U13-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Disewa di Seksyen U13, Setia Alam oleh Adelyn Wong - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Bungalow House untuk Disewa di Seksyen U13, Setia Alam oleh Adelyn Wong - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501018872/UPHO.288161137.V800/SETIA-ECO-PARK-Seksyen-U13-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501018872/UPHO.288161137.V800/SETIA-ECO-PARK-Seksyen-U13-Malaysia.jpg "Bungalow House untuk Disewa di Seksyen U13, Setia Alam oleh Adelyn Wong - Bedroom - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Bungalow House untuk disewa
- Kelengkapan penuh
- Disenaraikan pada 14 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501018872
- 8,500 kps luas pelan lantai
- 11,500 kps luas tanah
- RM 2.47 psf (lantai)
- RM 1.83 psf (tanah)
- Pegangan bebas
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Properti menghadap ke arah South West

## Tentang SETIA ECO PARK

> This One Legit Nice Bungalow For Rent Setia Eco Park Fully Furnished

Where? SETIA ECO PARK<br /><br />Premium address, upgrade your lifestyle here<br /><br />Size? Built-up 8500 sqf on 11500 sqf land<br /><br />CNY dinner for 50 guests no problem, bring it on<br /><br />Rooms? 6 bedrooms<br /><br />Guest room, maid room, hobby room, WFH room, you name it<br /><br />Bathrooms? 7<br /><br />Morning rush? What morning rush? Everyone gets their own throne<br /><br />Furnished? Fully Furnished. All furniture included, budget stays intact<br /><br />Tell me more?<br /><br />Premium address in the green zone, where everyday feels like vacation<br /><br />Adelyn Wong | CID Realtors

## Ejen Hartanah

![Adelyn Wong](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/ueisb88edd8f-a3b3-44c0-a3f4-bda91b67fa21_304x304.jpeg)

- **Nama**: Adelyn Wong
- **Agensi**: CID REALTORS SDN BHD [ E (1) 1855/2 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/adelyn-wong-850951/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/adelyn-wong-850951/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 21,000 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

JALAN SETIA TROPIKA U13, Seksyen U13, Setia Alam, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 8,500 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)