# Semtec Park Semenyih, Semenyih

| PROPERTY OVERVIEW       |                                    |
| ----------------------- | ---------------------------------- |
| **Title**               | Semtec Park Semenyih, Semenyih     |
| **Address**             | Jalan Semtec 4, Semenyih, Selangor |
| **Price**               | RM 12,500 /mo (_View to Offer_)    |
| **Is Verified Listing** | No                                 |
| **BM**                  | 3                                  |
| **kps (lantai)**        | 5,700                              |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Semenyih](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-semenyih-lk99d "Semenyih")
- [Factory](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-disewa/sekitar-semenyih-lk99d "Factory")
- **rent-501237942**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Factory untuk Disewa di Semenyih, Selangor oleh Ivan Liew - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501237942/UPHO.380077023.V800/Semtec-Park-Semenyih-Semenyih-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501237942/UPHO.380077023.V800/Semtec-Park-Semenyih-Semenyih-Malaysia.jpg "Factory untuk Disewa di Semenyih, Selangor oleh Ivan Liew - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Factory untuk Disewa di Semenyih, Selangor oleh Ivan Liew - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501237942/UPHO.380077035.V800/Semtec-Park-Semenyih-Semenyih-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501237942/UPHO.380077035.V800/Semtec-Park-Semenyih-Semenyih-Malaysia.jpg "Factory untuk Disewa di Semenyih, Selangor oleh Ivan Liew - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Factory untuk Disewa di Semenyih, Selangor oleh Ivan Liew - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501237942/UPHO.380077078.V800/Semtec-Park-Semenyih-Semenyih-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501237942/UPHO.380077078.V800/Semtec-Park-Semenyih-Semenyih-Malaysia.jpg "Factory untuk Disewa di Semenyih, Selangor oleh Ivan Liew - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Factory untuk Disewa di Semenyih, Selangor oleh Ivan Liew - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501237942/UPHO.380077105.V800/Semtec-Park-Semenyih-Semenyih-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501237942/UPHO.380077105.V800/Semtec-Park-Semenyih-Semenyih-Malaysia.jpg "Factory untuk Disewa di Semenyih, Selangor oleh Ivan Liew - Interior - iProperty.com.my")
- [![Factory untuk Disewa di Semenyih, Selangor oleh Ivan Liew - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501237942/UPHO.380077106.V800/Semtec-Park-Semenyih-Semenyih-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501237942/UPHO.380077106.V800/Semtec-Park-Semenyih-Semenyih-Malaysia.jpg "Factory untuk Disewa di Semenyih, Selangor oleh Ivan Liew - Interior - iProperty.com.my")
- [![Factory untuk Disewa di Semenyih, Selangor oleh Ivan Liew - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501237942/UPHO.380077114.V800/Semtec-Park-Semenyih-Semenyih-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501237942/UPHO.380077114.V800/Semtec-Park-Semenyih-Semenyih-Malaysia.jpg "Factory untuk Disewa di Semenyih, Selangor oleh Ivan Liew - Interior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Factory for rent
- Bare
- Disiapkan pada 2013
- Disenaraikan pada 20 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501237942
- 5,700 sqft luas pelan lantai (40 ft x 100 ft)
- 11,500 sqft luas tanah
- RM 2.19 psf (lantai)
- RM 1.09 psf (tanah)
- Pegangan bebas
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Dibangunkan oleh Unknown Developer
- 200 watt (3-fasa) 
- 9 lot tempat letak kereta

## Tentang Semtec Park Semenyih

> Semenyih, Semtec, Lekas 18, Lekas 23,,Semi-D For Rent

.Semenyih Semtec Technology Park, Jalan Semnyih.Lekas 18.<br />.Semi-D Factory For Rent<br />.Land area approx: 11500.sgf<br />.Build up approx: 6000<br />.40x100 sqft.approx<br />.200amp<br />.RM 12500<br />.For Viewing Pls Call-019“787”2200<br /><br />* DISCLAIMER *<br />Photo is just for display, To protect owner's and tenant privacy shown may not be the actual unit, It is for illustration purpose only.<br />Appreciate your understanding and viewing appointment on actual unit is always welcome<br /><br />Owner Are Welcome To List

## Kemudahan bersama

- 24-hour security
- Clubhouse

## Ejen Hartanah

![Ivan Liew](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/q94cec4d869a-ed68-4fc3-b8a8-e19352eec448_720x720.jpeg)

- **Nama**: Ivan Liew
- **Agensi**: EUM Realty Sdn. Bhd. (Pandan Perdana)
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/ivan-liew-387355/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/ivan-liew-387355/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 12,500 /mo.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Semtec 4, Semenyih, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 5,700 sqft.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)