# PUCHONG, TAMAN PERINDUSTRIAN PUCHONG, NEXT TO LDP HIGHWAY, Taman Perindustrian Puchong, Puchong

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                                                                                                 |
| ----------------------- | --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | PUCHONG, TAMAN PERINDUSTRIAN PUCHONG, NEXT TO LDP HIGHWAY, Taman Perindustrian Puchong, Puchong                                                                 |
| **Address**             | TPP, Taman Perindustrian Puchong Utama, Bandar Puteri, Pusat Bandar Puchong, Bandar Kinrara, Puchong Utama, PPU, Taman Perindustrian Puchong, Puchong, Selangor |
| **Price**               | RM 153,500 /bulan (_Boleh dirunding_)                                                                                                                           |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                                                                                              |
| **BM**                  | 0                                                                                                                                                               |
| **kps (lantai)**        | 70,262                                                                                                                                                          |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Puchong](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-puchong-ai5y2 "Puchong")
- [Gudang](https://www.iproperty.com.my/bm/gudang-disewa/sekitar-puchong-ai5y2 "Gudang")
- **rent-501215470**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Gudang untuk Disewa di Taman Perindustrian Puchong, Puchong oleh Jason Gan - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501215470/UPHO.379807706.V800/PUCHONG-TAMAN-PERINDUSTRIAN-PUCHONG-NEXT-TO-LDP-HIGHWAY-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501215470/UPHO.379807706.V800/PUCHONG-TAMAN-PERINDUSTRIAN-PUCHONG-NEXT-TO-LDP-HIGHWAY-Puchong-Malaysia.jpg "Gudang untuk Disewa di Taman Perindustrian Puchong, Puchong oleh Jason Gan - Interior - iProperty.com.my")
- [![Gudang untuk Disewa di Taman Perindustrian Puchong, Puchong oleh Jason Gan - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501215470/UPHO.379807708.V800/PUCHONG-TAMAN-PERINDUSTRIAN-PUCHONG-NEXT-TO-LDP-HIGHWAY-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501215470/UPHO.379807708.V800/PUCHONG-TAMAN-PERINDUSTRIAN-PUCHONG-NEXT-TO-LDP-HIGHWAY-Puchong-Malaysia.jpg "Gudang untuk Disewa di Taman Perindustrian Puchong, Puchong oleh Jason Gan - Interior - iProperty.com.my")
- [![Gudang untuk Disewa di Taman Perindustrian Puchong, Puchong oleh Jason Gan - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501215470/UPHO.379807709.V800/PUCHONG-TAMAN-PERINDUSTRIAN-PUCHONG-NEXT-TO-LDP-HIGHWAY-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501215470/UPHO.379807709.V800/PUCHONG-TAMAN-PERINDUSTRIAN-PUCHONG-NEXT-TO-LDP-HIGHWAY-Puchong-Malaysia.jpg "Gudang untuk Disewa di Taman Perindustrian Puchong, Puchong oleh Jason Gan - Interior - iProperty.com.my")
- [![Gudang untuk Disewa di Taman Perindustrian Puchong, Puchong oleh Jason Gan - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501215470/UPHO.379807710.V800/PUCHONG-TAMAN-PERINDUSTRIAN-PUCHONG-NEXT-TO-LDP-HIGHWAY-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501215470/UPHO.379807710.V800/PUCHONG-TAMAN-PERINDUSTRIAN-PUCHONG-NEXT-TO-LDP-HIGHWAY-Puchong-Malaysia.jpg "Gudang untuk Disewa di Taman Perindustrian Puchong, Puchong oleh Jason Gan - Interior - iProperty.com.my")
- [![Gudang untuk Disewa di Taman Perindustrian Puchong, Puchong oleh Jason Gan - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501215470/UPHO.379807711.V800/PUCHONG-TAMAN-PERINDUSTRIAN-PUCHONG-NEXT-TO-LDP-HIGHWAY-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501215470/UPHO.379807711.V800/PUCHONG-TAMAN-PERINDUSTRIAN-PUCHONG-NEXT-TO-LDP-HIGHWAY-Puchong-Malaysia.jpg "Gudang untuk Disewa di Taman Perindustrian Puchong, Puchong oleh Jason Gan - Interior - iProperty.com.my")
- [![Gudang untuk Disewa di Taman Perindustrian Puchong, Puchong oleh Jason Gan - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501215470/UPHO.379807712.V800/PUCHONG-TAMAN-PERINDUSTRIAN-PUCHONG-NEXT-TO-LDP-HIGHWAY-Puchong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501215470/UPHO.379807712.V800/PUCHONG-TAMAN-PERINDUSTRIAN-PUCHONG-NEXT-TO-LDP-HIGHWAY-Puchong-Malaysia.jpg "Gudang untuk Disewa di Taman Perindustrian Puchong, Puchong oleh Jason Gan - Interior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Gudang untuk disewa
- Dipasang sebahagian
- Disenaraikan pada 28 Apr 2026
- ID penyenaraian - 501215470
- 70,262 kps luas pelan lantai
- 100,000 kps luas tanah
- RM 2.18 psf (lantai)
- RM 1.54 psf (tanah)
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- 500 watt (3-fasa) 

## Tentang PUCHONG, TAMAN PERINDUSTRIAN PUCHONG, NEXT TO LDP HIGHWAY

> Super access to LDP highway, warehouse for rent in Puchong

FOR RENT<br /><br />PUCHONG, TMN PERINDUSTRIAN PUCHONG UTAMA<br /><br />Factory Details:-<br />=============<br />* Type: 1 storey Warehouse with Office <br />* Land Area: SHARE ACCESS<br />* Built up: 70,262 sqft <br />  - Warehouse: 59,681 sqft (138'x145')<br />  - Office: 10,580 sqft (138'x26')<br />  - Loading Bay: 7 units<br />* Ceiling Height : 30-40 ft<br />* Power: 500A <br />* Floor load : 3 ton/m2<br />* Available: 1st May 2026<br /><br />Price details:<br />============<br />* Asking rent: RM 153,500 neg / RM2.20 psf<br /><br />Kindly contact Jason Gan @ 012 . 222 . 9636 for more info and viewing appointment. <br /><br />Thank you.

## Kemudahan

- Akses 24 jam

## Ejen Hartanah

![Jason Gan](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/qusvcdf1f9f9-6618-43ef-9c76-e328de0ee077_2000x2000.png)

- **Nama**: Jason Gan
- **Agensi**: Gather Properties Sdn. Bhd.
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/jason-gan-463692/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/jason-gan-463692/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 153,500 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

TPP, Taman Perindustrian Puchong Utama, Bandar Puteri, Pusat Bandar Puchong, Bandar Kinrara, Puchong Utama, PPU, Taman Perindustrian Puchong, Puchong, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 70,262 kps.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)