# Desa Tanjung, Taman Wawasan, Puchong

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                    |
| ----------------------- | -------------------------------------------------- |
| **Title**               | Desa Tanjung, Taman Wawasan, Puchong               |
| **Address**             | Persiaran Indera, Taman Wawasan, Puchong, Selangor |
| **Price**               | RM 1,100 /bulan                                    |
| **Is Verified Listing** | No                                                 |
| **BT**                  | 3                                                  |
| **BM**                  | 2                                                  |
| **kps**                 | 850                                                |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Puchong](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-puchong-ai5y2 "Puchong")
- [Pangsapuri](https://www.iproperty.com.my/bm/pangsapuri-disewa/sekitar-puchong-ai5y2 "Pangsapuri")
- **rent-501366691**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Pangsapuri untuk Disewa di Desa Tanjung oleh Sk Chong - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366691/UPHO.381619685.V800/Desa-Tanjung-Taman-Wawasan-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366691/UPHO.381619685.V800/Desa-Tanjung-Taman-Wawasan-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Disewa di Desa Tanjung oleh Sk Chong - Interior - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Desa Tanjung oleh Sk Chong - Study - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366691/UPHO.381619691.V800/Desa-Tanjung-Taman-Wawasan-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366691/UPHO.381619691.V800/Desa-Tanjung-Taman-Wawasan-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Disewa di Desa Tanjung oleh Sk Chong - Study - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Desa Tanjung oleh Sk Chong - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366691/UPHO.381619684.V800/Desa-Tanjung-Taman-Wawasan-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366691/UPHO.381619684.V800/Desa-Tanjung-Taman-Wawasan-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Disewa di Desa Tanjung oleh Sk Chong - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Desa Tanjung oleh Sk Chong - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366691/UPHO.381619690.V800/Desa-Tanjung-Taman-Wawasan-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366691/UPHO.381619690.V800/Desa-Tanjung-Taman-Wawasan-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Disewa di Desa Tanjung oleh Sk Chong - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Desa Tanjung oleh Sk Chong - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366691/UPHO.381619686.V800/Desa-Tanjung-Taman-Wawasan-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366691/UPHO.381619686.V800/Desa-Tanjung-Taman-Wawasan-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Disewa di Desa Tanjung oleh Sk Chong - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Desa Tanjung oleh Sk Chong - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366691/UPHO.381619689.V800/Desa-Tanjung-Taman-Wawasan-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366691/UPHO.381619689.V800/Desa-Tanjung-Taman-Wawasan-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Disewa di Desa Tanjung oleh Sk Chong - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Desa Tanjung oleh Sk Chong - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366691/UPHO.381619688.V800/Desa-Tanjung-Taman-Wawasan-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501366691/UPHO.381619688.V800/Desa-Tanjung-Taman-Wawasan-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Disewa di Desa Tanjung oleh Sk Chong - Bathroom - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Pangsapuri untuk disewa
- Kelengkapan tidak penuh
- Disiapkan pada Jan
- 1 tahun sewa
- Disenaraikan pada 19 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501366691
- 850 kps luas pelan lantai
- RM 1.29 psf (lantai)
- Aras bawah
- Pegangan bebas
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Dibangunkan oleh Unknown Developer
- 1 lot tempat letak kereta

## Tentang Desa Tanjung

> First level living space

Desa Tanjung<br /><br />Available from July 15<br /><br />First level living space<br />850sf<br />3 bedrooms 2 bathrooms<br />Includes kitchen cabinetry<br />Countertop provided<br /><br />Payment Information<br />1 month advance payment 1100<br />2 months security deposit 2200<br />1 month utility security deposit 1100<br /><br />For viewing arrangements and further information, contact Sk Chong [ REN 07079 ].

## Kemudahan

- Kawalan keselamatan

## Kemudahan bersama

- Kawalan keselamatan 24 jam
- Kedai serbaneka
- Kolam renang
- Taman permainan

## Ejen Hartanah

![Sk Chong](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/02xw769273ac-f12a-4d39-8456-a61988aadb74_953x953.jpeg)

- **Nama**: Sk Chong
- **Agensi**: VIVAHOMES REALTY SDN. BHD [ E (1) 1670 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/sk-chong-1599957/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/sk-chong-1599957/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 1,100 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Persiaran Indera, Taman Wawasan, Puchong, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 850 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)