# The Arcuz, Kelana Jaya, Petaling Jaya

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                       |
| ----------------------- | ----------------------------------------------------- |
| **Title**               | The Arcuz, Kelana Jaya, Petaling Jaya                 |
| **Address**             | Jalan PJU 1a/4f, Kelana Jaya, Petaling Jaya, Selangor |
| **Price**               | RM 2,600 /mo                                          |
| **Is Verified Listing** | No                                                    |
| **BT**                  | 1                                                     |
| **BM**                  | 1                                                     |
| **kps**                 | 753                                                   |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Petaling Jaya](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-petaling-jaya-xc3lb "Petaling Jaya")
- [Residensi Servis](https://www.iproperty.com.my/bm/servis-apartment-disewa/sekitar-petaling-jaya-xc3lb "Residensi Servis")
- **rent-105748285**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Residensi Servis untuk Disewa di The Arcuz oleh Karen Chan - Living Room - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-3y7xa8c75d92-fcd5-43d2-8a4c-122966e6308b_750x1000.jpg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-3y7xa8c75d92-fcd5-43d2-8a4c-122966e6308b_750x1000.jpg "Residensi Servis untuk Disewa di The Arcuz oleh Karen Chan - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Disewa di The Arcuz oleh Karen Chan - Bedroom - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-dq7y636a067b-eaed-457e-8559-7ea8a6c0c3b2_750x1000.jpg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-dq7y636a067b-eaed-457e-8559-7ea8a6c0c3b2_750x1000.jpg "Residensi Servis untuk Disewa di The Arcuz oleh Karen Chan - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Disewa di The Arcuz oleh Karen Chan - Living Room - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-b9i1f7a1d7d1-b15e-4b14-b158-c2ee8bdb01bf_750x1000.jpg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-b9i1f7a1d7d1-b15e-4b14-b158-c2ee8bdb01bf_750x1000.jpg "Residensi Servis untuk Disewa di The Arcuz oleh Karen Chan - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Disewa di The Arcuz oleh Karen Chan - Living Room - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fl0gdbf2b523-deda-43c2-9262-b95944fea0d6_864x1152.jpg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fl0gdbf2b523-deda-43c2-9262-b95944fea0d6_864x1152.jpg "Residensi Servis untuk Disewa di The Arcuz oleh Karen Chan - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Disewa di The Arcuz oleh Karen Chan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-e2uy1dda48b4-7014-4ada-831d-f1aabdbaf6b6_4032x1908.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-e2uy1dda48b4-7014-4ada-831d-f1aabdbaf6b6_4032x1908.jpeg "Residensi Servis untuk Disewa di The Arcuz oleh Karen Chan - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Disewa di The Arcuz oleh Karen Chan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-t1tzec9a9b00-4146-4738-a05e-e3746a6448c9_4608x2184.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-t1tzec9a9b00-4146-4738-a05e-e3746a6448c9_4608x2184.jpeg "Residensi Servis untuk Disewa di The Arcuz oleh Karen Chan - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Disewa di The Arcuz oleh Karen Chan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-hoz488439773-0e2e-4889-9e81-3b7be7e24afd_2184x4608.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-hoz488439773-0e2e-4889-9e81-3b7be7e24afd_2184x4608.jpeg "Residensi Servis untuk Disewa di The Arcuz oleh Karen Chan - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Disewa di The Arcuz oleh Karen Chan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-kmk78e3a8530-b3b5-47b4-9875-93a267762d4e_4608x2184.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-kmk78e3a8530-b3b5-47b4-9875-93a267762d4e_4608x2184.jpeg "Residensi Servis untuk Disewa di The Arcuz oleh Karen Chan - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Disewa di The Arcuz oleh Karen Chan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-uq395a5983c7-8455-4e75-8255-d2c7bb19f27b_4608x2184.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-uq395a5983c7-8455-4e75-8255-d2c7bb19f27b_4608x2184.jpeg "Residensi Servis untuk Disewa di The Arcuz oleh Karen Chan - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Disewa di The Arcuz oleh Karen Chan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-y88j620e4f7a-a21f-4867-bfde-b3d34d5effb0_4608x2184.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-y88j620e4f7a-a21f-4867-bfde-b3d34d5effb0_4608x2184.jpeg "Residensi Servis untuk Disewa di The Arcuz oleh Karen Chan - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Disewa di The Arcuz oleh Karen Chan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-tyt8929ab8f9-14e9-4e40-926d-1f57bc167245_4608x2184.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-tyt8929ab8f9-14e9-4e40-926d-1f57bc167245_4608x2184.jpeg "Residensi Servis untuk Disewa di The Arcuz oleh Karen Chan - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Disewa di The Arcuz oleh Karen Chan - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-6j9j1fc57b3c-9b10-4a6c-9ea5-3557f72aa0ee_4608x2184.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-6j9j1fc57b3c-9b10-4a6c-9ea5-3557f72aa0ee_4608x2184.jpeg "Residensi Servis untuk Disewa di The Arcuz oleh Karen Chan - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Residensi Servis for rent
- Fully furnished
- Disenaraikan pada 28 Apr 2026
- ID penyenaraian - 105748285
- 753 kps luas pelan lantai
- RM 3.45 psf (lantai)
- Leasehold
- Hak milik induk
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- 1 lot tempat letak kereta

## Tentang The Arcuz

> Nice Unit For Rent

*** OWNER WELCOME TO LIST YOUR PROPERTY ***<br /><br />Karen Chan (REN 05960) <br />Please Call/sms/Whatsapp
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
         for viewing.<br /><br />Condo available for RENT !<br />The Arcuz, Kelana Jaya, Petaling Jaya<br />Size: 753sf<br />2 rooms, 1 bath, 1 cp<br />Fully Furnished

## Kemudahan bersama

- 24-hour security

## Ejen Hartanah

![Karen Chan](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/id7h0d259980-38ac-47ce-b1ed-a25925b5c23e_240x320.jpeg)

- **Nama**: Karen Chan
- **Agensi**: IQI REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1584 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/karen-chan-693301/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/karen-chan-693301/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 2,600 /mo.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan PJU 1a/4f, Kelana Jaya, Petaling Jaya, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 753 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Leasehold.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)