# 3000Amp Pasir Gudang Factory, Kawasan Perindustrian Pasir Gudang, Pasir Gudang

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------------------------------ |
| **Title**               | 3000Amp Pasir Gudang Factory, Kawasan Perindustrian Pasir Gudang, Pasir Gudang |
| **Address**             | Kawasan Perindustrian Pasir Gudang, Pasir Gudang, Johor                        |
| **Price**               | RM 249,660 /bulan                                                              |
| **Is Verified Listing** | No                                                                             |
| **BM**                  | 0                                                                              |
| **kps (lantai)**        | 124,830                                                                        |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Pasir Gudang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-pasir-gudang-3w63z "Pasir Gudang")
- [Kilang Terpisah](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-sesebuah-disewa/sekitar-pasir-gudang-3w63z "Kilang Terpisah")
- **rent-501387480**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Pasir Gudang, Pasir Gudang oleh Alice Tee - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501387480/UPHO.381866228.V800/3000Amp-Pasir-Gudang-Factory-Pasir-Gudang-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501387480/UPHO.381866228.V800/3000Amp-Pasir-Gudang-Factory-Pasir-Gudang-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Pasir Gudang, Pasir Gudang oleh Alice Tee - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Pasir Gudang, Pasir Gudang oleh Alice Tee - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501387480/UPHO.381866256.V800/3000Amp-Pasir-Gudang-Factory-Pasir-Gudang-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501387480/UPHO.381866256.V800/3000Amp-Pasir-Gudang-Factory-Pasir-Gudang-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Pasir Gudang, Pasir Gudang oleh Alice Tee - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Pasir Gudang, Pasir Gudang oleh Alice Tee - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501387480/UPHO.381866304.V800/3000Amp-Pasir-Gudang-Factory-Pasir-Gudang-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501387480/UPHO.381866304.V800/3000Amp-Pasir-Gudang-Factory-Pasir-Gudang-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Pasir Gudang, Pasir Gudang oleh Alice Tee - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Pasir Gudang, Pasir Gudang oleh Alice Tee - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501387480/UPHO.381865848.V800/3000Amp-Pasir-Gudang-Factory-Pasir-Gudang-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501387480/UPHO.381865848.V800/3000Amp-Pasir-Gudang-Factory-Pasir-Gudang-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Pasir Gudang, Pasir Gudang oleh Alice Tee - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Pasir Gudang, Pasir Gudang oleh Alice Tee - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501387480/UPHO.381866626.V800/3000Amp-Pasir-Gudang-Factory-Pasir-Gudang-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501387480/UPHO.381866626.V800/3000Amp-Pasir-Gudang-Factory-Pasir-Gudang-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Pasir Gudang, Pasir Gudang oleh Alice Tee - Interior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kilang Terpisah untuk disewa
- Dipasang sebahagian
- Disenaraikan pada 22 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501387480
- 124,830 kps luas pelan lantai
- 4.9 ekar luas tanah
- RM 2.00 psf (lantai)
- RM 1.17 psf (tanah)
- Pegangan pajakan (25 tahun lagi)
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang 3000Amp Pasir Gudang Factory

> 3000Amp Detached Factory with Office Floor for Rent

Subject Property  : Pasir Gudang, Johor (AT.PG_F018)<br />Category of Land : Medium Industry<br />Tenure                    : Leasehold (Expiring 20 May 2050)<br />Type of Building   : Detached Factory with Office Floor<br />Land up Area       : Approx. 4.9 acres<br />Build up Area       : Approx. 124,830 sq.ft<br />Power supply       : 3,000 Ampere<br />Ceiling Heights     : 7.5-9.0 Meter<br />Floor loading        : TBC<br />Rental Price          : RM 249,660.00 /month @ RM 2.00 psf<br /><br />➢ 5 mins to Pasir Gudang Port<br />Please contact Alice Tee via WhatsApp for viewing arrangement.

## Ejen Hartanah

![Alice Tee](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/j6ibac158f4c-1a5f-4084-a94b-728109666903_1718x1718.jpeg)

- **Nama**: Alice Tee
- **Agensi**: ESPRIT ESTATE AGENT SDN BHD [ E (1) 1448/11 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/alice-tee-836942/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/alice-tee-836942/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 249,660 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Kawasan Perindustrian Pasir Gudang, Pasir Gudang, Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 124,830 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Pajakan.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)