# Pandan Prima, Pandan Jaya, Kampung Pandan, Desa Pandan, Maluri, Pandan Indah, Dataran Pandan Prima, Pandan Indah

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                                                  |
| ----------------------- | ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Pandan Prima, Pandan Jaya, Kampung Pandan, Desa Pandan, Maluri, Pandan Indah, Dataran Pandan Prima, Pandan Indah |
| **Address**             | Dataran Pandan Prima, Pandan Indah, Selangor                                                                     |
| **Price**               | RM 4,400 /mo                                                                                                     |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                                               |
| **BT**                  | 5                                                                                                                |
| **BM**                  | 4                                                                                                                |
| **kps (tanah)**         | 5,500                                                                                                            |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Pandan Indah](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-pandan-indah-45s8s "Pandan Indah")
- [Rumah Berkembar](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-berkembar-disewa/sekitar-pandan-indah-45s8s "Rumah Berkembar")
- **rent-500998982**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berkembar untuk Disewa di Dataran Pandan Prima, Pandan Indah oleh Ming Feng - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500998982/UPHO.287738408.V800/Pandan-Prima-Pandan-Jaya-Kampung-Pandan-Desa-Pandan-Maluri-Pandan-Indah-Pandan-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500998982/UPHO.287738408.V800/Pandan-Prima-Pandan-Jaya-Kampung-Pandan-Desa-Pandan-Maluri-Pandan-Indah-Pandan-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Disewa di Dataran Pandan Prima, Pandan Indah oleh Ming Feng - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Disewa di Dataran Pandan Prima, Pandan Indah oleh Ming Feng - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500998982/UPHO.287738409.V800/Pandan-Prima-Pandan-Jaya-Kampung-Pandan-Desa-Pandan-Maluri-Pandan-Indah-Pandan-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500998982/UPHO.287738409.V800/Pandan-Prima-Pandan-Jaya-Kampung-Pandan-Desa-Pandan-Maluri-Pandan-Indah-Pandan-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Disewa di Dataran Pandan Prima, Pandan Indah oleh Ming Feng - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Disewa di Dataran Pandan Prima, Pandan Indah oleh Ming Feng - Dining Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500998982/UPHO.287738410.V800/Pandan-Prima-Pandan-Jaya-Kampung-Pandan-Desa-Pandan-Maluri-Pandan-Indah-Pandan-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500998982/UPHO.287738410.V800/Pandan-Prima-Pandan-Jaya-Kampung-Pandan-Desa-Pandan-Maluri-Pandan-Indah-Pandan-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Disewa di Dataran Pandan Prima, Pandan Indah oleh Ming Feng - Dining Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Disewa di Dataran Pandan Prima, Pandan Indah oleh Ming Feng - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500998982/UPHO.287738411.V800/Pandan-Prima-Pandan-Jaya-Kampung-Pandan-Desa-Pandan-Maluri-Pandan-Indah-Pandan-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500998982/UPHO.287738411.V800/Pandan-Prima-Pandan-Jaya-Kampung-Pandan-Desa-Pandan-Maluri-Pandan-Indah-Pandan-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Disewa di Dataran Pandan Prima, Pandan Indah oleh Ming Feng - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Disewa di Dataran Pandan Prima, Pandan Indah oleh Ming Feng - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500998982/UPHO.287738412.V800/Pandan-Prima-Pandan-Jaya-Kampung-Pandan-Desa-Pandan-Maluri-Pandan-Indah-Pandan-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500998982/UPHO.287738412.V800/Pandan-Prima-Pandan-Jaya-Kampung-Pandan-Desa-Pandan-Maluri-Pandan-Indah-Pandan-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Disewa di Dataran Pandan Prima, Pandan Indah oleh Ming Feng - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Disewa di Dataran Pandan Prima, Pandan Indah oleh Ming Feng - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500998982/UPHO.287738413.V800/Pandan-Prima-Pandan-Jaya-Kampung-Pandan-Desa-Pandan-Maluri-Pandan-Indah-Pandan-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500998982/UPHO.287738413.V800/Pandan-Prima-Pandan-Jaya-Kampung-Pandan-Desa-Pandan-Maluri-Pandan-Indah-Pandan-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Disewa di Dataran Pandan Prima, Pandan Indah oleh Ming Feng - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berkembar untuk Disewa di Dataran Pandan Prima, Pandan Indah oleh Ming Feng - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500998982/UPHO.287738414.V800/Pandan-Prima-Pandan-Jaya-Kampung-Pandan-Desa-Pandan-Maluri-Pandan-Indah-Pandan-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500998982/UPHO.287738414.V800/Pandan-Prima-Pandan-Jaya-Kampung-Pandan-Desa-Pandan-Maluri-Pandan-Indah-Pandan-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Berkembar untuk Disewa di Dataran Pandan Prima, Pandan Indah oleh Ming Feng - Bedroom - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berkembar for rent
- Fully furnished
- Disenaraikan pada 30 Mac 2026
- ID penyenaraian - 500998982
- 5,000 kps luas pelan lantai
- 5,500 kps luas tanah
- RM 0.88 psf (lantai)
- RM 0.80 psf (tanah)
- Pegangan bebas
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- 5 lot tempat letak kereta

## Tentang Pandan Prima, Pandan Jaya, Kampung Pandan, Desa Pandan, Maluri, Pandan Indah

> Dataran Pandan Prima Semi-D, 3 Levels, 5 Bedrooms, Fully Furnished

Dataran Pandan Prima - Semi-D, KL<br /><br />- 3 Levels Semi-D<br />- 5000sf<br />- 5 Bedrooms<br />- 4 Bathrooms<br />- Fully Furnished<br /><br />- 15mins drive to Sunway Velocity, MyTown, IKEA<br /><br />- Ideal for medium to large family<br />- Accommodates 5-10 individuals<br /><br />For more information kindly reach out to (Ming Feng):<br />- (012) dash (9211) then (867)<br /><br />WhatsApp/Call for viewing<br /><br />E Trend Realty

## Kemudahan

- Balcony
- Covered car parking
- Security guard

## Ejen Hartanah

![Ming Feng](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/le7mf173f3c9-c25b-4d56-9946-5b5065755e37_754x754.png)

- **Nama**: Ming Feng
- **Agensi**: E TREND REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1752 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/ming-feng-1418598/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/ming-feng-1418598/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 4,400 /mo.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Dataran Pandan Prima, Pandan Indah, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 5,000 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)