# Taman Cowin Indah, Nibong Tebal

| PROPERTY OVERVIEW       |                                         |
| ----------------------- | --------------------------------------- |
| **Title**               | Taman Cowin Indah, Nibong Tebal         |
| **Address**             | Taman Cowin Indah, Nibong Tebal, Penang |
| **Price**               | RM 1,699 /bulan                         |
| **Is Verified Listing** | No                                      |
| **BT**                  | 4                                       |
| **BM**                  | 3                                       |
| **kps (tanah)**         | 1,500                                   |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Penang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-penang-5qvq6 "Penang")
- [Nibong Tebal](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-nibong-tebal-3tl4k "Nibong Tebal")
- [Rumah Teres 2-Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-2-tingkat-disewa/sekitar-nibong-tebal-3tl4k "Rumah Teres 2-Tingkat")
- **rent-501033057**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Taman Cowin Indah, Nibong Tebal oleh Wendy Victory - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501033057/UPHO.288138944.V800/Taman-Cowin-Indah-Taman-Cowin-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501033057/UPHO.288138944.V800/Taman-Cowin-Indah-Taman-Cowin-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Taman Cowin Indah, Nibong Tebal oleh Wendy Victory - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Taman Cowin Indah, Nibong Tebal oleh Wendy Victory - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501033057/UPHO.288138941.V800/Taman-Cowin-Indah-Taman-Cowin-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501033057/UPHO.288138941.V800/Taman-Cowin-Indah-Taman-Cowin-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Taman Cowin Indah, Nibong Tebal oleh Wendy Victory - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Taman Cowin Indah, Nibong Tebal oleh Wendy Victory - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501033057/UPHO.288138951.V800/Taman-Cowin-Indah-Taman-Cowin-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501033057/UPHO.288138951.V800/Taman-Cowin-Indah-Taman-Cowin-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Taman Cowin Indah, Nibong Tebal oleh Wendy Victory - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Taman Cowin Indah, Nibong Tebal oleh Wendy Victory - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501033057/UPHO.288138943.V800/Taman-Cowin-Indah-Taman-Cowin-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501033057/UPHO.288138943.V800/Taman-Cowin-Indah-Taman-Cowin-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Taman Cowin Indah, Nibong Tebal oleh Wendy Victory - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Taman Cowin Indah, Nibong Tebal oleh Wendy Victory - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501033057/UPHO.288138947.V800/Taman-Cowin-Indah-Taman-Cowin-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501033057/UPHO.288138947.V800/Taman-Cowin-Indah-Taman-Cowin-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Taman Cowin Indah, Nibong Tebal oleh Wendy Victory - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Taman Cowin Indah, Nibong Tebal oleh Wendy Victory - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501033057/UPHO.288138939.V800/Taman-Cowin-Indah-Taman-Cowin-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501033057/UPHO.288138939.V800/Taman-Cowin-Indah-Taman-Cowin-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Taman Cowin Indah, Nibong Tebal oleh Wendy Victory - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Taman Cowin Indah, Nibong Tebal oleh Wendy Victory - Balcony - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501033057/UPHO.288138949.V800/Taman-Cowin-Indah-Taman-Cowin-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501033057/UPHO.288138949.V800/Taman-Cowin-Indah-Taman-Cowin-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Taman Cowin Indah, Nibong Tebal oleh Wendy Victory - Balcony - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Taman Cowin Indah, Nibong Tebal oleh Wendy Victory - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501033057/UPHO.288138952.V800/Taman-Cowin-Indah-Taman-Cowin-Indah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501033057/UPHO.288138952.V800/Taman-Cowin-Indah-Taman-Cowin-Indah-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Taman Cowin Indah, Nibong Tebal oleh Wendy Victory - Bathroom - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Teres 2-Tingkat untuk disewa
- Kelengkapan penuh
- Disenaraikan pada 3 Apr 2026
- ID penyenaraian - 501033057
- 1,400 kps luas pelan lantai
- 1,500 kps luas tanah
- RM 1.21 psf (lantai)
- RM 1.13 psf (tanah)
- Pegangan bebas
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Taman Cowin Indah

> Fully Furnish Double Sty Terrace Tmn Cowin Indah Nibong Tebal Pai Teik

House for Rent:<br /><br />Double Storey Terrace<br />Taman Cowin Indah<br />Nibong Tebal<br />4 bedroom 3 bathroom<br />Fully Furnished<br />Nice Unit<br /><br />Nearby:<br />* Opposite to Pai Teik School<br />* Cmart Premium: 7 mins<br />* Jawi Toll Plaza: 10 mins<br />* USM Engineering Campus (KKJ): 9 mins<br />* Parit Buntar KTM Station: 14 mins<br />* Batu Kawan Industrial Park (BKIP): 20 mins<br /><br />RM1699<br /><br />Come and view the unit. See you.

## Ejen Hartanah

![Wendy Victory](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/9qlw6c297ec2-71a7-4d21-8a70-134bec0647c8_392x392.jpeg)

- **Nama**: Wendy Victory
- **Agensi**: IQI REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1584 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/wendy-victory-2616097/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/wendy-victory-2616097/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 1,699 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Taman Cowin Indah, Nibong Tebal, Penang.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,400 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)