# Taman Masai, Masai

| PROPERTY OVERVIEW       |                                             |
| ----------------------- | ------------------------------------------- |
| **Title**               | Taman Masai, Masai                          |
| **Address**             | Jalan Masai Lama, Taman Masai, Masai, Johor |
| **Price**               | RM 40,000 /bulan                            |
| **Is Verified Listing** | No                                          |
| **kps**                 | 61,909                                      |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Masai](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-masai-xovy7 "Masai")
- [Tanah Komersial](https://www.iproperty.com.my/bm/tanah-komersial-disewa/sekitar-masai-xovy7 "Tanah Komersial")
- **rent-200148170**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Tanah Komersial untuk Disewa di Taman Masai, Masai oleh Alex Looi - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-80qb9403a61c-f738-497e-9d3f-5774e6f779bb_1280x720.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-80qb9403a61c-f738-497e-9d3f-5774e6f779bb_1280x720.png "Tanah Komersial untuk Disewa di Taman Masai, Masai oleh Alex Looi - iProperty.com.my")
- [![Tanah Komersial untuk Disewa di Taman Masai, Masai oleh Alex Looi - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-vyq9a7fcdb97-06e5-42be-8f48-308c66ac3ae6_1280x720.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-vyq9a7fcdb97-06e5-42be-8f48-308c66ac3ae6_1280x720.png "Tanah Komersial untuk Disewa di Taman Masai, Masai oleh Alex Looi - iProperty.com.my")
- [![Tanah Komersial untuk Disewa di Taman Masai, Masai oleh Alex Looi - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ypkta0321888-cf7d-496d-9896-341b3aaf68be_1280x720.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ypkta0321888-cf7d-496d-9896-341b3aaf68be_1280x720.png "Tanah Komersial untuk Disewa di Taman Masai, Masai oleh Alex Looi - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Tanah Komersial untuk disewa
- Disenaraikan pada 27 Apr 2026
- ID penyenaraian - 200148170
- 61,909 kps luas tanah
- RM 0.65 psf (tanah)
- Sedia untuk dimasuki
- Pegangan bebas
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi

## Tentang hartanah ini

> Masai Lama Facing Main Road Commercial Lot 25 Min Ciq Near Seri Alam

Pasir Gudang factory For RENT<br />
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="6*****"
            masked-value="6*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
        <br />
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="6*****"
            masked-value="6*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
        <br />Pasir Gudang<br /><br />Factory for RENT <br />Detached Factory Warehouse <br />Facing : Main Road <br />Land Size : 61,909 Sqft <br />Office Built Up : 20,000 Sqft <br />Power Supply : 100mp<br />Suitable for Workshop / Commercial Use & Transport <br />Located at Jalan Masai Lama Pasir Gudang<br />RENTAL PRICE RM 40,000<br /><br />
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
         Alex Looi REN17287<br />
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
         Viola Cheng REN71364<br /><br />Specialist Sale Rent Commercial And Industrial Property <br /><br />Owner Are Welcome Your Property List For Sale And Rent <br /><br />Owner And Buyer Welcome Call For Property Advice

## Ejen Hartanah

![Alex Looi](https://cdn.pgimgs.com/hive-ui/static/v0.2.68/images/agent-profile-picture-default.svg)

- **Nama**: Alex Looi
- **Agensi**: Renzo Realty Sdn Bhd
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/alex-looi-947208/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/alex-looi-947208/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi Tanah Komersial?

Harga sewaan bagi Tanah Komersial ialah RM 40,000 /bulan.

#### Dimanakah lokasi tempat ini?

Jalan Masai Lama, Taman Masai, Masai, Johor.

#### Berapakah keluasan tanah bagi Tanah Komersial ini?

61,909 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.