# Kota Puteri 1.5 Storey Factory Corner, Taman Perindustrian Kota Puteri, Masai

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                               |
| ----------------------- | ----------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Kota Puteri 1.5 Storey Factory Corner, Taman Perindustrian Kota Puteri, Masai |
| **Address**             | Taman Perindustrian Kota Puteri, Masai, Johor                                 |
| **Price**               | RM 7,500 /bulan                                                               |
| **Is Verified Listing** | No                                                                            |
| **BM**                  | 2                                                                             |
| **kps (lantai)**        | 6,500                                                                         |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Masai](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-masai-xovy7 "Masai")
- [Kilang](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-disewa/sekitar-masai-xovy7 "Kilang")
- **rent-501343136**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kilang untuk Disewa di Taman Perindustrian Kota Puteri, Masai oleh Victor Lim - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501343136/UPHO.381335199.V800/Kota-Puteri-1-5-Storey-Factory-Corner-Masai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501343136/UPHO.381335199.V800/Kota-Puteri-1-5-Storey-Factory-Corner-Masai-Malaysia.jpg "Kilang untuk Disewa di Taman Perindustrian Kota Puteri, Masai oleh Victor Lim - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Disewa di Taman Perindustrian Kota Puteri, Masai oleh Victor Lim - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501343136/UPHO.381335201.V800/Kota-Puteri-1-5-Storey-Factory-Corner-Masai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501343136/UPHO.381335201.V800/Kota-Puteri-1-5-Storey-Factory-Corner-Masai-Malaysia.jpg "Kilang untuk Disewa di Taman Perindustrian Kota Puteri, Masai oleh Victor Lim - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Disewa di Taman Perindustrian Kota Puteri, Masai oleh Victor Lim - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501343136/UPHO.381335202.V800/Kota-Puteri-1-5-Storey-Factory-Corner-Masai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501343136/UPHO.381335202.V800/Kota-Puteri-1-5-Storey-Factory-Corner-Masai-Malaysia.jpg "Kilang untuk Disewa di Taman Perindustrian Kota Puteri, Masai oleh Victor Lim - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Disewa di Taman Perindustrian Kota Puteri, Masai oleh Victor Lim - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501343136/UPHO.381335204.V800/Kota-Puteri-1-5-Storey-Factory-Corner-Masai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501343136/UPHO.381335204.V800/Kota-Puteri-1-5-Storey-Factory-Corner-Masai-Malaysia.jpg "Kilang untuk Disewa di Taman Perindustrian Kota Puteri, Masai oleh Victor Lim - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Disewa di Taman Perindustrian Kota Puteri, Masai oleh Victor Lim - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501343136/UPHO.381335206.V800/Kota-Puteri-1-5-Storey-Factory-Corner-Masai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501343136/UPHO.381335206.V800/Kota-Puteri-1-5-Storey-Factory-Corner-Masai-Malaysia.jpg "Kilang untuk Disewa di Taman Perindustrian Kota Puteri, Masai oleh Victor Lim - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kilang untuk disewa
- Unit kosong
- Disenaraikan pada 16 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501343136
- 6,500 kps luas pelan lantai
- 6,070 kps luas tanah
- RM 1.15 psf (lantai)
- RM 1.24 psf (tanah)
- Pegangan bebas
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- 5 lot tempat letak kereta

## Tentang Kota Puteri 1.5 Storey Factory Corner

> Kota Puteri 1.5 Storey Factory Corner

*Kota Puteri Factory 一厂难求啊！还是角头间*<br /><br />Kota Puteri 超稀有1.5层角头排厂出租<br /><br />Kawasan Perindustrian Kota Puteri, Masai, Johor. <br />1.5层排厂｜1.5 Storey Terrace Factory <br />角头间｜Corner Lot<br />6,070 sqft <br />Build up 6500sqft +/-<br />电力供给｜Power Supply 200amp<br />Vacant<br />Fully Extend<br /><br />租金｜Rental RM7,500 nego<br /><br />Near Megah Ria, Masai, Permas Jaya, Johor Jaya, Pasir Gudang

## Ejen Hartanah

![Victor Lim](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/cthy7e9b1646-2b97-40e1-bbdb-58585ea5cd51_269x269.jpeg)

- **Nama**: Victor Lim
- **Agensi**: The Roof Realty - Johor
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/victor-lim-819989/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/victor-lim-819989/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 7,500 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Taman Perindustrian Kota Puteri, Masai, Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 6,500 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)