# Kawasan perindustrian Muhibah, Bandar Indahpura, Kulai

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                        |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------ |
| **Title**               | Kawasan perindustrian Muhibah, Bandar Indahpura, Kulai |
| **Address**             | Bandar Indahpura, Kulai, Johor                         |
| **Price**               | RM 6,000 /bulan                                        |
| **Is Verified Listing** | No                                                     |
| **BM**                  | 2                                                      |
| **kps (lantai)**        | 3,558                                                  |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Kulai](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-kulai-aeugp "Kulai")
- [Kilang Teres](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-teres-disewa/sekitar-kulai-aeugp "Kilang Teres")
- **rent-501386367**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kilang Teres untuk Disewa di Bandar Indahpura, Kulai oleh Cora Loh - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501386367/UPHO.381853118.V800/Kawasan-perindustrian-Muhibah-Kulai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501386367/UPHO.381853118.V800/Kawasan-perindustrian-Muhibah-Kulai-Malaysia.jpg "Kilang Teres untuk Disewa di Bandar Indahpura, Kulai oleh Cora Loh - iProperty.com.my")
- [![Kilang Teres untuk Disewa di Bandar Indahpura, Kulai oleh Cora Loh - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501386367/UPHO.381853125.V800/Kawasan-perindustrian-Muhibah-Kulai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501386367/UPHO.381853125.V800/Kawasan-perindustrian-Muhibah-Kulai-Malaysia.jpg "Kilang Teres untuk Disewa di Bandar Indahpura, Kulai oleh Cora Loh - iProperty.com.my")
- [![Kilang Teres untuk Disewa di Bandar Indahpura, Kulai oleh Cora Loh - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501386367/UPHO.381853119.V800/Kawasan-perindustrian-Muhibah-Kulai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501386367/UPHO.381853119.V800/Kawasan-perindustrian-Muhibah-Kulai-Malaysia.jpg "Kilang Teres untuk Disewa di Bandar Indahpura, Kulai oleh Cora Loh - iProperty.com.my")
- [![Kilang Teres untuk Disewa di Bandar Indahpura, Kulai oleh Cora Loh - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501386367/UPHO.381853121.V800/Kawasan-perindustrian-Muhibah-Kulai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501386367/UPHO.381853121.V800/Kawasan-perindustrian-Muhibah-Kulai-Malaysia.jpg "Kilang Teres untuk Disewa di Bandar Indahpura, Kulai oleh Cora Loh - iProperty.com.my")
- [![Kilang Teres untuk Disewa di Bandar Indahpura, Kulai oleh Cora Loh - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501386367/UPHO.381853120.V800/Kawasan-perindustrian-Muhibah-Kulai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501386367/UPHO.381853120.V800/Kawasan-perindustrian-Muhibah-Kulai-Malaysia.jpg "Kilang Teres untuk Disewa di Bandar Indahpura, Kulai oleh Cora Loh - iProperty.com.my")
- [![Kilang Teres untuk Disewa di Bandar Indahpura, Kulai oleh Cora Loh - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501386367/UPHO.381853122.V800/Kawasan-perindustrian-Muhibah-Kulai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501386367/UPHO.381853122.V800/Kawasan-perindustrian-Muhibah-Kulai-Malaysia.jpg "Kilang Teres untuk Disewa di Bandar Indahpura, Kulai oleh Cora Loh - iProperty.com.my")
- [![Kilang Teres untuk Disewa di Bandar Indahpura, Kulai oleh Cora Loh - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501386367/UPHO.381853123.V800/Kawasan-perindustrian-Muhibah-Kulai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501386367/UPHO.381853123.V800/Kawasan-perindustrian-Muhibah-Kulai-Malaysia.jpg "Kilang Teres untuk Disewa di Bandar Indahpura, Kulai oleh Cora Loh - iProperty.com.my")
- [![Kilang Teres untuk Disewa di Bandar Indahpura, Kulai oleh Cora Loh - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501386367/UPHO.381853127.V800/Kawasan-perindustrian-Muhibah-Kulai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501386367/UPHO.381853127.V800/Kawasan-perindustrian-Muhibah-Kulai-Malaysia.jpg "Kilang Teres untuk Disewa di Bandar Indahpura, Kulai oleh Cora Loh - iProperty.com.my")
- [![Kilang Teres untuk Disewa di Bandar Indahpura, Kulai oleh Cora Loh - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501386367/UPHO.381853126.V800/Kawasan-perindustrian-Muhibah-Kulai-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501386367/UPHO.381853126.V800/Kawasan-perindustrian-Muhibah-Kulai-Malaysia.jpg "Kilang Teres untuk Disewa di Bandar Indahpura, Kulai oleh Cora Loh - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kilang Teres untuk disewa
- Unit kosong
- Disenaraikan pada 22 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501386367
- 3,558 kps luas pelan lantai
- 2,400 kps luas tanah
- RM 1.69 psf (lantai)
- RM 2.50 psf (tanah)
- Pegangan bebas
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Kawasan perindustrian Muhibah

> Taman Perindustrian Muhibah @ Kulai Brand New 1.5 Storey Warehouse

Taman Perindustrian Muhibah @ Kulai Brand New 1.5 Storey Warehouse Factory FOR RENT <br />-Rental Price : RM 6,000.00<br />-Land Area    : 30 x 80 sqft <br />-Built Up        : 3,558 sqft <br />-Ceilling Height : 7.5 meter <br />-Power Supply  : 100 amp <br />-Floor Loading  : 10kn/m2<br />-Light Industrial <br />-Brand New Unit <br />-Intermediate Lot <br />-Suitable for Warehouse, Retail, F&B & Office <br />-5 mins to I-Park Indahpura Kulai <br />-10 mins to Kulai Shopping Centre <br />-15 mins to Senai International Airport <br />-Kindly contact
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="+6*****"
            masked-value="+6*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
         REN 00425 for viewing arrangement

## Ejen Hartanah

![Cora Loh](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/4b09fb03115a-ad81-425b-9aae-5c0f1d42b846_332x332.jpeg)

- **Nama**: Cora Loh
- **Agensi**: GATHER PROPERTIES SDN BHD [ E (1) 1536/10 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/cora-loh-497299/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/cora-loh-497299/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 6,000 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Bandar Indahpura, Kulai, Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 3,558 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.