# Sutera Avenue, Kota Kinabalu

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                   |
| ----------------------- | ------------------------------------------------- |
| **Title**               | Sutera Avenue, Kota Kinabalu                      |
| **Address**             | Sutera Avenue Jalan Coastal, Kota Kinabalu, Sabah |
| **Price**               | RM 2,600 /mo                                      |
| **Is Verified Listing** | No                                                |
| **BT**                  | 2                                                 |
| **BM**                  | 1                                                 |
| **kps**                 | 726                                               |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Sabah](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-sabah-cc02j "Sabah")
- [Kota Kinabalu](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-kota-kinabalu-uu4dg "Kota Kinabalu")
- [Residensi Servis](https://www.iproperty.com.my/bm/servis-apartment-disewa/sekitar-kota-kinabalu-uu4dg "Residensi Servis")
- **rent-501236850**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Residensi Servis untuk Disewa di Sutera Avenue oleh Jacky Lai - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501236850/UPHO.380063547.V800/Sutera-Avenue-Sabah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501236850/UPHO.380063547.V800/Sutera-Avenue-Sabah-Malaysia.jpg "Residensi Servis untuk Disewa di Sutera Avenue oleh Jacky Lai - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Disewa di Sutera Avenue oleh Jacky Lai - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501236850/UPHO.380063548.V800/Sutera-Avenue-Sabah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501236850/UPHO.380063548.V800/Sutera-Avenue-Sabah-Malaysia.jpg "Residensi Servis untuk Disewa di Sutera Avenue oleh Jacky Lai - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Disewa di Sutera Avenue oleh Jacky Lai - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501236850/UPHO.380063549.V800/Sutera-Avenue-Sabah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501236850/UPHO.380063549.V800/Sutera-Avenue-Sabah-Malaysia.jpg "Residensi Servis untuk Disewa di Sutera Avenue oleh Jacky Lai - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Disewa di Sutera Avenue oleh Jacky Lai - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501236850/UPHO.380063550.V800/Sutera-Avenue-Sabah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501236850/UPHO.380063550.V800/Sutera-Avenue-Sabah-Malaysia.jpg "Residensi Servis untuk Disewa di Sutera Avenue oleh Jacky Lai - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Disewa di Sutera Avenue oleh Jacky Lai - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501236850/UPHO.380063561.V800/Sutera-Avenue-Sabah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501236850/UPHO.380063561.V800/Sutera-Avenue-Sabah-Malaysia.jpg "Residensi Servis untuk Disewa di Sutera Avenue oleh Jacky Lai - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Disewa di Sutera Avenue oleh Jacky Lai - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501236850/UPHO.380063569.V800/Sutera-Avenue-Sabah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501236850/UPHO.380063569.V800/Sutera-Avenue-Sabah-Malaysia.jpg "Residensi Servis untuk Disewa di Sutera Avenue oleh Jacky Lai - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Disewa di Sutera Avenue oleh Jacky Lai - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/3519/ZPPHO.112123886.V800/Sutera-Avenue-Sabah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/3519/ZPPHO.112123886.V800/Sutera-Avenue-Sabah-Malaysia.jpg "Residensi Servis untuk Disewa di Sutera Avenue oleh Jacky Lai - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Disewa di Sutera Avenue oleh Jacky Lai - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/3519/ZPPHO.112123887.V800/Sutera-Avenue-Sabah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/3519/ZPPHO.112123887.V800/Sutera-Avenue-Sabah-Malaysia.jpg "Residensi Servis untuk Disewa di Sutera Avenue oleh Jacky Lai - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Disewa di Sutera Avenue oleh Jacky Lai - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/3519/ZPPHO.112123888.V800/Sutera-Avenue-Sabah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/3519/ZPPHO.112123888.V800/Sutera-Avenue-Sabah-Malaysia.jpg "Residensi Servis untuk Disewa di Sutera Avenue oleh Jacky Lai - iProperty.com.my")
- [![Residensi Servis untuk Disewa di Sutera Avenue oleh Jacky Lai - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/3519/ZPPHO.112123889.V800/Sutera-Avenue-Sabah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/3519/ZPPHO.112123889.V800/Sutera-Avenue-Sabah-Malaysia.jpg "Residensi Servis untuk Disewa di Sutera Avenue oleh Jacky Lai - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Residensi Servis for rent
- Fully furnished
- Disenaraikan pada 1 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501236850
- 726 kps luas pelan lantai
- RM 3.58 psf (lantai)
- Leasehold
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- 1 lot tempat letak kereta
- Blok B-Tingkat 3A

## Tentang Sutera Avenue

> Sutera Avenue Condominium, Kota Kinabalu for Rent

Sutera Avenue Condominium, Kota Kinabalu for Rent<br /><br />Location : Sutera Avenue Condominium, Kota Kinabalu<br />Type : Condominium<br />Level : 3A Floor (Tower B)<br />Size : 726 sq.ft <br />Bedroom : 2<br />Bathroom : 1<br />Fully Furnished<br />Air Bnb Allowed<br /><br />Rental Price : RM 2,600<br /><br />Welcome to follow my Facebook Page:<br />
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="www.h*****"
            masked-value="www.h*****"
            masking-type="website"
          >
          </span>
        <br /><br />For information and viewing:<br />Jacky Lai<br />REN 720582<br />
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>

## Kemudahan

- Security guard

## Kemudahan bersama

- 24-hour security
- Bbq
- Gym
- Playground
- Swimming pool

## Ejen Hartanah

![Jacky Lai](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/i3zs0163c406-c1f9-4442-bae0-c69d7deccafc_1365x1365.jpeg)

- **Nama**: Jacky Lai
- **Agensi**: IQI REALTY SDN BHD [ E (1) 1584/9 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/jacky-lai-3228437/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/jacky-lai-3228437/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 2,600 /mo.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Sutera Avenue Jalan Coastal, Kota Kinabalu, Sabah.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 726 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Leasehold.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.