# Taman Sains Selangor Surian Industrial Park, Kota Damansara

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                                                                                                                                                   |
| ----------------------- | ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Taman Sains Selangor Surian Industrial Park, Kota Damansara                                                                                                                                                       |
| **Address**             | Jalan PJU 3/41, Jalan Persiaran Surian, Auto Park City, Surian Industrial Park, Kota Damansara Industrial Area, Petaling Jaya Industrial Zone, near Sunway Nexis, close to DASH Highway, Kota Damansara, Selangor |
| **Price**               | RM 198,000 /bulan (_Boleh dirunding_)                                                                                                                                                                             |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                                                                                                                                                |
| **BM**                  | 0                                                                                                                                                                                                                 |
| **kps (lantai)**        | 75,000                                                                                                                                                                                                            |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Kota Damansara](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-kota-damansara-6jbfp "Kota Damansara")
- [Kilang](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-disewa/sekitar-kota-damansara-6jbfp "Kilang")
- **rent-501096041**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kilang untuk Disewa di Kota Damansara, Selangor oleh Peter Tan - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501096041/UPHO.378384697.V800/Taman-Sains-Selangor-Surian-Industrial-Park-Kota-Damansara-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501096041/UPHO.378384697.V800/Taman-Sains-Selangor-Surian-Industrial-Park-Kota-Damansara-Malaysia.jpg "Kilang untuk Disewa di Kota Damansara, Selangor oleh Peter Tan - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Disewa di Kota Damansara, Selangor oleh Peter Tan - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501096041/UPHO.378384699.V800/Taman-Sains-Selangor-Surian-Industrial-Park-Kota-Damansara-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501096041/UPHO.378384699.V800/Taman-Sains-Selangor-Surian-Industrial-Park-Kota-Damansara-Malaysia.jpg "Kilang untuk Disewa di Kota Damansara, Selangor oleh Peter Tan - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Disewa di Kota Damansara, Selangor oleh Peter Tan - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501096041/UPHO.378384700.V800/Taman-Sains-Selangor-Surian-Industrial-Park-Kota-Damansara-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501096041/UPHO.378384700.V800/Taman-Sains-Selangor-Surian-Industrial-Park-Kota-Damansara-Malaysia.jpg "Kilang untuk Disewa di Kota Damansara, Selangor oleh Peter Tan - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Disewa di Kota Damansara, Selangor oleh Peter Tan - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501096041/UPHO.378384701.V800/Taman-Sains-Selangor-Surian-Industrial-Park-Kota-Damansara-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501096041/UPHO.378384701.V800/Taman-Sains-Selangor-Surian-Industrial-Park-Kota-Damansara-Malaysia.jpg "Kilang untuk Disewa di Kota Damansara, Selangor oleh Peter Tan - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Disewa di Kota Damansara, Selangor oleh Peter Tan - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501096041/UPHO.378384702.V800/Taman-Sains-Selangor-Surian-Industrial-Park-Kota-Damansara-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501096041/UPHO.378384702.V800/Taman-Sains-Selangor-Surian-Industrial-Park-Kota-Damansara-Malaysia.jpg "Kilang untuk Disewa di Kota Damansara, Selangor oleh Peter Tan - Interior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kilang untuk disewa
- Unit kosong
- Disenaraikan pada 12 Apr 2026
- ID penyenaraian - 501096041
- 75,000 kps luas pelan lantai
- 5 ekar luas tanah
- RM 2.64 psf (lantai)
- RM 0.91 psf (tanah)
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Taman Sains Selangor Surian Industrial Park

> Factory for Rent in Kota Damansara Selangor 75000 sqft Taman Sains

Prime Kota Damansara factory available for rent, offering an expansive 75,000 sqft of built-up space on a substantial 5.2-acre land parcel. This facility is strategically positioned within the established Kota Damansara Industrial Park, providing excellent connectivity to major highways including the NKVE, KESAS, and LDP for seamless logistics and workforce access. The large land area offers significant potential for expansion, storage, or operational flexibility, making it an ideal choice for manufacturing, warehousing, or distribution businesses seeking a prominent and well-connected industrial base in the Klang Valley.<br /><br />八打灵再也哥打白沙罗工业园厂房出租，提供75,000平方英尺的建筑面积和5.2英亩的广阔土地。该厂房地理位置优越，位于成熟的哥打白沙罗工业园内，可便捷连接新巴生河流域大道（NKVE）、莎阿南大道（KESAS）及白蒲大道（LDP）等主要高速公路，物流运输和员工通勤十分便利。大面积的土地为业务扩展、货物存储或运营布局提供了巨大的灵活性和潜力，非常适合在巴生河谷地区寻求显著且交通便利的工业基地的制造、仓储或物流公司。<br /><br />PROPERTY DETAILS<br />Listing Type: For Rent<br />Property Type: Factory<br />Land Area: 5.2 acre<br />Built Up: 75,000 sqft<br />Asking Price: RM 198,000<br /><br />Photos shown are for illustration purposes only.<br />Peter Tan
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
        <br />WeChat peterindustrial<br />Please contact us directly and let us know your factory requirements. We will recommend suitable industrial properties from our current listings.<br />请直接联系我们，说明你要的工厂需求，我们将会把手头上合适的厂房推荐给你。

## Ejen Hartanah

![Peter Tan](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/0l9ube56f078-f181-4f94-9c51-2a4cec4e78b9_1143x1143.png)

- **Nama**: Peter Tan
- **Agensi**: CID REALTORS SDN BHD [ E (1) 1855/8 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/peter-tan-1136588/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/peter-tan-1136588/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 198,000 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan PJU 3/41, Jalan Persiaran Surian, Auto Park City, Surian Industrial Park, Kota Damansara Industrial Area, Petaling Jaya Industrial Zone, near Sunway Nexis, close to DASH Highway, Kota Damansara, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 75,000 kps.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.