# Dataran Cascades, Pju 5, Kota Damansara

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                |
| ----------------------- | ---------------------------------------------- |
| **Title**               | Dataran Cascades, Pju 5, Kota Damansara        |
| **Address**             | Jalan PJU 5/1, Pju 5, Kota Damansara, Selangor |
| **Price**               | RM 4,500 /bulan                                |
| **Is Verified Listing** | No                                             |
| **BM**                  | 2                                              |
| **kps**                 | 1,578                                          |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Kota Damansara](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-kota-damansara-6jbfp "Kota Damansara")
- [Shop / Office](https://www.iproperty.com.my/bm/kedai-pejabat-disewa/sekitar-kota-damansara-6jbfp "Shop / Office")
- **rent-501379392**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Shop / Office untuk Disewa di Pju 5, Kota Damansara oleh Joane Chai - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379392/UPHO.381771275.V800/Dataran-Cascades-Pju-5-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379392/UPHO.381771275.V800/Dataran-Cascades-Pju-5-Malaysia.jpg "Shop / Office untuk Disewa di Pju 5, Kota Damansara oleh Joane Chai - iProperty.com.my")
- [![Shop / Office untuk Disewa di Pju 5, Kota Damansara oleh Joane Chai - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379392/UPHO.381771276.V800/Dataran-Cascades-Pju-5-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379392/UPHO.381771276.V800/Dataran-Cascades-Pju-5-Malaysia.jpg "Shop / Office untuk Disewa di Pju 5, Kota Damansara oleh Joane Chai - iProperty.com.my")
- [![Shop / Office untuk Disewa di Pju 5, Kota Damansara oleh Joane Chai - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379392/UPHO.381771277.V800/Dataran-Cascades-Pju-5-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379392/UPHO.381771277.V800/Dataran-Cascades-Pju-5-Malaysia.jpg "Shop / Office untuk Disewa di Pju 5, Kota Damansara oleh Joane Chai - iProperty.com.my")
- [![Shop / Office untuk Disewa di Pju 5, Kota Damansara oleh Joane Chai - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379392/UPHO.381771425.V800/Dataran-Cascades-Pju-5-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379392/UPHO.381771425.V800/Dataran-Cascades-Pju-5-Malaysia.jpg "Shop / Office untuk Disewa di Pju 5, Kota Damansara oleh Joane Chai - iProperty.com.my")
- [![Shop / Office untuk Disewa di Pju 5, Kota Damansara oleh Joane Chai - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379392/UPHO.381771278.V800/Dataran-Cascades-Pju-5-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379392/UPHO.381771278.V800/Dataran-Cascades-Pju-5-Malaysia.jpg "Shop / Office untuk Disewa di Pju 5, Kota Damansara oleh Joane Chai - iProperty.com.my")
- [![Shop / Office untuk Disewa di Pju 5, Kota Damansara oleh Joane Chai - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379392/UPHO.381771274.V800/Dataran-Cascades-Pju-5-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379392/UPHO.381771274.V800/Dataran-Cascades-Pju-5-Malaysia.jpg "Shop / Office untuk Disewa di Pju 5, Kota Damansara oleh Joane Chai - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Shop / Office untuk disewa
- Dipasang sebahagian
- Disenaraikan pada 21 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501379392
- 1,578 kps luas pelan lantai
- RM 2.85 psf (lantai)
- Pegangan pajakan
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Dibangunkan oleh Mitraland Group

## Tentang Dataran Cascades

> Retail Shop For Rent!

- 1578 sq.ft<br />- 12 suite rooms and pantry as per picture shown<br />- Walking distance to Surian MRT station, Sunway Giza, amenities F&B, banks, groceries, retails and etc<br />- Ample car parks space<br />- Asking Rent : RM4500 nego<br />================================================<br />For inquiries or viewing arrangement, please do not hesitate to contact :<br />Joane Chai<br />016*874_3943

## Kemudahan bersama

- Kawalan keselamatan 24 jam

## Ejen Hartanah

![Joane Chai](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/kbky23b99135-a240-4312-b27a-0c1abfb81736_2784x2784.jpeg)

- **Nama**: Joane Chai
- **Agensi**: THE ROOF REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1605/3 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/joane-chai-1113365/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/joane-chai-1113365/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 4,500 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan PJU 5/1, Pju 5, Kota Damansara, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,578 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Pajakan.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)