# Cyperus @ Tropicana Gardens, Kota Damansara

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                              |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------------ |
| **Title**               | Cyperus @ Tropicana Gardens, Kota Damansara                  |
| **Address**             | Tropicana Gardens Persiaran Surian, Kota Damansara, Selangor |
| **Price**               | RM 2,700 /mo                                                 |
| **Is Verified Listing** | No                                                           |
| **BT**                  | 1                                                            |
| **BM**                  | 1                                                            |
| **kps**                 | 603                                                          |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Kota Damansara](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-kota-damansara-6jbfp "Kota Damansara")
- [Service Residence](https://www.iproperty.com.my/bm/servis-apartment-disewa/sekitar-kota-damansara-6jbfp "Service Residence")
- **rent-103781052**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Service Residence untuk Disewa di Cyperus @ Tropicana Gardens oleh Vannesa Tay - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-6u1p51257e5b-abad-4ff2-adb4-28a987379f22_1080x809.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-6u1p51257e5b-abad-4ff2-adb4-28a987379f22_1080x809.jpeg "Service Residence untuk Disewa di Cyperus @ Tropicana Gardens oleh Vannesa Tay - iProperty.com.my")
- [![Service Residence untuk Disewa di Cyperus @ Tropicana Gardens oleh Vannesa Tay - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-tjvc44a00025-e514-414c-b9b3-3eb95eac4bc4_809x1080.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-tjvc44a00025-e514-414c-b9b3-3eb95eac4bc4_809x1080.jpeg "Service Residence untuk Disewa di Cyperus @ Tropicana Gardens oleh Vannesa Tay - iProperty.com.my")
- [![Service Residence untuk Disewa di Cyperus @ Tropicana Gardens oleh Vannesa Tay - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-w5aleba8d1dd-1b2d-48cb-bd73-f1a1d6fb0994_1080x809.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-w5aleba8d1dd-1b2d-48cb-bd73-f1a1d6fb0994_1080x809.jpeg "Service Residence untuk Disewa di Cyperus @ Tropicana Gardens oleh Vannesa Tay - iProperty.com.my")
- [![Service Residence untuk Disewa di Cyperus @ Tropicana Gardens oleh Vannesa Tay - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-kknw7c58b32e-8c79-4fba-b017-b4fae35a7c47_809x1080.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-kknw7c58b32e-8c79-4fba-b017-b4fae35a7c47_809x1080.jpeg "Service Residence untuk Disewa di Cyperus @ Tropicana Gardens oleh Vannesa Tay - iProperty.com.my")
- [![Service Residence untuk Disewa di Cyperus @ Tropicana Gardens oleh Vannesa Tay - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-0wgo0df10f09-f7c2-40ff-809d-6ac55e9c35f2_809x1080.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-0wgo0df10f09-f7c2-40ff-809d-6ac55e9c35f2_809x1080.jpeg "Service Residence untuk Disewa di Cyperus @ Tropicana Gardens oleh Vannesa Tay - iProperty.com.my")
- [![Service Residence untuk Disewa di Cyperus @ Tropicana Gardens oleh Vannesa Tay - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fixtfd0b9429-50dd-48bb-9cd5-555599d5ac54_809x1080.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fixtfd0b9429-50dd-48bb-9cd5-555599d5ac54_809x1080.jpeg "Service Residence untuk Disewa di Cyperus @ Tropicana Gardens oleh Vannesa Tay - iProperty.com.my")
- [![Service Residence untuk Disewa di Cyperus @ Tropicana Gardens oleh Vannesa Tay - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-lk1458574d26-b5fe-4d39-9ef0-a08a41e9577d_809x1080.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-lk1458574d26-b5fe-4d39-9ef0-a08a41e9577d_809x1080.jpeg "Service Residence untuk Disewa di Cyperus @ Tropicana Gardens oleh Vannesa Tay - iProperty.com.my")
- [![Service Residence untuk Disewa di Cyperus @ Tropicana Gardens oleh Vannesa Tay - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-97qqee57786b-8a49-40f6-bc81-4a405fd5e2fb_809x1080.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-97qqee57786b-8a49-40f6-bc81-4a405fd5e2fb_809x1080.jpeg "Service Residence untuk Disewa di Cyperus @ Tropicana Gardens oleh Vannesa Tay - iProperty.com.my")
- [![Service Residence untuk Disewa di Cyperus @ Tropicana Gardens oleh Vannesa Tay - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-i4d6bcd41a45-6ccc-49dd-bab9-814a0532c749_809x1080.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-i4d6bcd41a45-6ccc-49dd-bab9-814a0532c749_809x1080.jpeg "Service Residence untuk Disewa di Cyperus @ Tropicana Gardens oleh Vannesa Tay - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Service Residence for rent
- Disiapkan pada 2018
- Disenaraikan pada 16 Mei 2026
- ID penyenaraian - 103781052
- 603 sqft luas pelan lantai
- RM 4.48 psf (lantai)
- Leasehold
- Bukan lot bumi
- Dibangunkan oleh Tropicana Corporation Berhad
- 406 Jumlah unit
- 1 lot tempat letak kereta

## Tentang Cyperus @ Tropicana Gardens

> Serviced residence for Rent

Pm me for more info <br />Vannesa <br />
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>

## Kemudahan bersama

- 24-hour security

## Ejen Hartanah

![Vannesa Tay](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/ttbj54e4f254-54dc-49af-b276-e6c23ae6dfc4_1124x1124.jpeg)

- **Nama**: Vannesa Tay
- **Agensi**: MCENTURY PROPERTIES SDN BHD [ E (1) 1862 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/vannesa-tay-915638/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/vannesa-tay-915638/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 2,700 /mo.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Tropicana Gardens Persiaran Surian, Kota Damansara, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 603 sqft.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Leasehold.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)