# Vista Bayu, Taman Bayu Perdana, Klang

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                         |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Vista Bayu, Taman Bayu Perdana, Klang                   |
| **Address**             | Jalan Batu Unjur 9, Taman Bayu Perdana, Klang, Selangor |
| **Price**               | RM 1,100 /bulan                                         |
| **Is Verified Listing** | No                                                      |
| **BT**                  | 3                                                       |
| **BM**                  | 2                                                       |
| **kps**                 | 970                                                     |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Klang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-klang-nzanj "Klang")
- [Pangsapuri](https://www.iproperty.com.my/bm/pangsapuri-disewa/sekitar-klang-nzanj "Pangsapuri")
- **rent-200519076**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Pangsapuri untuk Disewa di Vista Bayu oleh Tan KS - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-45c923fec91c-0989-40a4-8c61-574a8454218f_1280x590.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-45c923fec91c-0989-40a4-8c61-574a8454218f_1280x590.jpeg "Pangsapuri untuk Disewa di Vista Bayu oleh Tan KS - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Vista Bayu oleh Tan KS - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-pmvv69c3a24f-fc7e-4580-a5ac-3430e8ffb6f5_1280x590.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-pmvv69c3a24f-fc7e-4580-a5ac-3430e8ffb6f5_1280x590.jpeg "Pangsapuri untuk Disewa di Vista Bayu oleh Tan KS - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Vista Bayu oleh Tan KS - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fu8cd7e4f25c-afc2-4c74-9b7f-f54901505b82_1280x590.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fu8cd7e4f25c-afc2-4c74-9b7f-f54901505b82_1280x590.jpeg "Pangsapuri untuk Disewa di Vista Bayu oleh Tan KS - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Vista Bayu oleh Tan KS - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fb61c6e5efe4-ceec-4082-b78e-55d6cf75973f_1280x590.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-fb61c6e5efe4-ceec-4082-b78e-55d6cf75973f_1280x590.jpeg "Pangsapuri untuk Disewa di Vista Bayu oleh Tan KS - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Vista Bayu oleh Tan KS - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-1kxh48ca9428-2f98-4f8e-bcc8-ab6db30d43be_1280x590.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-1kxh48ca9428-2f98-4f8e-bcc8-ab6db30d43be_1280x590.jpeg "Pangsapuri untuk Disewa di Vista Bayu oleh Tan KS - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Vista Bayu oleh Tan KS - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-3iok9dd29aa9-3f10-4a4e-8ff5-76b4899b7723_1280x590.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-3iok9dd29aa9-3f10-4a4e-8ff5-76b4899b7723_1280x590.jpeg "Pangsapuri untuk Disewa di Vista Bayu oleh Tan KS - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Vista Bayu oleh Tan KS - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-2me55e8ea8a5-b8b7-482e-a204-b3b4570f03cd_1280x590.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-2me55e8ea8a5-b8b7-482e-a204-b3b4570f03cd_1280x590.jpeg "Pangsapuri untuk Disewa di Vista Bayu oleh Tan KS - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Vista Bayu oleh Tan KS - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-y9n47b2c2ceb-6aa9-4110-886f-fbe0de510a0e_1280x590.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-y9n47b2c2ceb-6aa9-4110-886f-fbe0de510a0e_1280x590.jpeg "Pangsapuri untuk Disewa di Vista Bayu oleh Tan KS - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Vista Bayu oleh Tan KS - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-3kjs0f020b33-0003-41b6-bf6d-74020d0eb331_1280x590.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-3kjs0f020b33-0003-41b6-bf6d-74020d0eb331_1280x590.jpeg "Pangsapuri untuk Disewa di Vista Bayu oleh Tan KS - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Vista Bayu oleh Tan KS - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-2s3b6aee6731-e4b4-4913-9ee2-5a23d7f05c30_1280x590.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-2s3b6aee6731-e4b4-4913-9ee2-5a23d7f05c30_1280x590.jpeg "Pangsapuri untuk Disewa di Vista Bayu oleh Tan KS - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Vista Bayu oleh Tan KS - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ka7g65947f53-3add-4465-8b5c-ca64301c3dff_1280x590.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ka7g65947f53-3add-4465-8b5c-ca64301c3dff_1280x590.jpeg "Pangsapuri untuk Disewa di Vista Bayu oleh Tan KS - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Vista Bayu oleh Tan KS - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-rctg56733276-edff-4eb5-a0be-89a982b24816_1280x590.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-rctg56733276-edff-4eb5-a0be-89a982b24816_1280x590.jpeg "Pangsapuri untuk Disewa di Vista Bayu oleh Tan KS - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Vista Bayu oleh Tan KS - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-x5tm9e98fcfb-a9c9-4435-b09e-51e4bfb26129_1280x590.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-x5tm9e98fcfb-a9c9-4435-b09e-51e4bfb26129_1280x590.jpeg "Pangsapuri untuk Disewa di Vista Bayu oleh Tan KS - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Pangsapuri untuk disewa
- Disiapkan pada Jan
- Disenaraikan pada 4 Mei 2026
- ID penyenaraian - 200519076
- 970 kps luas pelan lantai
- RM 1.13 psf (lantai)
- Pegangan bebas
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi
- Dibangunkan oleh Unknown Developer
- 1 lot tempat letak kereta

## Tentang Vista Bayu

> Vista Bayu Apartment  (Facing Garden & Swimming pool) for Rent Rm1100

WTS/WTL(for Sale/Rent)<br /><br />Vista Bayu Apartment <br />(Facing Garden & Swimming pool)<br /><br />- 970sqft<br />- 2nd floor<br />- 3 Bedroom 2 Bathroom <br />- Basic Unit <br /><br /> * Selling RM 300k Nego <br /> * Rental RM 1100<br /><br />KS Tan
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"

- Gim
- Kawalan keselamatan 24 jam
- Kolam mengembara
- Kolam renang
- Pagar perimeter
- Parkir
- Taman permainan

## Ejen Hartanah

![Tan KS](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/qe1ld64aff47-1cd9-469c-9bd2-600d0711e5f4_182x182.jpeg)

- **Nama**: Tan KS
- **Agensi**: Pengiklan Persendirian
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/tan-ks-2497696/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/tan-ks-2497696/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 1,100 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Batu Unjur 9, Taman Bayu Perdana, Klang, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 970 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store