# Taman Sri Pelabuhan, Klang

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                       |
| ----------------------- | ----------------------------------------------------- |
| **Title**               | Taman Sri Pelabuhan, Klang                            |
| **Address**             | Lorong Tenggiri, Taman Sri Pelabuhan, Klang, Selangor |
| **Price**               | RM 2,000 /bulan                                       |
| **Is Verified Listing** | No                                                    |
| **BT**                  | 4+1                                                   |
| **BM**                  | 4                                                     |
| **kps (tanah)**         | 1,600                                                 |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Klang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-klang-nzanj "Klang")
- [Rumah Teres 2.5-Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-2-5-tingkat-disewa/sekitar-klang-nzanj "Rumah Teres 2.5-Tingkat")
- **rent-104823242**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Disewa di Taman Sri Pelabuhan, Klang oleh Lue - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-knjj9f160ea0-1e7a-4ad9-a8f3-d3872833e491_1280x963.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-knjj9f160ea0-1e7a-4ad9-a8f3-d3872833e491_1280x963.jpeg "Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Disewa di Taman Sri Pelabuhan, Klang oleh Lue - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Disewa di Taman Sri Pelabuhan, Klang oleh Lue - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-5qp739ee1b87-50ec-4246-84ef-df578a89ec76_1280x963.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-5qp739ee1b87-50ec-4246-84ef-df578a89ec76_1280x963.jpeg "Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Disewa di Taman Sri Pelabuhan, Klang oleh Lue - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Disewa di Taman Sri Pelabuhan, Klang oleh Lue - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-1z15b8a6e632-2675-487e-95f5-81f30989ae18_2048x1536.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-1z15b8a6e632-2675-487e-95f5-81f30989ae18_2048x1536.jpeg "Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Disewa di Taman Sri Pelabuhan, Klang oleh Lue - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Disewa di Taman Sri Pelabuhan, Klang oleh Lue - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-z54aafc34887-b5b9-44e9-8eb6-7055f613e2a2_1280x960.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-z54aafc34887-b5b9-44e9-8eb6-7055f613e2a2_1280x960.jpeg "Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Disewa di Taman Sri Pelabuhan, Klang oleh Lue - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Disewa di Taman Sri Pelabuhan, Klang oleh Lue - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-yoxp2bf21db8-03d3-4d6d-a4d4-d51999ecb60c_1280x960.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-yoxp2bf21db8-03d3-4d6d-a4d4-d51999ecb60c_1280x960.jpeg "Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Disewa di Taman Sri Pelabuhan, Klang oleh Lue - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Disewa di Taman Sri Pelabuhan, Klang oleh Lue - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-8t5sf630d08e-2168-482f-a01f-ae73bdb0f460_1280x960.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-8t5sf630d08e-2168-482f-a01f-ae73bdb0f460_1280x960.jpeg "Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Disewa di Taman Sri Pelabuhan, Klang oleh Lue - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Disewa di Taman Sri Pelabuhan, Klang oleh Lue - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-6q694b42b750-ed28-48a8-a8e3-5c418e3335e4_1280x960.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-6q694b42b750-ed28-48a8-a8e3-5c418e3335e4_1280x960.jpeg "Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Disewa di Taman Sri Pelabuhan, Klang oleh Lue - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Disewa di Taman Sri Pelabuhan, Klang oleh Lue - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-oa42f2a3271e-b7df-4357-98b7-c3878beaed45_2048x1536.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-oa42f2a3271e-b7df-4357-98b7-c3878beaed45_2048x1536.jpeg "Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Disewa di Taman Sri Pelabuhan, Klang oleh Lue - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Disewa di Taman Sri Pelabuhan, Klang oleh Lue - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-4owb100ec8cf-efc5-4ead-a16d-d27694e62eb5_2048x1536.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-4owb100ec8cf-efc5-4ead-a16d-d27694e62eb5_2048x1536.jpeg "Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Disewa di Taman Sri Pelabuhan, Klang oleh Lue - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Disewa di Taman Sri Pelabuhan, Klang oleh Lue - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-tygd9bc05015-b1ea-4327-95a8-383e76605cdc_1280x960.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-tygd9bc05015-b1ea-4327-95a8-383e76605cdc_1280x960.jpeg "Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk Disewa di Taman Sri Pelabuhan, Klang oleh Lue - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Teres 2.5-Tingkat untuk disewa
- Kelengkapan tidak penuh
- Disenaraikan pada 20 Mei 2026
- ID penyenaraian - 104823242
- 2,200 kps luas pelan lantai
- 1,600 kps luas tanah (80 ft x 20 ft)
- RM 0.91 psf (lantai)
- RM 1.25 psf (tanah)
- Pegangan bebas
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- 2 lot tempat letak kereta
- Properti menghadap ke arah Timur

## Tentang Taman Sri Pelabuhan

> Nice 2.5 Storey Terrace House @ Taman Sri Pelabuhan, Klang for Rent

- Land Size 1603sqft (20' x 80') <br />- Built-up area around 2200 sqft<br />- Gated and guarded community<br />- 5 bedrooms and 4 bathrooms/toilets<br />- Partly furnished with sofa, TV Cabinet kitchen cabinets, Kitchen hood and hob, wardrobes, mattress, dressing table, air conditioners and water-heaters.<br />- Nearby McDonald and Harbour Place<br /><br />We assist you in buying / selling / renting your properties with hassle free experience!<br /><br />Kindly contact Lue (REN 18679) at
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>

## Ejen Hartanah

![Lue](https://cdn.pgimgs.com/hive-ui/static/v0.2.68/images/agent-profile-picture-default.svg)

- **Nama**: Lue
- **Agensi**: HARTAMAS REAL ESTATE (MALAYSIA) SDN. BHD. [ E (1) 1439 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/lue-1075759/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/lue-1075759/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 2,000 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Lorong Tenggiri, Taman Sri Pelabuhan, Klang, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 2,200 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)