# Pudu, KL City Centre

| PROPERTY OVERVIEW       |                                      |
| ----------------------- | ------------------------------------ |
| **Title**               | Pudu, KL City Centre                 |
| **Address**             | Pudu, KL City Centre, Kuala Lumpur   |
| **Price**               | RM 27,396 /bulan (_Boleh dirunding_) |
| **Is Verified Listing** | No                                   |
| **kps**                 | 18,264                               |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Kuala Lumpur](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-kuala-lumpur-58jok "Kuala Lumpur")
- [KL City Centre](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-kl-city-centre-kpycl "KL City Centre")
- [Tanah Komersial](https://www.iproperty.com.my/bm/tanah-komersial-disewa/sekitar-kl-city-centre-kpycl "Tanah Komersial")
- **rent-500645339**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Tanah Komersial untuk Disewa di Pudu, KL City Centre oleh Denice Ng - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500645339/UPHO.283532422.V800/Pudu-KL-City-Centre-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500645339/UPHO.283532422.V800/Pudu-KL-City-Centre-Malaysia.jpg "Tanah Komersial untuk Disewa di Pudu, KL City Centre oleh Denice Ng - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Tanah Komersial untuk Disewa di Pudu, KL City Centre oleh Denice Ng - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500645339/UPHO.283532429.V800/Pudu-KL-City-Centre-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500645339/UPHO.283532429.V800/Pudu-KL-City-Centre-Malaysia.jpg "Tanah Komersial untuk Disewa di Pudu, KL City Centre oleh Denice Ng - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Tanah Komersial untuk Disewa di Pudu, KL City Centre oleh Denice Ng - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500645339/UPHO.283532435.V800/Pudu-KL-City-Centre-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500645339/UPHO.283532435.V800/Pudu-KL-City-Centre-Malaysia.jpg "Tanah Komersial untuk Disewa di Pudu, KL City Centre oleh Denice Ng - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Tanah Komersial untuk Disewa di Pudu, KL City Centre oleh Denice Ng - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500645339/UPHO.283532443.V800/Pudu-KL-City-Centre-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500645339/UPHO.283532443.V800/Pudu-KL-City-Centre-Malaysia.jpg "Tanah Komersial untuk Disewa di Pudu, KL City Centre oleh Denice Ng - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Tanah Komersial untuk Disewa di Pudu, KL City Centre oleh Denice Ng - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500645339/UPHO.283532454.V800/Pudu-KL-City-Centre-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500645339/UPHO.283532454.V800/Pudu-KL-City-Centre-Malaysia.jpg "Tanah Komersial untuk Disewa di Pudu, KL City Centre oleh Denice Ng - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Tanah Komersial untuk Disewa di Pudu, KL City Centre oleh Denice Ng - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500645339/UPHO.283532458.V800/Pudu-KL-City-Centre-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500645339/UPHO.283532458.V800/Pudu-KL-City-Centre-Malaysia.jpg "Tanah Komersial untuk Disewa di Pudu, KL City Centre oleh Denice Ng - Exterior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Tanah Komersial untuk disewa
- Disenaraikan pada 14 Apr 2026
- ID penyenaraian - 500645339
- 18,264 kps luas tanah
- RM 1.50 psf (tanah)
- Pegangan bebas
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Pudu

> 18264sf Flat Land, Pudu, San Peng, Kl City Centre

Flat Land @ Pudu For Rent :<br /><br />- Lot 1 land area 5,792sf<br />- Lot 2 land area 12,741sf<br />- Total land area 18,264sf<br />- Easy access to main road<br />- Suitable for storage, sports proposal, food court etc<br /><br />Owner welcome to list!!!<br />*We are FOC to market your property with high value for sale and rent.<br />*We provide ONE Stop service - Banker and Lawyer arrangement.<br />Please call
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
         DENICE NG for viewing appointment.

## Ejen Hartanah

![Denice Ng](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/ozxldc3db650-516b-4e9c-a4e4-59367b60da2e_1887x1887.jpeg)

- **Nama**: Denice Ng
- **Agensi**: Starcity Property Sdn. Bhd.
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/denice-ng-1172243/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/denice-ng-1172243/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi Tanah Komersial?

Harga sewaan bagi Tanah Komersial ialah RM 27,396 /bulan.

#### Dimanakah lokasi tempat ini?

Pudu, KL City Centre, Kuala Lumpur.

#### Berapakah keluasan tanah bagi Tanah Komersial ini?

18,264 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)