# Jln P Ramlee, KL City Centre

| PROPERTY OVERVIEW       |                                            |
| ----------------------- | ------------------------------------------ |
| **Title**               | Jln P Ramlee, KL City Centre               |
| **Address**             | Jln P Ramlee, KL City Centre, Kuala Lumpur |
| **Price**               | RM 150,000 /bulan                          |
| **Is Verified Listing** | No                                         |
| **kps**                 | 17,000                                     |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Kuala Lumpur](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-kuala-lumpur-58jok "Kuala Lumpur")
- [KL City Centre](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-kl-city-centre-kpycl "KL City Centre")
- [Tanah Komersial](https://www.iproperty.com.my/bm/tanah-komersial-disewa/sekitar-kl-city-centre-kpycl "Tanah Komersial")
- **rent-501088218**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Tanah Komersial untuk Disewa di KL City Centre, Kuala Lumpur oleh Lam C Keng - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501088218/UPHO.340311056.V800/Jln-P-Ramlee-KL-City-Centre-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501088218/UPHO.340311056.V800/Jln-P-Ramlee-KL-City-Centre-Malaysia.jpg "Tanah Komersial untuk Disewa di KL City Centre, Kuala Lumpur oleh Lam C Keng - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Tanah Komersial untuk Disewa di KL City Centre, Kuala Lumpur oleh Lam C Keng - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501088218/UPHO.340311076.V800/Jln-P-Ramlee-KL-City-Centre-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501088218/UPHO.340311076.V800/Jln-P-Ramlee-KL-City-Centre-Malaysia.jpg "Tanah Komersial untuk Disewa di KL City Centre, Kuala Lumpur oleh Lam C Keng - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Tanah Komersial untuk Disewa di KL City Centre, Kuala Lumpur oleh Lam C Keng - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501088218/UPHO.340311083.V800/Jln-P-Ramlee-KL-City-Centre-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501088218/UPHO.340311083.V800/Jln-P-Ramlee-KL-City-Centre-Malaysia.jpg "Tanah Komersial untuk Disewa di KL City Centre, Kuala Lumpur oleh Lam C Keng - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Tanah Komersial untuk Disewa di KL City Centre, Kuala Lumpur oleh Lam C Keng - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501088218/UPHO.340311100.V800/Jln-P-Ramlee-KL-City-Centre-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501088218/UPHO.340311100.V800/Jln-P-Ramlee-KL-City-Centre-Malaysia.jpg "Tanah Komersial untuk Disewa di KL City Centre, Kuala Lumpur oleh Lam C Keng - Exterior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Tanah Komersial untuk disewa
- Disenaraikan pada 10 Apr 2026
- ID penyenaraian - 501088218
- 17,000 kps luas tanah
- RM 8.82 psf (tanah)
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Jln P Ramlee

> Commercial Land near KLCC Fir rent

PRIME COMMERCIAL LAND FOR RENT – OPPOSITE KLCC TWIN TOWERS! <br />-Location: Directly across from KLCC, facing Jalan P Ramlee<br />-Land size: 17,000 sq ft (~1,700 sqm)<br />-Highlight: Breathtaking glittering night view of KLCC Twin Towers<br />-Neighbors: High-end F&B outlets serving wealthy tourists<br />-Flexibility: Build a custom structure to suit your business<br />-Rental: MYR 150,000/month<br /><br />-Contact Keng Lam:
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
        <br />-WeChat: L065181<br /><br /><br />适合高端餐厅、酒吧、俱乐部或品牌旗舰店。<br />投资黄金地段，抢占KLCC流量！

## Ejen Hartanah

![Lam C Keng](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/9xoy147d497b-578b-4aca-9e24-7b4e2cef0624_240x320.jpeg)

- **Nama**: Lam C Keng
- **Agensi**: IQI REALTY SDN BHD [ E (1) 1584/28 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/lam-c-keng-953860/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/lam-c-keng-953860/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi Tanah Komersial?

Harga sewaan bagi Tanah Komersial ialah RM 150,000 /bulan.

#### Dimanakah lokasi tempat ini?

Jln P Ramlee, KL City Centre, Kuala Lumpur.

#### Berapakah keluasan tanah bagi Tanah Komersial ini?

17,000 kps.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)