# Plaza Mentari Apartment (Taman Pelangi), Johor Bahru

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                         |
| ----------------------- | ----------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Plaza Mentari Apartment (Taman Pelangi), Johor Bahru                    |
| **Address**             | Jalan Kuning Off Jalan Yahya Aldatar, Taman Pelangi, Johor Bahru, Johor |
| **Price**               | RM 2,200 /bulan                                                         |
| **Is Verified Listing** | No                                                                      |
| **BT**                  | 4                                                                       |
| **BM**                  | 2                                                                       |
| **kps**                 | 1,400                                                                   |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Johor Bahru](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-johor-bahru-v2xvv "Johor Bahru")
- [Pangsapuri](https://www.iproperty.com.my/bm/pangsapuri-disewa/sekitar-johor-bahru-v2xvv "Pangsapuri")
- **rent-501379656**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Pangsapuri untuk Disewa di Plaza Mentari Apartment (Taman Pelangi) oleh Zi Hui - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379656/UPHO.381772581.V800/Plaza-Mentari-Apartment-Taman-Pelangi-Johor-Bahru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379656/UPHO.381772581.V800/Plaza-Mentari-Apartment-Taman-Pelangi-Johor-Bahru-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Disewa di Plaza Mentari Apartment (Taman Pelangi) oleh Zi Hui - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Plaza Mentari Apartment (Taman Pelangi) oleh Zi Hui - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379656/UPHO.381772582.V800/Plaza-Mentari-Apartment-Taman-Pelangi-Johor-Bahru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379656/UPHO.381772582.V800/Plaza-Mentari-Apartment-Taman-Pelangi-Johor-Bahru-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Disewa di Plaza Mentari Apartment (Taman Pelangi) oleh Zi Hui - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Plaza Mentari Apartment (Taman Pelangi) oleh Zi Hui - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379656/UPHO.381772583.V800/Plaza-Mentari-Apartment-Taman-Pelangi-Johor-Bahru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379656/UPHO.381772583.V800/Plaza-Mentari-Apartment-Taman-Pelangi-Johor-Bahru-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Disewa di Plaza Mentari Apartment (Taman Pelangi) oleh Zi Hui - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Plaza Mentari Apartment (Taman Pelangi) oleh Zi Hui - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379656/UPHO.381772584.V800/Plaza-Mentari-Apartment-Taman-Pelangi-Johor-Bahru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379656/UPHO.381772584.V800/Plaza-Mentari-Apartment-Taman-Pelangi-Johor-Bahru-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Disewa di Plaza Mentari Apartment (Taman Pelangi) oleh Zi Hui - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Plaza Mentari Apartment (Taman Pelangi) oleh Zi Hui - Balcony - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379656/UPHO.381772585.V800/Plaza-Mentari-Apartment-Taman-Pelangi-Johor-Bahru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379656/UPHO.381772585.V800/Plaza-Mentari-Apartment-Taman-Pelangi-Johor-Bahru-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Disewa di Plaza Mentari Apartment (Taman Pelangi) oleh Zi Hui - Balcony - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Plaza Mentari Apartment (Taman Pelangi) oleh Zi Hui - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379656/UPHO.381772586.V800/Plaza-Mentari-Apartment-Taman-Pelangi-Johor-Bahru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379656/UPHO.381772586.V800/Plaza-Mentari-Apartment-Taman-Pelangi-Johor-Bahru-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Disewa di Plaza Mentari Apartment (Taman Pelangi) oleh Zi Hui - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Plaza Mentari Apartment (Taman Pelangi) oleh Zi Hui - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379656/UPHO.381772587.V800/Plaza-Mentari-Apartment-Taman-Pelangi-Johor-Bahru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501379656/UPHO.381772587.V800/Plaza-Mentari-Apartment-Taman-Pelangi-Johor-Bahru-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Disewa di Plaza Mentari Apartment (Taman Pelangi) oleh Zi Hui - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Plaza Mentari Apartment (Taman Pelangi) oleh Zi Hui - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/3168/ZPPHO.95765547.V800/Plaza-Mentari-Apartment-Taman-Pelangi-Johor-Bahru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/3168/ZPPHO.95765547.V800/Plaza-Mentari-Apartment-Taman-Pelangi-Johor-Bahru-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Disewa di Plaza Mentari Apartment (Taman Pelangi) oleh Zi Hui - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Plaza Mentari Apartment (Taman Pelangi) oleh Zi Hui - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/3168/ZPPHO.95765548.V800/Plaza-Mentari-Apartment-Taman-Pelangi-Johor-Bahru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/3168/ZPPHO.95765548.V800/Plaza-Mentari-Apartment-Taman-Pelangi-Johor-Bahru-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Disewa di Plaza Mentari Apartment (Taman Pelangi) oleh Zi Hui - iProperty.com.my")
- [![Pangsapuri untuk Disewa di Plaza Mentari Apartment (Taman Pelangi) oleh Zi Hui - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/3168/ZPPHO.95765549.V800/Plaza-Mentari-Apartment-Taman-Pelangi-Johor-Bahru-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/3168/ZPPHO.95765549.V800/Plaza-Mentari-Apartment-Taman-Pelangi-Johor-Bahru-Malaysia.jpg "Pangsapuri untuk Disewa di Plaza Mentari Apartment (Taman Pelangi) oleh Zi Hui - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Pangsapuri untuk disewa
- Kelengkapan penuh
- Disiapkan pada 2016
- Disenaraikan pada 21 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501379656
- 1,400 kps luas pelan lantai
- RM 1.57 psf (lantai)
- Tersedia dari 1 Jun 2026
- Pegangan pajakan
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Dibangunkan oleh Unknown Developer

## Tentang Plaza Mentari Apartment (Taman Pelangi)

> Plaza Mentari @ JB Town available for lease

*For Lease* <br /><br />*Plaza Mentari (Sun City) Taman Pelangi* <br />*坡底彩虹花园公寓出租*  <br /><br />——-4房bed 2厕所 bath  <br />——-1400sqft  <br />——-全家具 Fully Furnished  <br />——-balcony 大阳台  <br />——-保安区 G&G  <br /><br />Remarks:  <br />Dep 2+1+0.5  <br />Ard 5 mins to CIQ  <br />Available on 1/

## Ejen Hartanah

![Zi Hui](https://cdn.pgimgs.com/hive-ui/static/v0.2.68/images/agent-profile-picture-default.svg)

- **Nama**: Zi Hui
- **Agensi**: Pengiklan Persendirian
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/zi-hui-3340204/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/zi-hui-3340204/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 2,200 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Kuning Off Jalan Yahya Aldatar, Taman Pelangi, Johor Bahru, Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,400 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Pajakan.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)