# ETP @ KIIP Jenjarom, Kampung Sri Cheeding, Jenjarom

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                      |
| ----------------------- | -------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | ETP @ KIIP Jenjarom, Kampung Sri Cheeding, Jenjarom                  |
| **Address**             | Jalan Kampung Sri Cheeding, Kampung Sri Cheeding, Jenjarom, Selangor |
| **Price**               | RM 13,000 /bulan                                                     |
| **Is Verified Listing** | No                                                                   |
| **BM**                  | 0                                                                    |
| **kps (lantai)**        | 8,800                                                                |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Jenjarom](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-jenjarom-nv2nl "Jenjarom")
- [Kilang Terpisah](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-sesebuah-disewa/sekitar-jenjarom-nv2nl "Kilang Terpisah")
- **rent-501295964**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Kampung Sri Cheeding, Jenjarom oleh Khoo Geok Shim - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501295964/UPHO.380772437.V800/ETP-KIIP-Jenjarom-Kampung-Sri-Cheeding-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501295964/UPHO.380772437.V800/ETP-KIIP-Jenjarom-Kampung-Sri-Cheeding-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Disewa di Kampung Sri Cheeding, Jenjarom oleh Khoo Geok Shim - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Kampung Sri Cheeding, Jenjarom oleh Khoo Geok Shim - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501295964/UPHO.380772431.V800/ETP-KIIP-Jenjarom-Kampung-Sri-Cheeding-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501295964/UPHO.380772431.V800/ETP-KIIP-Jenjarom-Kampung-Sri-Cheeding-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Disewa di Kampung Sri Cheeding, Jenjarom oleh Khoo Geok Shim - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Kampung Sri Cheeding, Jenjarom oleh Khoo Geok Shim - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501295964/UPHO.380772432.V800/ETP-KIIP-Jenjarom-Kampung-Sri-Cheeding-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501295964/UPHO.380772432.V800/ETP-KIIP-Jenjarom-Kampung-Sri-Cheeding-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Disewa di Kampung Sri Cheeding, Jenjarom oleh Khoo Geok Shim - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Kampung Sri Cheeding, Jenjarom oleh Khoo Geok Shim - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501295964/UPHO.380772433.V800/ETP-KIIP-Jenjarom-Kampung-Sri-Cheeding-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501295964/UPHO.380772433.V800/ETP-KIIP-Jenjarom-Kampung-Sri-Cheeding-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Disewa di Kampung Sri Cheeding, Jenjarom oleh Khoo Geok Shim - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Kampung Sri Cheeding, Jenjarom oleh Khoo Geok Shim - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501295964/UPHO.380772434.V800/ETP-KIIP-Jenjarom-Kampung-Sri-Cheeding-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501295964/UPHO.380772434.V800/ETP-KIIP-Jenjarom-Kampung-Sri-Cheeding-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Disewa di Kampung Sri Cheeding, Jenjarom oleh Khoo Geok Shim - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Kampung Sri Cheeding, Jenjarom oleh Khoo Geok Shim - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501295964/UPHO.380772435.V800/ETP-KIIP-Jenjarom-Kampung-Sri-Cheeding-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501295964/UPHO.380772435.V800/ETP-KIIP-Jenjarom-Kampung-Sri-Cheeding-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Disewa di Kampung Sri Cheeding, Jenjarom oleh Khoo Geok Shim - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Kampung Sri Cheeding, Jenjarom oleh Khoo Geok Shim - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501295964/UPHO.380772436.V800/ETP-KIIP-Jenjarom-Kampung-Sri-Cheeding-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501295964/UPHO.380772436.V800/ETP-KIIP-Jenjarom-Kampung-Sri-Cheeding-Malaysia.jpg "Kilang Terpisah untuk Disewa di Kampung Sri Cheeding, Jenjarom oleh Khoo Geok Shim - Interior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kilang Terpisah untuk disewa
- Unit kosong
- Disenaraikan pada 23 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501295964
- 8,800 kps luas pelan lantai
- 12,636 kps luas tanah
- RM 1.48 psf (lantai)
- RM 1.03 psf (tanah)
- Pegangan bebas
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Dibangunkan oleh Klang Group Sdn Bhd
- 300 watt (3-fasa) 

## Tentang ETP @ KIIP Jenjarom

> Below Market Etp Kiip  Jenjarom 2Sty Cluster Semi-D Factory

[BRAND NEW UNIT] HOT RENT!!<br />Below Market Range!!<br />ETP @ KIIP Jenjarom Sri Cheeding Double Storey Cluster Semi-D Factory<br /><br />Land Area: 12,636sqft (85x148)<br />Total Build Up: 8,800sqft<br />Factory Build Up: 6,520sqft (60x108)<br />Office Build Up: 2,280sqft (38x60)<br />Freehold & Non-bumi Lot<br />Power Supply: 300 Amp<br />Floor Loading: 3 Ton/m2<br />Eaves Height: 40ft<br />Concrete Driveway<br />Brand New Unit<br />With Auto gate<br /><br />Rental RM15000

## Kemudahan bersama

- Kawalan keselamatan 24 jam
- Parkir

## Ejen Hartanah

![Khoo Geok Shim](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/1ac3a95c9ba7-a6de-4d60-9ffc-ec6f6ee796d4_1440x1440.jpeg)

- **Nama**: Khoo Geok Shim
- **Agensi**: THE ROOF REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1605/2 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/khoo-geok-shim-1060450/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/khoo-geok-shim-1060450/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 13,000 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Kampung Sri Cheeding, Kampung Sri Cheeding, Jenjarom, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 8,800 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)