# Brand New Factory at Jenjarom For Rent, Jenjarom

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                                 |
| ----------------------- | ----------------------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Brand New Factory at Jenjarom For Rent, Jenjarom                                                |
| **Address**             | Jenjarom, Telok Panglima Garang, Banting, WCE, SKVE, Kampung Sungai Rambai,, Jenjarom, Selangor |
| **Price**               | RM 18,000 /bulan                                                                                |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                              |
| **kps (lantai)**        | 8,800                                                                                           |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Jenjarom](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-jenjarom-nv2nl "Jenjarom")
- [Kilang Berkembar](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-berkembar-disewa/sekitar-jenjarom-nv2nl "Kilang Berkembar")
- **rent-200408859**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di Jenjarom, Selangor oleh Chris Lee - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-jwp9ca4e0d02-66f1-46c2-a114-ffa4e8225783_2560x1440.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-jwp9ca4e0d02-66f1-46c2-a114-ffa4e8225783_2560x1440.jpeg "Kilang Berkembar untuk Disewa di Jenjarom, Selangor oleh Chris Lee - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di Jenjarom, Selangor oleh Chris Lee - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-r85wabccd8b9-60fd-44cc-bd43-3131ca68d80e_2560x1440.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-r85wabccd8b9-60fd-44cc-bd43-3131ca68d80e_2560x1440.jpeg "Kilang Berkembar untuk Disewa di Jenjarom, Selangor oleh Chris Lee - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di Jenjarom, Selangor oleh Chris Lee - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-njy9bc4c26a0-929b-4b5b-bcbd-57cfa7fe4655_2560x1440.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-njy9bc4c26a0-929b-4b5b-bcbd-57cfa7fe4655_2560x1440.jpeg "Kilang Berkembar untuk Disewa di Jenjarom, Selangor oleh Chris Lee - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di Jenjarom, Selangor oleh Chris Lee - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-d1va3d307767-9283-44a6-9537-eb4d90cdfad0_2560x1440.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-d1va3d307767-9283-44a6-9537-eb4d90cdfad0_2560x1440.jpeg "Kilang Berkembar untuk Disewa di Jenjarom, Selangor oleh Chris Lee - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di Jenjarom, Selangor oleh Chris Lee - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-pei06352b031-fea3-41a6-8642-79b2a64990fa_2560x1440.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-pei06352b031-fea3-41a6-8642-79b2a64990fa_2560x1440.jpeg "Kilang Berkembar untuk Disewa di Jenjarom, Selangor oleh Chris Lee - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di Jenjarom, Selangor oleh Chris Lee - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-0v851e10d787-63db-4dd3-9d5b-c4a4ef7bb14c_2560x1440.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-0v851e10d787-63db-4dd3-9d5b-c4a4ef7bb14c_2560x1440.jpeg "Kilang Berkembar untuk Disewa di Jenjarom, Selangor oleh Chris Lee - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di Jenjarom, Selangor oleh Chris Lee - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-quju123b53fa-e788-406b-99f5-f1f216a7691e_2560x1440.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-quju123b53fa-e788-406b-99f5-f1f216a7691e_2560x1440.jpeg "Kilang Berkembar untuk Disewa di Jenjarom, Selangor oleh Chris Lee - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di Jenjarom, Selangor oleh Chris Lee - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ojhb996aa7df-0242-48ed-8b94-ca56bb96e751_2560x1440.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ojhb996aa7df-0242-48ed-8b94-ca56bb96e751_2560x1440.jpeg "Kilang Berkembar untuk Disewa di Jenjarom, Selangor oleh Chris Lee - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di Jenjarom, Selangor oleh Chris Lee - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-vwr1ec79059e-ec8f-41ad-b210-d65e15221ccb_2560x1440.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-vwr1ec79059e-ec8f-41ad-b210-d65e15221ccb_2560x1440.jpeg "Kilang Berkembar untuk Disewa di Jenjarom, Selangor oleh Chris Lee - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di Jenjarom, Selangor oleh Chris Lee - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-9psjee04260b-221a-4daa-b776-93042fc2a82c_2560x1440.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-9psjee04260b-221a-4daa-b776-93042fc2a82c_2560x1440.jpeg "Kilang Berkembar untuk Disewa di Jenjarom, Selangor oleh Chris Lee - iProperty.com.my")
- [![Kilang Berkembar untuk Disewa di Jenjarom, Selangor oleh Chris Lee - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-nz319dc25ef4-ec5a-49bb-9057-92ea0beea862_2560x1440.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-nz319dc25ef4-ec5a-49bb-9057-92ea0beea862_2560x1440.jpeg "Kilang Berkembar untuk Disewa di Jenjarom, Selangor oleh Chris Lee - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kilang Berkembar untuk disewa
- Disenaraikan pada 20 Mei 2026
- ID penyenaraian - 200408859
- 8,800 kps luas pelan lantai
- 12,636 kps luas tanah
- RM 2.05 psf (lantai)
- RM 1.42 psf (tanah)
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Brand New Factory at Jenjarom For Rent

> 2 Storey Brand New Semi-D Factory @ Jenjarom

Brand New Factory For Rent<br />All owner are welcome to list<br /><br />Property Details:<br />Built Up 8800 sqft<br />Land area 12,636 sqft<br />Floor loading 3ton/m2<br />Ceiling Height 40ft<br /><br />Pictures are just for reference<br />Unit will be available July onwards

## Ejen Hartanah

![Chris Lee](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/f7qt73f12177-0c20-4cac-9338-7ea247b5b404_363x363.jpeg)

- **Nama**: Chris Lee
- **Agensi**: GATHER PROPERTIES SDN. BHD. [ E (1) 1536 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/chris-lee-883482/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/chris-lee-883482/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 18,000 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jenjarom, Telok Panglima Garang, Banting, WCE, SKVE, Kampung Sungai Rambai,, Jenjarom, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 8,800 kps.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)