# The Maple Residences, Taman Overseas Union (Taman Oug), Jalan Klang Lama (Old Klang Road)

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                                                    |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ |
| **Title**               | The Maple Residences, Taman Overseas Union (Taman Oug), Jalan Klang Lama (Old Klang Road)                          |
| **Address**             | Lot PT 15210, Jalan Awan Besar,, Taman Overseas Union (Taman Oug), Jalan Klang Lama (Old Klang Road), Kuala Lumpur |
| **Price**               | RM 3,299 /bulan                                                                                                    |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                                                 |
| **BT**                  | 3                                                                                                                  |
| **BM**                  | 2                                                                                                                  |
| **kps**                 | 808                                                                                                                |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Kuala Lumpur](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-kuala-lumpur-58jok "Kuala Lumpur")
- [Jalan Klang Lama (Old Klang Road)](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-jalan-klang-lama-old-klang-road-15jqp "Jalan Klang Lama (Old Klang Road)")
- [Kondominium](https://www.iproperty.com.my/bm/kondo-disewa/sekitar-jalan-klang-lama-old-klang-road-15jqp "Kondominium")
- **rent-501227118**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kondominium untuk Disewa di The Maple Residences oleh Elcoln Leong - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501227118/UPHO.379946000.V800/The-Maple-Residences-Taman-Overseas-Union-Taman-Oug-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501227118/UPHO.379946000.V800/The-Maple-Residences-Taman-Overseas-Union-Taman-Oug-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di The Maple Residences oleh Elcoln Leong - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di The Maple Residences oleh Elcoln Leong - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501227118/UPHO.379945991.V800/The-Maple-Residences-Taman-Overseas-Union-Taman-Oug-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501227118/UPHO.379945991.V800/The-Maple-Residences-Taman-Overseas-Union-Taman-Oug-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di The Maple Residences oleh Elcoln Leong - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di The Maple Residences oleh Elcoln Leong - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501227118/UPHO.379946018.V800/The-Maple-Residences-Taman-Overseas-Union-Taman-Oug-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501227118/UPHO.379946018.V800/The-Maple-Residences-Taman-Overseas-Union-Taman-Oug-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di The Maple Residences oleh Elcoln Leong - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di The Maple Residences oleh Elcoln Leong - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501227118/UPHO.379945994.V800/The-Maple-Residences-Taman-Overseas-Union-Taman-Oug-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501227118/UPHO.379945994.V800/The-Maple-Residences-Taman-Overseas-Union-Taman-Oug-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di The Maple Residences oleh Elcoln Leong - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di The Maple Residences oleh Elcoln Leong - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501227118/UPHO.379946015.V800/The-Maple-Residences-Taman-Overseas-Union-Taman-Oug-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501227118/UPHO.379946015.V800/The-Maple-Residences-Taman-Overseas-Union-Taman-Oug-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di The Maple Residences oleh Elcoln Leong - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di The Maple Residences oleh Elcoln Leong - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501227118/UPHO.379946027.V800/The-Maple-Residences-Taman-Overseas-Union-Taman-Oug-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501227118/UPHO.379946027.V800/The-Maple-Residences-Taman-Overseas-Union-Taman-Oug-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di The Maple Residences oleh Elcoln Leong - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di The Maple Residences oleh Elcoln Leong - Bedroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501227118/UPHO.379946005.V800/The-Maple-Residences-Taman-Overseas-Union-Taman-Oug-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501227118/UPHO.379946005.V800/The-Maple-Residences-Taman-Overseas-Union-Taman-Oug-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di The Maple Residences oleh Elcoln Leong - Bedroom - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di The Maple Residences oleh Elcoln Leong - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501227118/UPHO.379946010.V800/The-Maple-Residences-Taman-Overseas-Union-Taman-Oug-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501227118/UPHO.379946010.V800/The-Maple-Residences-Taman-Overseas-Union-Taman-Oug-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di The Maple Residences oleh Elcoln Leong - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di The Maple Residences oleh Elcoln Leong - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501227118/UPHO.379946025.V800/The-Maple-Residences-Taman-Overseas-Union-Taman-Oug-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501227118/UPHO.379946025.V800/The-Maple-Residences-Taman-Overseas-Union-Taman-Oug-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di The Maple Residences oleh Elcoln Leong - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di The Maple Residences oleh Elcoln Leong - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/142495/ZPPHO.122915381.V800/The-Maple-Residences-Taman-Overseas-Union-Taman-Oug-Malaysia.png)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/142495/ZPPHO.122915381.V800/The-Maple-Residences-Taman-Overseas-Union-Taman-Oug-Malaysia.png "Kondominium untuk Disewa di The Maple Residences oleh Elcoln Leong - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kondominium untuk disewa
- Kelengkapan penuh
- Disiapkan pada Apr 2025
- Disenaraikan pada 20 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501227118
- 808 kps luas pelan lantai
- RM 4.08 psf (lantai)
- Pegangan bebas
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Dibangunkan oleh WCT Holding Berhad
- 940 Jumlah unit
- 2 lot tempat letak kereta

## Tentang The Maple Residences

> The Maples Residence Sri Petaling OUG

Maple OUG<br /><br />808sqft<br />3 bedrooms, 2 bathrooms<br />2 parking spaces<br />Nicely Furnished Fully Furnished Unit Condition<br />RM3300<br />Available for immediate occupancy<br /><br />AARON CHAN<br />REN 64224<br />012____642____3145

- Jalur lebar yang dilindungi
- Kawalan keselamatan 24 jam

## Ejen Hartanah

![Elcoln Leong](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/x1aa485a8875-0757-4077-92f3-d21b53ee2573_3367x3367.jpeg)

- **Nama**: Elcoln Leong
- **Agensi**: CRYSTAL REALTORS SDN BHD [ E (1) 1830 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/elcoln-leong-830723/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/elcoln-leong-830723/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 3,299 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Lot PT 15210, Jalan Awan Besar,, Taman Overseas Union (Taman Oug), Jalan Klang Lama (Old Klang Road), Kuala Lumpur.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 808 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)