# Residensi Gembira 737, Taman Gembira, Jalan Klang Lama (Old Klang Road)

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                     |
| ----------------------- | ----------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Residensi Gembira 737, Taman Gembira, Jalan Klang Lama (Old Klang Road)             |
| **Address**             | 215 Jalan Selesa 12, Taman Gembira, Jalan Klang Lama (Old Klang Road), Kuala Lumpur |
| **Price**               | RM 1,400 /bulan                                                                     |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                  |
| **BT**                  | 3                                                                                   |
| **BM**                  | 2                                                                                   |
| **kps**                 | 850                                                                                 |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Kuala Lumpur](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-kuala-lumpur-58jok "Kuala Lumpur")
- [Jalan Klang Lama (Old Klang Road)](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-jalan-klang-lama-old-klang-road-15jqp "Jalan Klang Lama (Old Klang Road)")
- [Kondominium](https://www.iproperty.com.my/bm/kondo-disewa/sekitar-jalan-klang-lama-old-klang-road-15jqp "Kondominium")
- **rent-500982621**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kondominium untuk Disewa di Residensi Gembira 737 oleh May Tan - View - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500982621/UPHO.287546558.V800/Residensi-Gembira-737-Taman-Gembira-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500982621/UPHO.287546558.V800/Residensi-Gembira-737-Taman-Gembira-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Residensi Gembira 737 oleh May Tan - View - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Residensi Gembira 737 oleh May Tan - View - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500982621/UPHO.287546561.V800/Residensi-Gembira-737-Taman-Gembira-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500982621/UPHO.287546561.V800/Residensi-Gembira-737-Taman-Gembira-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Residensi Gembira 737 oleh May Tan - View - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Residensi Gembira 737 oleh May Tan - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500982621/UPHO.287546566.V800/Residensi-Gembira-737-Taman-Gembira-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500982621/UPHO.287546566.V800/Residensi-Gembira-737-Taman-Gembira-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Residensi Gembira 737 oleh May Tan - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Residensi Gembira 737 oleh May Tan - Corridor - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500982621/UPHO.287546563.V800/Residensi-Gembira-737-Taman-Gembira-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500982621/UPHO.287546563.V800/Residensi-Gembira-737-Taman-Gembira-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Residensi Gembira 737 oleh May Tan - Corridor - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Residensi Gembira 737 oleh May Tan - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500982621/UPHO.287546568.V800/Residensi-Gembira-737-Taman-Gembira-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500982621/UPHO.287546568.V800/Residensi-Gembira-737-Taman-Gembira-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Residensi Gembira 737 oleh May Tan - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Residensi Gembira 737 oleh May Tan - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500982621/UPHO.287546576.V800/Residensi-Gembira-737-Taman-Gembira-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500982621/UPHO.287546576.V800/Residensi-Gembira-737-Taman-Gembira-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Residensi Gembira 737 oleh May Tan - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Residensi Gembira 737 oleh May Tan - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500982621/UPHO.287546578.V800/Residensi-Gembira-737-Taman-Gembira-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500982621/UPHO.287546578.V800/Residensi-Gembira-737-Taman-Gembira-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Residensi Gembira 737 oleh May Tan - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Residensi Gembira 737 oleh May Tan - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500982621/UPHO.287546654.V800/Residensi-Gembira-737-Taman-Gembira-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500982621/UPHO.287546654.V800/Residensi-Gembira-737-Taman-Gembira-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Residensi Gembira 737 oleh May Tan - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Residensi Gembira 737 oleh May Tan - View - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500982621/UPHO.287546724.V800/Residensi-Gembira-737-Taman-Gembira-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500982621/UPHO.287546724.V800/Residensi-Gembira-737-Taman-Gembira-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Residensi Gembira 737 oleh May Tan - View - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Residensi Gembira 737 oleh May Tan - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/111133/ZPPHO.110796977.V800/Residensi-Gembira-737-Taman-Gembira-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/111133/ZPPHO.110796977.V800/Residensi-Gembira-737-Taman-Gembira-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Residensi Gembira 737 oleh May Tan - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Residensi Gembira 737 oleh May Tan - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/111133/ZPPHO.110796978.V800/Residensi-Gembira-737-Taman-Gembira-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/111133/ZPPHO.110796978.V800/Residensi-Gembira-737-Taman-Gembira-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Residensi Gembira 737 oleh May Tan - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Residensi Gembira 737 oleh May Tan - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/111133/ZPPHO.110796976.V800/Residensi-Gembira-737-Taman-Gembira-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/111133/ZPPHO.110796976.V800/Residensi-Gembira-737-Taman-Gembira-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Residensi Gembira 737 oleh May Tan - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kondominium untuk disewa
- Kelengkapan tidak penuh
- Disiapkan pada 2021
- 1 tahun sewa
- Disenaraikan pada 19 Apr 2026
- ID penyenaraian - 500982621
- 850 kps luas pelan lantai
- RM 1.65 psf (lantai)
- Sedia untuk dimasuki
- Tingkat tinggi
- Pegangan bebas
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Dibangunkan oleh 737 KHENG SENG HOLDING SDN. BHD.
- 638 Jumlah unit
- 1 lot tempat letak kereta

## Tentang Residensi Gembira 737

> Residensi Gembira 737 / Upper Floor / KL View / Breezy Unit

Situated at Kuchai Lama / Old Klang Road<br />Residensi Gembira 737<br /><br />Property Details<br />	•	3 Bedrooms, 2 Bathrooms<br />	•	Approximately 850 sqft<br />	•	Upper Floor Unit <br />	•	Unobstructed KL City View<br />	•	Very Breezy & Bright Unit <br />	•	Quiet & good privacy<br /><br />Location Highlights<br />	•	Convenient access to Old Klang Road & Kuchai Lama<br />	•	Close to NSK, Pearl Point, Scott Garden<br />	•	Surrounded by dining options, shops & amenities<br /><br />Contact :<br /><br />Serious tenants welcome<br />PM / WhatsApp for viewing

## Kemudahan bersama

- Kawalan keselamatan 24 jam
- Parkir

## Ejen Hartanah

![May Tan](https://cdn.pgimgs.com/hive-ui/static/v0.2.68/images/agent-profile-picture-default.svg)

- **Nama**: May Tan
- **Agensi**: FBS REALTY [ E (3) 2067 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/may-tan-935649/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/may-tan-935649/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 1,400 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

215 Jalan Selesa 12, Taman Gembira, Jalan Klang Lama (Old Klang Road), Kuala Lumpur.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 850 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)