# Jalan Ipoh, Commercial Land (53,000 sf) To Rent, Jalan Ipoh

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                             |
| ----------------------- | ----------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Jalan Ipoh, Commercial Land (53,000 sf) To Rent, Jalan Ipoh |
| **Address**             | Sentul, Jalan Ipoh, Kuala Lumpur                            |
| **Price**               | RM 50,000 /bulan                                            |
| **Is Verified Listing** | No                                                          |
| **kps**                 | 53,000                                                      |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Kuala Lumpur](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-kuala-lumpur-58jok "Kuala Lumpur")
- [Jalan Ipoh](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-jalan-ipoh-28ruu "Jalan Ipoh")
- [Tanah Komersial](https://www.iproperty.com.my/bm/tanah-komersial-disewa/sekitar-jalan-ipoh-28ruu "Tanah Komersial")
- **rent-107983159**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Tanah Komersial untuk Disewa di Jalan Ipoh, Kuala Lumpur oleh Mr Chai - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-8knbe812b4f2-e364-4048-ac11-a5ef2c26b816_1597x987.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-8knbe812b4f2-e364-4048-ac11-a5ef2c26b816_1597x987.jpeg "Tanah Komersial untuk Disewa di Jalan Ipoh, Kuala Lumpur oleh Mr Chai - iProperty.com.my")
- [![Tanah Komersial untuk Disewa di Jalan Ipoh, Kuala Lumpur oleh Mr Chai - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ow427e6706c5-fc72-40b4-a866-bd6f565ddbca_1919x1076.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ow427e6706c5-fc72-40b4-a866-bd6f565ddbca_1919x1076.jpeg "Tanah Komersial untuk Disewa di Jalan Ipoh, Kuala Lumpur oleh Mr Chai - iProperty.com.my")
- [![Tanah Komersial untuk Disewa di Jalan Ipoh, Kuala Lumpur oleh Mr Chai - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-gj3622075127-f5a8-46b3-8b97-7db6736ac066_1913x1079.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-gj3622075127-f5a8-46b3-8b97-7db6736ac066_1913x1079.jpeg "Tanah Komersial untuk Disewa di Jalan Ipoh, Kuala Lumpur oleh Mr Chai - iProperty.com.my")
- [![Tanah Komersial untuk Disewa di Jalan Ipoh, Kuala Lumpur oleh Mr Chai - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-0nwl1ba90a01-1415-4c7a-8a59-b57e356bee63_1918x1080.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-0nwl1ba90a01-1415-4c7a-8a59-b57e356bee63_1918x1080.jpeg "Tanah Komersial untuk Disewa di Jalan Ipoh, Kuala Lumpur oleh Mr Chai - iProperty.com.my")
- [![Tanah Komersial untuk Disewa di Jalan Ipoh, Kuala Lumpur oleh Mr Chai - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-7yk57c558c2b-8018-47ce-9c7c-2e6c8a8b6def_1915x1077.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-7yk57c558c2b-8018-47ce-9c7c-2e6c8a8b6def_1915x1077.jpeg "Tanah Komersial untuk Disewa di Jalan Ipoh, Kuala Lumpur oleh Mr Chai - iProperty.com.my")
- [![Tanah Komersial untuk Disewa di Jalan Ipoh, Kuala Lumpur oleh Mr Chai - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-a0y631078c76-b5e6-417f-a079-1eeefd9b9e76_1914x1080.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-a0y631078c76-b5e6-417f-a079-1eeefd9b9e76_1914x1080.jpeg "Tanah Komersial untuk Disewa di Jalan Ipoh, Kuala Lumpur oleh Mr Chai - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Tanah Komersial untuk disewa
- Disenaraikan pada 19 Mei 2026
- ID penyenaraian - 107983159
- 53,000 kps luas tanah
- RM 0.94 psf (tanah)
- Pegangan bebas
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Jalan Ipoh, Commercial Land (53,000 sf) To Rent

> Jalan Ipoh, Commercial Land (53,000 sf) To Rent

*Location : Jalan Ipoh (Good Location<br />*Daerah : Kuala Lumpur<br />*Land Status : Freehold<br />*Land Area :  53,000 sf<br />*Zoning : Commercial<br /><br />INTERESTED PLEASE KINDLY CONTACT MR CHAI
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
         FOR VIEWING

## Ejen Hartanah

![Mr Chai](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/r68c6ad25125-2e88-45f8-a2e4-e040bd2d1035_3648x3648.jpeg)

- **Nama**: Mr Chai
- **Agensi**: Wm Tan Real Estate
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/mr-chai-914112/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/mr-chai-914112/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi Tanah Komersial?

Harga sewaan bagi Tanah Komersial ialah RM 50,000 /bulan.

#### Dimanakah lokasi tempat ini?

Sentul, Jalan Ipoh, Kuala Lumpur.

#### Berapakah keluasan tanah bagi Tanah Komersial ini?

53,000 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)