# Seri Margosa, Ipoh

| PROPERTY OVERVIEW       |                           |
| ----------------------- | ------------------------- |
| **Title**               | Seri Margosa, Ipoh        |
| **Address**             | Seri Margosa, Ipoh, Perak |
| **Price**               | RM 800 /mo                |
| **Is Verified Listing** | No                        |
| **BT**                  | 3                         |
| **BM**                  | 1                         |
| **kps (tanah)**         | 1,080                     |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Perak](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-perak-zagd9 "Perak")
- [Ipoh](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-ipoh-nnv3d "Ipoh")
- [1-storey Terraced House](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-1-tingkat-disewa/sekitar-ipoh-nnv3d "1-storey Terraced House")
- **rent-500989206**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![1-storey Terraced House untuk Disewa di Seri Margosa, Ipoh oleh Steven Eng - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500989206/UPHO.287624114.V800/Seri-Margosa-Seri-Margosa-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500989206/UPHO.287624114.V800/Seri-Margosa-Seri-Margosa-Malaysia.jpg "1-storey Terraced House untuk Disewa di Seri Margosa, Ipoh oleh Steven Eng - Exterior - iProperty.com.my")
- [![1-storey Terraced House untuk Disewa di Seri Margosa, Ipoh oleh Steven Eng - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500989206/UPHO.287624115.V800/Seri-Margosa-Seri-Margosa-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500989206/UPHO.287624115.V800/Seri-Margosa-Seri-Margosa-Malaysia.jpg "1-storey Terraced House untuk Disewa di Seri Margosa, Ipoh oleh Steven Eng - Interior - iProperty.com.my")
- [![1-storey Terraced House untuk Disewa di Seri Margosa, Ipoh oleh Steven Eng - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500989206/UPHO.287624116.V800/Seri-Margosa-Seri-Margosa-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500989206/UPHO.287624116.V800/Seri-Margosa-Seri-Margosa-Malaysia.jpg "1-storey Terraced House untuk Disewa di Seri Margosa, Ipoh oleh Steven Eng - Interior - iProperty.com.my")
- [![1-storey Terraced House untuk Disewa di Seri Margosa, Ipoh oleh Steven Eng - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500989206/UPHO.287624117.V800/Seri-Margosa-Seri-Margosa-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500989206/UPHO.287624117.V800/Seri-Margosa-Seri-Margosa-Malaysia.jpg "1-storey Terraced House untuk Disewa di Seri Margosa, Ipoh oleh Steven Eng - Interior - iProperty.com.my")
- [![1-storey Terraced House untuk Disewa di Seri Margosa, Ipoh oleh Steven Eng - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500989206/UPHO.287624118.V800/Seri-Margosa-Seri-Margosa-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500989206/UPHO.287624118.V800/Seri-Margosa-Seri-Margosa-Malaysia.jpg "1-storey Terraced House untuk Disewa di Seri Margosa, Ipoh oleh Steven Eng - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![1-storey Terraced House untuk Disewa di Seri Margosa, Ipoh oleh Steven Eng - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500989206/UPHO.287624119.V800/Seri-Margosa-Seri-Margosa-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500989206/UPHO.287624119.V800/Seri-Margosa-Seri-Margosa-Malaysia.jpg "1-storey Terraced House untuk Disewa di Seri Margosa, Ipoh oleh Steven Eng - Kitchen - iProperty.com.my")

</details>

---

<details>
<summary>Video</summary>

- [https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500989206/UMOV.381634371.mp4](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500989206/UMOV.381634371.mp4)
- [https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500989206/UMOV.381634371.converted.mp4](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500989206/UMOV.381634371.converted.mp4)

</details>

---

## Butiran hartanah

- 1-storey Terraced House for rent
- Unfurnished
- 1 year sewa
- Disenaraikan pada 29 Mac 2026
- ID penyenaraian - 500989206
- 658 sqft luas pelan lantai
- 1,080 sqft luas tanah
- RM 1.22 psf (lantai)
- RM 0.74 psf (tanah)
- Leasehold
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- 2 lot tempat letak kereta

## Tentang Seri Margosa

> Sewa Rumah Setingkat Di Margosa, Bandar Seri Botani, Ipoh

Sewa rumah setingkat di Margosa, Bandar Seri Botani, Ipoh [ ID: AG0161 ]<br /><br />Harga sewa RM800 sebulan<br />Lokasi: Margosa, Bandar Seri Botani, Ipoh<br />Saiz: 1,076sf<br />3 bilik tidur, 2 bilik air<br /><br />Bagi yang berminat, sila hubungi atau WhatsApp:<br /><br />Steven @ OI8-954 O68O<br />Steven @ OI8-954 O68O<br />Steven @ OI8-954 O68O<br /><br />ID: AG0161

## Kemudahan

- Covered car parking

## Kemudahan bersama

- Covered car park

## Ejen Hartanah

![Steven Eng](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/cdi3ca9d84d7-479e-45fe-97fc-e1e3e597f899_232x232.jpeg)

- **Nama**: Steven Eng
- **Agensi**: IQI REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1584/14 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/steven-eng-947100/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/steven-eng-947100/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 800 /mo.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Seri Margosa, Ipoh, Perak.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 658 sqft.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Leasehold.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)