# Temasya 18, Semi d factory, Temasya Glenmarie, Glenmarie

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                          |
| ----------------------- | -------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Temasya 18, Semi d factory, Temasya Glenmarie, Glenmarie |
| **Address**             | temasya 18, Temasya Glenmarie, Glenmarie, Selangor       |
| **Price**               | RM 50,000 /mo                                            |
| **Is Verified Listing** | No                                                       |
| **kps (lantai)**        | 18,700                                                   |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Glenmarie](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-glenmarie-8mgv5 "Glenmarie")
- [Semi-D Kilang](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-berkembar-disewa/sekitar-glenmarie-8mgv5 "Semi-D Kilang")
- **rent-200169377**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Semi-D Kilang untuk Disewa di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Yapz Chin - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ithce662886b-096d-4d05-a0b6-6883209b73b6_1280x960.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ithce662886b-096d-4d05-a0b6-6883209b73b6_1280x960.jpeg "Semi-D Kilang untuk Disewa di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Yapz Chin - iProperty.com.my")
- [![Semi-D Kilang untuk Disewa di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Yapz Chin - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-e3pd42e14b68-1859-4145-bd68-0ad5f710d881_1280x960.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-e3pd42e14b68-1859-4145-bd68-0ad5f710d881_1280x960.jpeg "Semi-D Kilang untuk Disewa di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Yapz Chin - iProperty.com.my")
- [![Semi-D Kilang untuk Disewa di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Yapz Chin - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-24va98212643-0d94-45f9-9586-f7ba8a815101_1280x960.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-24va98212643-0d94-45f9-9586-f7ba8a815101_1280x960.jpeg "Semi-D Kilang untuk Disewa di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Yapz Chin - iProperty.com.my")
- [![Semi-D Kilang untuk Disewa di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Yapz Chin - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-2ko0976e8027-ed89-4eaa-a6c8-039fe03bc258_1280x960.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-2ko0976e8027-ed89-4eaa-a6c8-039fe03bc258_1280x960.jpeg "Semi-D Kilang untuk Disewa di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Yapz Chin - iProperty.com.my")
- [![Semi-D Kilang untuk Disewa di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Yapz Chin - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-8aqs43e0d1d6-e308-4632-a3f5-a4b5e07ef497_1280x960.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-8aqs43e0d1d6-e308-4632-a3f5-a4b5e07ef497_1280x960.jpeg "Semi-D Kilang untuk Disewa di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Yapz Chin - iProperty.com.my")
- [![Semi-D Kilang untuk Disewa di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Yapz Chin - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-6jba321f4ce0-4ff1-4e9c-919e-f2b7fb5da174_4000x2250.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-6jba321f4ce0-4ff1-4e9c-919e-f2b7fb5da174_4000x2250.jpeg "Semi-D Kilang untuk Disewa di Temasya Glenmarie, Glenmarie oleh Yapz Chin - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Semi-D Kilang for rent
- Disenaraikan pada 15 Mei 2026
- ID penyenaraian - 200169377
- 18,700 kps luas pelan lantai
- 12,000 kps luas tanah
- RM 2.67 psf (lantai)
- RM 4.17 psf (tanah)
- Sedia untuk dimasuki
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Temasya 18, Semi d factory

> Temasya Glenmarie Industrial Park, 2.5 storey Semi d factory with lift

Temasya 18, Temasya Glenmarie<br /><br />Type : 2.5 Storey semi d factory<br />Land Area : 12,100 sqft<br />Built Up : 18,700 sqft<br /><br />Floor Loading : 1 ton<br />Power supply : 3 Phase 200 amp<br />Ceiling Height :  30ft<br /><br />- Corporate / showroom outlook<br />- Large open air balcony <br />- Passenger lift<br />- Ready ccc<br />- Move in condition<br />- Easy access to major highways<br /><br />Asking Rental : 50,000 nego<br /><br />Kindly contact for more information or arrange viewing<br />Yapz Chin
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
        <br />IQI Realty<br />REN42087

## Kemudahan

- Balcony

## Ejen Hartanah

![Yapz Chin](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/gg7dd0c6f052-87b2-4992-a158-e6a4ca19de9a_2002x2002.jpeg)

- **Nama**: Yapz Chin
- **Agensi**: IQI REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1584 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/yapz-chin-1120356/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/yapz-chin-1120356/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 50,000 /mo.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

temasya 18, Temasya Glenmarie, Glenmarie, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 18,700 kps.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)