# PTP Warehouse for Rent, Pelabuhan Tanjung Pelepas, Gelang Patah

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                 |
| ----------------------- | --------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | PTP Warehouse for Rent, Pelabuhan Tanjung Pelepas, Gelang Patah |
| **Address**             | Pelabuhan Tanjung Pelepas, Gelang Patah, Johor                  |
| **Price**               | RM 1,004,717 /bulan                                             |
| **Is Verified Listing** | No                                                              |
| **BM**                  | 0                                                               |
| **kps (lantai)**        | 401,887                                                         |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Johor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-johor-2hh35 "Johor")
- [Gelang Patah](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-gelang-patah-0wuj0 "Gelang Patah")
- [Gudang](https://www.iproperty.com.my/bm/gudang-disewa/sekitar-gelang-patah-0wuj0 "Gudang")
- **rent-501312353**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Gudang untuk Disewa di Pelabuhan Tanjung Pelepas, Gelang Patah oleh Benson Neoh - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501312353/UPHO.380970164.V800/PTP-Warehouse-for-Rent-Gelang-Patah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501312353/UPHO.380970164.V800/PTP-Warehouse-for-Rent-Gelang-Patah-Malaysia.jpg "Gudang untuk Disewa di Pelabuhan Tanjung Pelepas, Gelang Patah oleh Benson Neoh - Interior - iProperty.com.my")
- [![Gudang untuk Disewa di Pelabuhan Tanjung Pelepas, Gelang Patah oleh Benson Neoh - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501312353/UPHO.380970160.V800/PTP-Warehouse-for-Rent-Gelang-Patah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501312353/UPHO.380970160.V800/PTP-Warehouse-for-Rent-Gelang-Patah-Malaysia.jpg "Gudang untuk Disewa di Pelabuhan Tanjung Pelepas, Gelang Patah oleh Benson Neoh - Interior - iProperty.com.my")
- [![Gudang untuk Disewa di Pelabuhan Tanjung Pelepas, Gelang Patah oleh Benson Neoh - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501312353/UPHO.380970148.V800/PTP-Warehouse-for-Rent-Gelang-Patah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501312353/UPHO.380970148.V800/PTP-Warehouse-for-Rent-Gelang-Patah-Malaysia.jpg "Gudang untuk Disewa di Pelabuhan Tanjung Pelepas, Gelang Patah oleh Benson Neoh - Interior - iProperty.com.my")
- [![Gudang untuk Disewa di Pelabuhan Tanjung Pelepas, Gelang Patah oleh Benson Neoh - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501312353/UPHO.380970163.V800/PTP-Warehouse-for-Rent-Gelang-Patah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501312353/UPHO.380970163.V800/PTP-Warehouse-for-Rent-Gelang-Patah-Malaysia.jpg "Gudang untuk Disewa di Pelabuhan Tanjung Pelepas, Gelang Patah oleh Benson Neoh - Interior - iProperty.com.my")
- [![Gudang untuk Disewa di Pelabuhan Tanjung Pelepas, Gelang Patah oleh Benson Neoh - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501312353/UPHO.380970156.V800/PTP-Warehouse-for-Rent-Gelang-Patah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501312353/UPHO.380970156.V800/PTP-Warehouse-for-Rent-Gelang-Patah-Malaysia.jpg "Gudang untuk Disewa di Pelabuhan Tanjung Pelepas, Gelang Patah oleh Benson Neoh - Interior - iProperty.com.my")
- [![Gudang untuk Disewa di Pelabuhan Tanjung Pelepas, Gelang Patah oleh Benson Neoh - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501312353/UPHO.380970152.V800/PTP-Warehouse-for-Rent-Gelang-Patah-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501312353/UPHO.380970152.V800/PTP-Warehouse-for-Rent-Gelang-Patah-Malaysia.jpg "Gudang untuk Disewa di Pelabuhan Tanjung Pelepas, Gelang Patah oleh Benson Neoh - Interior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Gudang untuk disewa
- Unit kosong
- Disenaraikan pada 12 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501312353
- 401,887 kps luas pelan lantai
- 653,400 kps luas tanah
- RM 2.50 psf (lantai)
- RM 1.54 psf (tanah)
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang PTP Warehouse for Rent

> Ptp Port-Centric Warehouse for Rent Near Port of Tanjung Pelepas

A strategically located logistics warehouse near Port of Tanjung Pelepas (PTP), ideal for import/export, regional distribution, container operations, and large-scale supply chain activities. This facility offers excellent accessibility for businesses requiring fast turnaround and efficient port connectivity.<br /><br />Property Details<br /><br />• Land Area: 653,400 sqft<br />• Warehouse Space: 401,887 sqft<br />• Ceiling Height:<br /><br />10m (Eaves)<br />12.4m (Center)<br /><br />• Floor Loading: 3.5 tonnes/m²<br />• Loading Docks: 48 bays<br /><br />Strategic Port Advantages<br /><br />• Located near Port of Tanjung Pelepas (PTP)<br />• Excellent for import & export operations<br />• Ideal for freight forwarding & container logistics<br />• Fast access to major highways and transportation networks<br />• Efficient connectivity to Singapore and regional supply chain routes<br /><br />Suitable For<br /><br />• 3PL & logistics operators<br />• Port-related warehousing<br />• E-commerce fulfilment centres<br />• FMCG distribution hubs<br />• Container storage & regional distribution<br /><br />Rental<br /><br />• RM 1,004,717 (RM 2.50 psf)<br /><br />Why This Property<br /><br />• Large-scale warehouse with strong logistics infrastructure<br />• 48 loading docks for high-volume operations<br />• Port-centric location for supply chain efficiency<br />• Ready for immediate occupation<br />• Excellent operational flow for regional distribution businesses<br /><br />Contact for Viewing & Details<br /><br />Benson Neoh <br />(REA E2477)<br />IQI Realty Sdn Bhd<br />
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>

## Ejen Hartanah

![Benson Neoh](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/qbvp15655a99-b3df-4d7f-b6b3-49f1eb0d77a0_514x514.jpeg)

- **Nama**: Benson Neoh
- **Agensi**: IQI Realty Sdn. Bhd.
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/benson-neoh-422748/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/benson-neoh-422748/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 1,004,717 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Pelabuhan Tanjung Pelepas, Gelang Patah, Johor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 401,887 kps.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.