# Sofiya Residensi, Desa Parkcity

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                  |
| ----------------------- | ------------------------------------------------ |
| **Title**               | Sofiya Residensi, Desa Parkcity                  |
| **Address**             | Jalan Residen Utama, Desa Parkcity, Kuala Lumpur |
| **Price**               | RM 1,900 /mo (_Negotiable_)                      |
| **Is Verified Listing** | No                                               |
| **BT**                  | 3                                                |
| **BM**                  | 2                                                |
| **kps**                 | 862                                              |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Kuala Lumpur](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-kuala-lumpur-58jok "Kuala Lumpur")
- [Desa Parkcity](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-desa-parkcity-eqs5n "Desa Parkcity")
- [Kondominium](https://www.iproperty.com.my/bm/kondo-disewa/sekitar-desa-parkcity-eqs5n "Kondominium")
- **rent-501309290**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kondominium untuk Disewa di Sofiya Residensi oleh KC Khoo - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501309290/UPHO.380931649.V800/Sofiya-Residensi-Desa-Parkcity-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501309290/UPHO.380931649.V800/Sofiya-Residensi-Desa-Parkcity-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Sofiya Residensi oleh KC Khoo - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Sofiya Residensi oleh KC Khoo - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501309290/UPHO.380931650.V800/Sofiya-Residensi-Desa-Parkcity-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501309290/UPHO.380931650.V800/Sofiya-Residensi-Desa-Parkcity-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Sofiya Residensi oleh KC Khoo - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Sofiya Residensi oleh KC Khoo - Balcony - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501309290/UPHO.380931651.V800/Sofiya-Residensi-Desa-Parkcity-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501309290/UPHO.380931651.V800/Sofiya-Residensi-Desa-Parkcity-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Sofiya Residensi oleh KC Khoo - Balcony - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Sofiya Residensi oleh KC Khoo - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501309290/UPHO.380931652.V800/Sofiya-Residensi-Desa-Parkcity-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501309290/UPHO.380931652.V800/Sofiya-Residensi-Desa-Parkcity-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Sofiya Residensi oleh KC Khoo - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Sofiya Residensi oleh KC Khoo - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501309290/UPHO.380931653.V800/Sofiya-Residensi-Desa-Parkcity-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501309290/UPHO.380931653.V800/Sofiya-Residensi-Desa-Parkcity-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Sofiya Residensi oleh KC Khoo - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Sofiya Residensi oleh KC Khoo - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501309290/UPHO.380931654.V800/Sofiya-Residensi-Desa-Parkcity-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501309290/UPHO.380931654.V800/Sofiya-Residensi-Desa-Parkcity-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Sofiya Residensi oleh KC Khoo - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Sofiya Residensi oleh KC Khoo - Bathroom - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501309290/UPHO.380931656.V800/Sofiya-Residensi-Desa-Parkcity-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501309290/UPHO.380931656.V800/Sofiya-Residensi-Desa-Parkcity-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Sofiya Residensi oleh KC Khoo - Bathroom - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Sofiya Residensi oleh KC Khoo - Entrance - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501309290/UPHO.380931657.V800/Sofiya-Residensi-Desa-Parkcity-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501309290/UPHO.380931657.V800/Sofiya-Residensi-Desa-Parkcity-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Sofiya Residensi oleh KC Khoo - Entrance - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Sofiya Residensi oleh KC Khoo - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501309290/UPHO.380931658.V800/Sofiya-Residensi-Desa-Parkcity-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501309290/UPHO.380931658.V800/Sofiya-Residensi-Desa-Parkcity-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Sofiya Residensi oleh KC Khoo - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Sofiya Residensi oleh KC Khoo - Corridor - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501309290/UPHO.380931659.V800/Sofiya-Residensi-Desa-Parkcity-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501309290/UPHO.380931659.V800/Sofiya-Residensi-Desa-Parkcity-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Sofiya Residensi oleh KC Khoo - Corridor - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kondominium for rent
- Partially furnished
- Disenaraikan pada 15 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501309290
- 862 kps luas pelan lantai
- RM 2.20 psf (lantai)
- Pegangan bebas
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- 1 lot tempat letak kereta

## Tentang Sofiya Residensi

> Furnished Condo for Rent @ Sofiya, Desa ParkCity. Water front.Westside

Unit features:<br />-862 sqft<br />-3 Bedroom<br />-2 Bathroom <br />-1 Carpark<br />-Leasehold<br />-Middle floor<br />-Fully furnished with: <br />- Aircords<br />- Heaters<br />- Kitchen cabinet <br />#108333<br /><br />Asking : RM 1,900<br />!!!! Viewing for offer !!!!<br /><br />Actual Unit Photos<br /><br />**Experience Comfort and Convenient - Inquiry Now!!<br /><br />Owners are welcome to list. Have a good day.<br /><br />KC Khoo         REN 70366<br />OI7 6II 3Z53 | Negotiator<br />Sinland Real Estate Sdn Bhd

## Kemudahan

- Balcony
- Covered car parking
- Security guard

## Kemudahan bersama

- 24-hour security
- Playground

## Ejen Hartanah

![KC Khoo](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/lcxje0b0c4ee-0f1f-4f32-aaad-03e54f714873_1080x1080.jpeg)

- **Nama**: KC Khoo
- **Agensi**: SINLAND REAL ESTATE SDN BHD [ E (1) 2074 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/kc-khoo-1042987/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/kc-khoo-1042987/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 1,900 /mo.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Residen Utama, Desa Parkcity, Kuala Lumpur.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 862 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.