# Setia Safiro, Cyberjaya

| PROPERTY OVERVIEW       |                                   |
| ----------------------- | --------------------------------- |
| **Title**               | Setia Safiro, Cyberjaya           |
| **Address**             | Setia Safiro, Cyberjaya, Selangor |
| **Price**               | RM 3,800 /bulan                   |
| **Is Verified Listing** | No                                |
| **BT**                  | 4                                 |
| **BM**                  | 3                                 |
| **kps (tanah)**         | 1,400                             |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Cyberjaya](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-cyberjaya-7pmtb "Cyberjaya")
- [Rumah Teres 2-Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-2-tingkat-disewa/sekitar-cyberjaya-7pmtb "Rumah Teres 2-Tingkat")
- **rent-501359712**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Setia Safiro, Cyberjaya oleh Aizat Azhari - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501359712/UPHO.381537795.V800/Setia-Safiro-Setia-Safiro-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501359712/UPHO.381537795.V800/Setia-Safiro-Setia-Safiro-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Setia Safiro, Cyberjaya oleh Aizat Azhari - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Setia Safiro, Cyberjaya oleh Aizat Azhari - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501359712/UPHO.381537791.V800/Setia-Safiro-Setia-Safiro-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501359712/UPHO.381537791.V800/Setia-Safiro-Setia-Safiro-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Setia Safiro, Cyberjaya oleh Aizat Azhari - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Setia Safiro, Cyberjaya oleh Aizat Azhari - Living Room - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501359712/UPHO.381537793.V800/Setia-Safiro-Setia-Safiro-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501359712/UPHO.381537793.V800/Setia-Safiro-Setia-Safiro-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Setia Safiro, Cyberjaya oleh Aizat Azhari - Living Room - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Setia Safiro, Cyberjaya oleh Aizat Azhari - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501359712/UPHO.381537794.V800/Setia-Safiro-Setia-Safiro-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501359712/UPHO.381537794.V800/Setia-Safiro-Setia-Safiro-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Setia Safiro, Cyberjaya oleh Aizat Azhari - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Setia Safiro, Cyberjaya oleh Aizat Azhari - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501359712/UPHO.381537796.V800/Setia-Safiro-Setia-Safiro-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501359712/UPHO.381537796.V800/Setia-Safiro-Setia-Safiro-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Setia Safiro, Cyberjaya oleh Aizat Azhari - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Setia Safiro, Cyberjaya oleh Aizat Azhari - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501359712/UPHO.381537797.V800/Setia-Safiro-Setia-Safiro-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501359712/UPHO.381537797.V800/Setia-Safiro-Setia-Safiro-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Setia Safiro, Cyberjaya oleh Aizat Azhari - Kitchen - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Setia Safiro, Cyberjaya oleh Aizat Azhari - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501359712/UPHO.381537798.V800/Setia-Safiro-Setia-Safiro-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501359712/UPHO.381537798.V800/Setia-Safiro-Setia-Safiro-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Setia Safiro, Cyberjaya oleh Aizat Azhari - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Setia Safiro, Cyberjaya oleh Aizat Azhari - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501359712/UPHO.381537799.V800/Setia-Safiro-Setia-Safiro-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501359712/UPHO.381537799.V800/Setia-Safiro-Setia-Safiro-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Setia Safiro, Cyberjaya oleh Aizat Azhari - Interior - iProperty.com.my")
- [![Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Setia Safiro, Cyberjaya oleh Aizat Azhari - Kitchen - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501359712/UPHO.381537800.V800/Setia-Safiro-Setia-Safiro-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501359712/UPHO.381537800.V800/Setia-Safiro-Setia-Safiro-Malaysia.jpg "Rumah Teres 2-Tingkat untuk Disewa di Setia Safiro, Cyberjaya oleh Aizat Azhari - Kitchen - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Teres 2-Tingkat untuk disewa
- Kelengkapan tidak penuh
- Disiapkan pada 2024
- Disenaraikan pada 18 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501359712
- 2,062 kps luas pelan lantai
- 1,400 kps luas tanah (20 ft x 70 ft)
- RM 1.84 psf (lantai)
- RM 2.71 psf (tanah)
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Dibangunkan oleh SETIA SAFIRO  SDN. BHD.
- 4 lot tempat letak kereta

## Tentang Setia Safiro

> Partly Furnished Double Storey Setia Safiro @ Cyberjaya

Availability : 10/06/2026<br /><br />PROPERTY DETAILS:<br />Double Storey -Link  <br />20' x 70<br />Built Up : 2,062 sq ft<br />4 bedrooms <br />3 bathrooms <br />Partly Furnished <br /><br />Facilities:-<br />Car Park | Clubhouse | Perimeter Fencing | Gymnasium room | Jogging track | Playground | 24 hours security | Swimming pool |Wading pool<br /><br />#C.Amy

## Kemudahan bersama

- Rumah kelab

## Ejen Hartanah

![Aizat Azhari](https://cdn.pgimgs.com/hive-ui/static/v0.2.68/images/agent-profile-picture-default.svg)

- **Nama**: Aizat Azhari
- **Agensi**: Pengiklan Persendirian
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/aizat-azhari-1578128/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/aizat-azhari-1578128/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 3,800 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Setia Safiro, Cyberjaya, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 2,062 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Not Applicable.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)