# Kapar Technology Park Brand New Semi-D Factory, Bukit Raja

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                     |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | Kapar Technology Park Brand New Semi-D Factory, Bukit Raja          |
| **Address**             | Kapar, Meru , Klang , Bukit Raja , Setia Alam, Bukit Raja, Selangor |
| **Price**               | RM 43,000 /mo                                                       |
| **Is Verified Listing** | No                                                                  |
| **BM**                  | 4                                                                   |
| **kps (lantai)**        | 23,000                                                              |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Bukit Raja](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-bukit-raja-vqvar "Bukit Raja")
- [Semi-D Kilang](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-berkembar-disewa/sekitar-bukit-raja-vqvar "Semi-D Kilang")
- **rent-501359530**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Semi-D Kilang untuk Disewa di Bukit Raja, Selangor oleh Foo - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501359530/UPHO.381535558.V800/Kapar-Technology-Park-Brand-New-Semi-D-Factory-Bukit-Raja-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501359530/UPHO.381535558.V800/Kapar-Technology-Park-Brand-New-Semi-D-Factory-Bukit-Raja-Malaysia.jpg "Semi-D Kilang untuk Disewa di Bukit Raja, Selangor oleh Foo - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Semi-D Kilang untuk Disewa di Bukit Raja, Selangor oleh Foo - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501359530/UPHO.381535559.V800/Kapar-Technology-Park-Brand-New-Semi-D-Factory-Bukit-Raja-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501359530/UPHO.381535559.V800/Kapar-Technology-Park-Brand-New-Semi-D-Factory-Bukit-Raja-Malaysia.jpg "Semi-D Kilang untuk Disewa di Bukit Raja, Selangor oleh Foo - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Semi-D Kilang untuk Disewa di Bukit Raja, Selangor oleh Foo - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501359530/UPHO.381535560.V800/Kapar-Technology-Park-Brand-New-Semi-D-Factory-Bukit-Raja-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501359530/UPHO.381535560.V800/Kapar-Technology-Park-Brand-New-Semi-D-Factory-Bukit-Raja-Malaysia.jpg "Semi-D Kilang untuk Disewa di Bukit Raja, Selangor oleh Foo - iProperty.com.my")
- [![Semi-D Kilang untuk Disewa di Bukit Raja, Selangor oleh Foo - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501359530/UPHO.381535561.V800/Kapar-Technology-Park-Brand-New-Semi-D-Factory-Bukit-Raja-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501359530/UPHO.381535561.V800/Kapar-Technology-Park-Brand-New-Semi-D-Factory-Bukit-Raja-Malaysia.jpg "Semi-D Kilang untuk Disewa di Bukit Raja, Selangor oleh Foo - Interior - iProperty.com.my")
- [![Semi-D Kilang untuk Disewa di Bukit Raja, Selangor oleh Foo - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501359530/UPHO.381535562.V800/Kapar-Technology-Park-Brand-New-Semi-D-Factory-Bukit-Raja-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501359530/UPHO.381535562.V800/Kapar-Technology-Park-Brand-New-Semi-D-Factory-Bukit-Raja-Malaysia.jpg "Semi-D Kilang untuk Disewa di Bukit Raja, Selangor oleh Foo - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Semi-D Kilang for rent
- Bare
- Disenaraikan pada 18 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501359530
- 23,000 kps luas pelan lantai
- 32,500 kps luas tanah
- RM 1.87 psf (lantai)
- RM 1.32 psf (tanah)
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- 400 watt (3-fasa) 

## Tentang Kapar Technology Park Brand New Semi-D Factory

> Kapar Brand New Semi-D Factory For Rent

• FOR RENT<br />WhatsApp : 0I0-2I5 8879<br /><br />欢迎联系微信<br />微信号 : FFFoo1208<br />===================================<br />Details:<br />- Location :  Kapar Technology Park<br />Land Size : 32,500 sqft<br />Build Up Size : 23,000 sqft<br />Warehou Area : 17,000 sqft<br />Office Area : 6000 sqft<br />Eave Height : 12m<br />Power Supply : 400AMP<br />Floor Loading : 3ton / m2<br />Rental : RM43,000<br />Suitable for Manufacturing / Warehouse Storage<br />-------------------------------------------------------<br />For Viewing & More details<br />Kindly Contact : 0I0-2I5 8879<br /><br />欢迎联系微信<br />微信号 : FFFoo1208

## Ejen Hartanah

![Foo](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/fxv0b2bcb857-e367-487b-be78-047f0d764ef4_2129x2129.png)

- **Nama**: Foo
- **Agensi**: The Roof Realty - Kuchai Lama
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/foo-1000736/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/foo-1000736/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 43,000 /mo.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Kapar, Meru , Klang , Bukit Raja , Setia Alam, Bukit Raja, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 23,000 kps.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)