# Bukit Raja I8 Factory, Bukit Raja

| PROPERTY OVERVIEW       |                                   |
| ----------------------- | --------------------------------- |
| **Title**               | Bukit Raja I8 Factory, Bukit Raja |
| **Address**             | Bukit Raja, Selangor              |
| **Price**               | RM 26,000 /mo                     |
| **Is Verified Listing** | No                                |
| **kps (lantai)**        | 8,400                             |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Bukit Raja](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-bukit-raja-vqvar "Bukit Raja")
- [Semi-D Kilang](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-berkembar-disewa/sekitar-bukit-raja-vqvar "Semi-D Kilang")
- **rent-501344144**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Semi-D Kilang untuk Disewa di Bukit Raja, Selangor oleh Janice Tang - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501344144/UPHO.381347814.V800/Bukit-Raja-I8-Factory-Bukit-Raja-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501344144/UPHO.381347814.V800/Bukit-Raja-I8-Factory-Bukit-Raja-Malaysia.jpg "Semi-D Kilang untuk Disewa di Bukit Raja, Selangor oleh Janice Tang - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Semi-D Kilang untuk Disewa di Bukit Raja, Selangor oleh Janice Tang - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501344144/UPHO.381347809.V800/Bukit-Raja-I8-Factory-Bukit-Raja-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501344144/UPHO.381347809.V800/Bukit-Raja-I8-Factory-Bukit-Raja-Malaysia.jpg "Semi-D Kilang untuk Disewa di Bukit Raja, Selangor oleh Janice Tang - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Semi-D Kilang untuk Disewa di Bukit Raja, Selangor oleh Janice Tang - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501344144/UPHO.381347813.V800/Bukit-Raja-I8-Factory-Bukit-Raja-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501344144/UPHO.381347813.V800/Bukit-Raja-I8-Factory-Bukit-Raja-Malaysia.jpg "Semi-D Kilang untuk Disewa di Bukit Raja, Selangor oleh Janice Tang - Interior - iProperty.com.my")
- [![Semi-D Kilang untuk Disewa di Bukit Raja, Selangor oleh Janice Tang - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501344144/UPHO.381347808.V800/Bukit-Raja-I8-Factory-Bukit-Raja-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501344144/UPHO.381347808.V800/Bukit-Raja-I8-Factory-Bukit-Raja-Malaysia.jpg "Semi-D Kilang untuk Disewa di Bukit Raja, Selangor oleh Janice Tang - Interior - iProperty.com.my")
- [![Semi-D Kilang untuk Disewa di Bukit Raja, Selangor oleh Janice Tang - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501344144/UPHO.381347810.V800/Bukit-Raja-I8-Factory-Bukit-Raja-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501344144/UPHO.381347810.V800/Bukit-Raja-I8-Factory-Bukit-Raja-Malaysia.jpg "Semi-D Kilang untuk Disewa di Bukit Raja, Selangor oleh Janice Tang - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Semi-D Kilang untuk Disewa di Bukit Raja, Selangor oleh Janice Tang - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501344144/UPHO.381347811.V800/Bukit-Raja-I8-Factory-Bukit-Raja-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501344144/UPHO.381347811.V800/Bukit-Raja-I8-Factory-Bukit-Raja-Malaysia.jpg "Semi-D Kilang untuk Disewa di Bukit Raja, Selangor oleh Janice Tang - Interior - iProperty.com.my")
- [![Semi-D Kilang untuk Disewa di Bukit Raja, Selangor oleh Janice Tang - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501344144/UPHO.381347812.V800/Bukit-Raja-I8-Factory-Bukit-Raja-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501344144/UPHO.381347812.V800/Bukit-Raja-I8-Factory-Bukit-Raja-Malaysia.jpg "Semi-D Kilang untuk Disewa di Bukit Raja, Selangor oleh Janice Tang - Interior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Semi-D Kilang for rent
- Bare
- Disenaraikan pada 16 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501344144
- 8,400 kps luas pelan lantai
- 20,000 kps luas tanah (100 kaki x 200 kaki)
- RM 3.10 psf (lantai)
- RM 1.30 psf (tanah)
- Pegangan bebas
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- 200 watt 

## Tentang Bukit Raja I8 Factory

> I8 Bandar Bukit Raja Klang Semi-Detached Industrial Warehouse

I8 Bandar Bukit Raja Klang<br />Semi-Detached Industrial Warehouse<br /><br />Land: 100x200 (20,000 sqft)<br />Built Up: 8400 sqft<br />Power Supply: 200AMP<br />Floor Loading: 10kN/sqm<br />Ceiling Height: 30 ft<br />Numerous Units Available<br />Asking Rental: RM26,000 / month<br /><br />Janice
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
          </span>
        <br />REN43100

## Ejen Hartanah

![Janice Tang](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/y0mi1fe87fc7-29f5-42f9-ab70-bcef61fed37e_574x574.jpeg)

- **Nama**: Janice Tang
- **Agensi**: The Roof Realty Sdn. Bhd. - Klang
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/janice-tang-1644004/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/janice-tang-1644004/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 26,000 /mo.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Bukit Raja, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 8,400 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)