# Taman Budiman, Bukit Mertajam

| PROPERTY OVERVIEW       |                                       |
| ----------------------- | ------------------------------------- |
| **Title**               | Taman Budiman, Bukit Mertajam         |
| **Address**             | Taman Budiman, Bukit Mertajam, Penang |
| **Price**               | RM 1,500 /mo                          |
| **Is Verified Listing** | No                                    |
| **BT**                  | 4                                     |
| **BM**                  | 3                                     |
| **kps (tanah)**         | 1,500                                 |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Penang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-penang-5qvq6 "Penang")
- [Bukit Mertajam](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-bukit-mertajam-4fw2q "Bukit Mertajam")
- [Rumah Berangkai 2 Tingkat](https://www.iproperty.com.my/bm/rumah-teres-2-tingkat-disewa/sekitar-bukit-mertajam-4fw2q "Rumah Berangkai 2 Tingkat")
- **rent-501351202**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Budiman, Bukit Mertajam oleh Jasmine Teh - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351202/UPHO.381434931.V800/Taman-Budiman-Taman-Budiman-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351202/UPHO.381434931.V800/Taman-Budiman-Taman-Budiman-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Budiman, Bukit Mertajam oleh Jasmine Teh - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Budiman, Bukit Mertajam oleh Jasmine Teh - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351202/UPHO.381434928.V800/Taman-Budiman-Taman-Budiman-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351202/UPHO.381434928.V800/Taman-Budiman-Taman-Budiman-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Budiman, Bukit Mertajam oleh Jasmine Teh - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Budiman, Bukit Mertajam oleh Jasmine Teh - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351202/UPHO.381434929.V800/Taman-Budiman-Taman-Budiman-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351202/UPHO.381434929.V800/Taman-Budiman-Taman-Budiman-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Budiman, Bukit Mertajam oleh Jasmine Teh - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Budiman, Bukit Mertajam oleh Jasmine Teh - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351202/UPHO.381434932.V800/Taman-Budiman-Taman-Budiman-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351202/UPHO.381434932.V800/Taman-Budiman-Taman-Budiman-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Budiman, Bukit Mertajam oleh Jasmine Teh - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Budiman, Bukit Mertajam oleh Jasmine Teh - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351202/UPHO.381434933.V800/Taman-Budiman-Taman-Budiman-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351202/UPHO.381434933.V800/Taman-Budiman-Taman-Budiman-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Budiman, Bukit Mertajam oleh Jasmine Teh - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Budiman, Bukit Mertajam oleh Jasmine Teh - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351202/UPHO.381434934.V800/Taman-Budiman-Taman-Budiman-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351202/UPHO.381434934.V800/Taman-Budiman-Taman-Budiman-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Budiman, Bukit Mertajam oleh Jasmine Teh - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Budiman, Bukit Mertajam oleh Jasmine Teh - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351202/UPHO.381434935.V800/Taman-Budiman-Taman-Budiman-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351202/UPHO.381434935.V800/Taman-Budiman-Taman-Budiman-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Budiman, Bukit Mertajam oleh Jasmine Teh - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Budiman, Bukit Mertajam oleh Jasmine Teh - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351202/UPHO.381434936.V800/Taman-Budiman-Taman-Budiman-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351202/UPHO.381434936.V800/Taman-Budiman-Taman-Budiman-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Budiman, Bukit Mertajam oleh Jasmine Teh - iProperty.com.my")
- [![Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Budiman, Bukit Mertajam oleh Jasmine Teh - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351202/UPHO.381434930.V800/Taman-Budiman-Taman-Budiman-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501351202/UPHO.381434930.V800/Taman-Budiman-Taman-Budiman-Malaysia.jpg "Rumah Berangkai 2 Tingkat untuk Disewa di Taman Budiman, Bukit Mertajam oleh Jasmine Teh - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Rumah Berangkai 2 Tingkat for rent
- Partially furnished
- Disenaraikan pada 18 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501351202
- 2,000 kps luas pelan lantai
- 1,500 kps luas tanah
- RM 0.75 psf (lantai)
- RM 1.00 psf (tanah)
- Pegangan bebas
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Taman Budiman

> Spacious 4 Bedroom 2-Storey Terrace House for Rent

- 4 Bedrooms and 3 Bathrooms, perfect for a family.<br />- Generous size of 2000 sqft providing ample living space.<br />- Located within 1 km of the nearest MRT station for easy commuting.<br />- Close to reputable schools such as SK and SMK, ideal for children.<br />- Nearby supermarkets like AEON and NSK for daily grocery needs.<br />- Shopping malls such as 1U and IOI City Mall within a short drive.<br />- Family-friendly neighborhood with parks and recreational areas.

## Ejen Hartanah

![Jasmine Teh](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/4vv9669a538f-1421-40cc-85be-e29ea22462a8_574x574.jpeg)

- **Nama**: Jasmine Teh
- **Agensi**: A-PLUS PROPERTY CONSULTANTS [ VE (3) 0282 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/jasmine-teh-1242605/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/jasmine-teh-1242605/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 1,500 /mo.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Taman Budiman, Bukit Mertajam, Penang.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 2,000 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Freehold.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)