# Kiara Residence (Residensi Kiara Jalil 1), Bukit Jalil

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                        |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------ |
| **Title**               | Kiara Residence (Residensi Kiara Jalil 1), Bukit Jalil |
| **Address**             | Jalan 3/155 Jalan Perwira 1, Bukit Jalil, Kuala Lumpur |
| **Price**               | RM 1,900 /bulan                                        |
| **Is Verified Listing** | No                                                     |
| **BT**                  | 3                                                      |
| **BM**                  | 2                                                      |
| **kps**                 | 1,050                                                  |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Kuala Lumpur](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-kuala-lumpur-58jok "Kuala Lumpur")
- [Bukit Jalil](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-bukit-jalil-ijzo5 "Bukit Jalil")
- [Kondominium](https://www.iproperty.com.my/bm/kondo-disewa/sekitar-bukit-jalil-ijzo5 "Kondominium")
- **rent-108240766**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kondominium untuk Disewa di Kiara Residence (Residensi Kiara Jalil 1) oleh Jean Yeoh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-1tvie5b613ab-e3b2-4a68-989f-72ce46ccb7a4_810x1080.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-1tvie5b613ab-e3b2-4a68-989f-72ce46ccb7a4_810x1080.png "Kondominium untuk Disewa di Kiara Residence (Residensi Kiara Jalil 1) oleh Jean Yeoh - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Kiara Residence (Residensi Kiara Jalil 1) oleh Jean Yeoh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-yg6y88e1ffb4-dd55-4054-b8a2-9ae7b3390c23_810x1080.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-yg6y88e1ffb4-dd55-4054-b8a2-9ae7b3390c23_810x1080.png "Kondominium untuk Disewa di Kiara Residence (Residensi Kiara Jalil 1) oleh Jean Yeoh - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Kiara Residence (Residensi Kiara Jalil 1) oleh Jean Yeoh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-qrot8c07d74a-6a88-4ec5-aee4-e86e641d05f6_810x1080.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-qrot8c07d74a-6a88-4ec5-aee4-e86e641d05f6_810x1080.png "Kondominium untuk Disewa di Kiara Residence (Residensi Kiara Jalil 1) oleh Jean Yeoh - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Kiara Residence (Residensi Kiara Jalil 1) oleh Jean Yeoh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-5mtvc48e25e0-c875-4904-a0c2-94ce41ae7f32_810x1080.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-5mtvc48e25e0-c875-4904-a0c2-94ce41ae7f32_810x1080.png "Kondominium untuk Disewa di Kiara Residence (Residensi Kiara Jalil 1) oleh Jean Yeoh - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Kiara Residence (Residensi Kiara Jalil 1) oleh Jean Yeoh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ef3s4ef53bf8-78d8-4c46-b401-6549bf61200d_810x1080.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ef3s4ef53bf8-78d8-4c46-b401-6549bf61200d_810x1080.png "Kondominium untuk Disewa di Kiara Residence (Residensi Kiara Jalil 1) oleh Jean Yeoh - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Kiara Residence (Residensi Kiara Jalil 1) oleh Jean Yeoh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-y7yaa81b7d7d-cd7c-4448-83dc-0f88db62c633_810x1080.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-y7yaa81b7d7d-cd7c-4448-83dc-0f88db62c633_810x1080.png "Kondominium untuk Disewa di Kiara Residence (Residensi Kiara Jalil 1) oleh Jean Yeoh - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Kiara Residence (Residensi Kiara Jalil 1) oleh Jean Yeoh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-g3fq173c34f0-4acb-4d36-b628-e0b8e7590966_810x1080.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-g3fq173c34f0-4acb-4d36-b628-e0b8e7590966_810x1080.png "Kondominium untuk Disewa di Kiara Residence (Residensi Kiara Jalil 1) oleh Jean Yeoh - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Kiara Residence (Residensi Kiara Jalil 1) oleh Jean Yeoh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-hfxd161e2265-59c3-428b-89cc-a50b3d947a1a_810x1080.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-hfxd161e2265-59c3-428b-89cc-a50b3d947a1a_810x1080.png "Kondominium untuk Disewa di Kiara Residence (Residensi Kiara Jalil 1) oleh Jean Yeoh - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Kiara Residence (Residensi Kiara Jalil 1) oleh Jean Yeoh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-js1tab6d66e0-9e9a-4092-b24a-1e653a742343_810x1080.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-js1tab6d66e0-9e9a-4092-b24a-1e653a742343_810x1080.png "Kondominium untuk Disewa di Kiara Residence (Residensi Kiara Jalil 1) oleh Jean Yeoh - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Kiara Residence (Residensi Kiara Jalil 1) oleh Jean Yeoh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-21nrad87131c-0310-44b1-9549-eb2a1b0c6b99_810x1080.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-21nrad87131c-0310-44b1-9549-eb2a1b0c6b99_810x1080.png "Kondominium untuk Disewa di Kiara Residence (Residensi Kiara Jalil 1) oleh Jean Yeoh - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kondominium untuk disewa
- Kelengkapan tidak penuh
- Disiapkan pada 2022
- Disenaraikan pada 6 Mei 2026
- ID penyenaraian - 108240766
- 1,050 kps luas pelan lantai
- RM 1.81 psf (lantai)
- Pegangan pajakan
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Dibangunkan oleh Unknown Developer
- 360 Jumlah unit
- 2 lot tempat letak kereta

## Tentang Kiara Residence (Residensi Kiara Jalil 1)

> Kiara Residensi Jalil 1 Clean and Nice Unit for Rent

Kiara Residence Jalil 1 clean and nice unit for rent<br />- Built up area 1050 Sqft<br />- Newly painted <br />- 3 Rooms, 2 Bathrooms <br />- Wet and dry kitchen<br />- Installed with safety grill<br />- 2 car parks<br />- Walking distance to Awan Besar LRT<br />station<br />- available on 1st July 2026<br />- For more information please contact Jean<br />0l6-665*6l28*<br />- Owners are welcome to list

## Kemudahan bersama

- Gim
- Kafe
- Kawalan keselamatan 24 jam
- Kolam renang
- Taman landskap
- Tempat letak kereta berbumbung

## Ejen Hartanah

![Jean Yeoh](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/znzhca8cd338-fbac-48c1-9545-cc2192dd986e_1215x1215.jpeg)

- **Nama**: Jean Yeoh
- **Agensi**: MAXXAN REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1766 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/jean-yeoh-2315919/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/jean-yeoh-2315919/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 1,900 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan 3/155 Jalan Perwira 1, Bukit Jalil, Kuala Lumpur.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,050 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Pajakan.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)