# Tropicana Bay Residences, Bayan Lepas

| PROPERTY OVERVIEW       |                                            |
| ----------------------- | ------------------------------------------ |
| **Title**               | Tropicana Bay Residences, Bayan Lepas      |
| **Address**             | Persiaran Bayan Indah, Bayan Lepas, Penang |
| **Price**               | RM 2,000 /bulan                            |
| **Is Verified Listing** | No                                         |
| **BT**                  | 2                                          |
| **BM**                  | 1                                          |
| **kps**                 | 615                                        |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Penang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-penang-5qvq6 "Penang")
- [Bayan Lepas](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-bayan-lepas-rkb3o "Bayan Lepas")
- [Kondominium](https://www.iproperty.com.my/bm/kondo-disewa/sekitar-bayan-lepas-rkb3o "Kondominium")
- **rent-501333737**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kondominium untuk Disewa di Tropicana Bay Residences oleh Jovin Pang - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501333737/UPHO.381224096.V800/Tropicana-Bay-Residences-Bayan-Lepas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501333737/UPHO.381224096.V800/Tropicana-Bay-Residences-Bayan-Lepas-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Tropicana Bay Residences oleh Jovin Pang - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Tropicana Bay Residences oleh Jovin Pang - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501333737/UPHO.381224089.V800/Tropicana-Bay-Residences-Bayan-Lepas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501333737/UPHO.381224089.V800/Tropicana-Bay-Residences-Bayan-Lepas-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Tropicana Bay Residences oleh Jovin Pang - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Tropicana Bay Residences oleh Jovin Pang - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501333737/UPHO.381224088.V800/Tropicana-Bay-Residences-Bayan-Lepas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501333737/UPHO.381224088.V800/Tropicana-Bay-Residences-Bayan-Lepas-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Tropicana Bay Residences oleh Jovin Pang - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Tropicana Bay Residences oleh Jovin Pang - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501333737/UPHO.381224091.V800/Tropicana-Bay-Residences-Bayan-Lepas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501333737/UPHO.381224091.V800/Tropicana-Bay-Residences-Bayan-Lepas-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Tropicana Bay Residences oleh Jovin Pang - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Tropicana Bay Residences oleh Jovin Pang - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501333737/UPHO.381224094.V800/Tropicana-Bay-Residences-Bayan-Lepas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501333737/UPHO.381224094.V800/Tropicana-Bay-Residences-Bayan-Lepas-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Tropicana Bay Residences oleh Jovin Pang - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Tropicana Bay Residences oleh Jovin Pang - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501333737/UPHO.381224095.V800/Tropicana-Bay-Residences-Bayan-Lepas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501333737/UPHO.381224095.V800/Tropicana-Bay-Residences-Bayan-Lepas-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Tropicana Bay Residences oleh Jovin Pang - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Tropicana Bay Residences oleh Jovin Pang - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501333737/UPHO.381224092.V800/Tropicana-Bay-Residences-Bayan-Lepas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501333737/UPHO.381224092.V800/Tropicana-Bay-Residences-Bayan-Lepas-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Tropicana Bay Residences oleh Jovin Pang - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Tropicana Bay Residences oleh Jovin Pang - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501333737/UPHO.381224087.V800/Tropicana-Bay-Residences-Bayan-Lepas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501333737/UPHO.381224087.V800/Tropicana-Bay-Residences-Bayan-Lepas-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Tropicana Bay Residences oleh Jovin Pang - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Tropicana Bay Residences oleh Jovin Pang - Facade View - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/25432/ZPPHO.98726258.V800/Tropicana-Bay-Residences-Bayan-Lepas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/25432/ZPPHO.98726258.V800/Tropicana-Bay-Residences-Bayan-Lepas-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Tropicana Bay Residences oleh Jovin Pang - Facade View - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Tropicana Bay Residences oleh Jovin Pang - Balcony View - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/25432/ZPPHO.98726257.V800/Tropicana-Bay-Residences-Bayan-Lepas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/25432/ZPPHO.98726257.V800/Tropicana-Bay-Residences-Bayan-Lepas-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Tropicana Bay Residences oleh Jovin Pang - Balcony View - iProperty.com.my")
- [![Kondominium untuk Disewa di Tropicana Bay Residences oleh Jovin Pang - Elevated Facilities - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/25432/ZPPHO.98726259.V800/Tropicana-Bay-Residences-Bayan-Lepas-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/projectnet-project/25432/ZPPHO.98726259.V800/Tropicana-Bay-Residences-Bayan-Lepas-Malaysia.jpg "Kondominium untuk Disewa di Tropicana Bay Residences oleh Jovin Pang - Elevated Facilities - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kondominium untuk disewa
- Kelengkapan penuh
- Disiapkan pada 2017
- Disenaraikan pada 14 Mei 2026
- Mengalu-alukan semua kaum, agama, dan jantina.
- ID penyenaraian - 501333737
- 615 kps luas pelan lantai
- RM 3.25 psf (lantai)
- Pegangan bebas
- Hak milik strata
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- Dibangunkan oleh Tropicana Ivory Sdn. Bhd.
- 1343 Jumlah unit
- 1 lot tempat letak kereta

## Tentang Tropicana Bay Residences

> Numerous units available for immediate rental

Tropicana bay  @ Queensbay Area [ FOR RENT ]<br />REAL ADVERTISEMENT // fully furnish<br />VALUE RENT UNIT TOP UNIT IN MARKET<br /><br />615 Sf 方呎<br />- 2 Bedrooms 1 Bathrooms<br />- 1 Carpark 车位<br />- fully furnished & RENOVATED<br /><br />ASKING : RM 2000 only!<br /><br />Pm me for more info<br /> JOVIN
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"

- Gim
- Kawalan keselamatan 24 jam
- Kolam renang
- Laluan refleksologi
- Taman landskap
- Taman permainan
- Tempat bersantai
- Tempat letak kereta berbumbung

## Ejen Hartanah

![Jovin Pang](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/8cfb6f0deea0-d338-4db1-b36a-3bbce553d2a2_750x750.jpeg)

- **Nama**: Jovin Pang
- **Agensi**: THE ROOF REALTY SDN. BHD. [ E (1) 1605/2 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/jovin-pang-1337069/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/jovin-pang-1337069/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 2,000 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Persiaran Bayan Indah, Bayan Lepas, Penang.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 615 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Bebas.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.