# Taman Perindustrian Bukit Maluri, Batu

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                      |
| ----------------------- | ---------------------------------------------------- |
| **Title**               | Taman Perindustrian Bukit Maluri, Batu               |
| **Address**             | Taman Perindustrian Bukit Maluri, Batu, Kuala Lumpur |
| **Price**               | RM 50,000 /mo                                        |
| **Is Verified Listing** | No                                                   |
| **BM**                  | 4                                                    |
| **kps (lantai)**        | 16,000                                               |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Kuala Lumpur](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-kuala-lumpur-58jok "Kuala Lumpur")
- [Batu](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-batu-roix4 "Batu")
- [Detached Factory](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-sesebuah-disewa/sekitar-batu-roix4 "Detached Factory")
- **rent-500996992**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Detached Factory untuk Disewa di Taman Perindustrian Bukit Maluri, Batu oleh Susan Ong - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500996992/UPHO.287715855.V800/Taman-Perindustrian-Bukit-Maluri-Batu-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500996992/UPHO.287715855.V800/Taman-Perindustrian-Bukit-Maluri-Batu-Malaysia.jpg "Detached Factory untuk Disewa di Taman Perindustrian Bukit Maluri, Batu oleh Susan Ong - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Detached Factory untuk Disewa di Taman Perindustrian Bukit Maluri, Batu oleh Susan Ong - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500996992/UPHO.287715861.V800/Taman-Perindustrian-Bukit-Maluri-Batu-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500996992/UPHO.287715861.V800/Taman-Perindustrian-Bukit-Maluri-Batu-Malaysia.jpg "Detached Factory untuk Disewa di Taman Perindustrian Bukit Maluri, Batu oleh Susan Ong - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Detached Factory untuk Disewa di Taman Perindustrian Bukit Maluri, Batu oleh Susan Ong - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500996992/UPHO.287715864.V800/Taman-Perindustrian-Bukit-Maluri-Batu-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500996992/UPHO.287715864.V800/Taman-Perindustrian-Bukit-Maluri-Batu-Malaysia.jpg "Detached Factory untuk Disewa di Taman Perindustrian Bukit Maluri, Batu oleh Susan Ong - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Detached Factory untuk Disewa di Taman Perindustrian Bukit Maluri, Batu oleh Susan Ong - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500996992/UPHO.287715867.V800/Taman-Perindustrian-Bukit-Maluri-Batu-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500996992/UPHO.287715867.V800/Taman-Perindustrian-Bukit-Maluri-Batu-Malaysia.jpg "Detached Factory untuk Disewa di Taman Perindustrian Bukit Maluri, Batu oleh Susan Ong - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Detached Factory untuk Disewa di Taman Perindustrian Bukit Maluri, Batu oleh Susan Ong - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500996992/UPHO.287715870.V800/Taman-Perindustrian-Bukit-Maluri-Batu-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500996992/UPHO.287715870.V800/Taman-Perindustrian-Bukit-Maluri-Batu-Malaysia.jpg "Detached Factory untuk Disewa di Taman Perindustrian Bukit Maluri, Batu oleh Susan Ong - Exterior - iProperty.com.my")
- [![Detached Factory untuk Disewa di Taman Perindustrian Bukit Maluri, Batu oleh Susan Ong - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500996992/UPHO.287715874.V800/Taman-Perindustrian-Bukit-Maluri-Batu-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500996992/UPHO.287715874.V800/Taman-Perindustrian-Bukit-Maluri-Batu-Malaysia.jpg "Detached Factory untuk Disewa di Taman Perindustrian Bukit Maluri, Batu oleh Susan Ong - iProperty.com.my")
- [![Detached Factory untuk Disewa di Taman Perindustrian Bukit Maluri, Batu oleh Susan Ong - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500996992/UPHO.287715880.V800/Taman-Perindustrian-Bukit-Maluri-Batu-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500996992/UPHO.287715880.V800/Taman-Perindustrian-Bukit-Maluri-Batu-Malaysia.jpg "Detached Factory untuk Disewa di Taman Perindustrian Bukit Maluri, Batu oleh Susan Ong - iProperty.com.my")
- [![Detached Factory untuk Disewa di Taman Perindustrian Bukit Maluri, Batu oleh Susan Ong - Exterior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500996992/UPHO.287715892.V800/Taman-Perindustrian-Bukit-Maluri-Batu-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/500996992/UPHO.287715892.V800/Taman-Perindustrian-Bukit-Maluri-Batu-Malaysia.jpg "Detached Factory untuk Disewa di Taman Perindustrian Bukit Maluri, Batu oleh Susan Ong - Exterior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Detached Factory for rent
- Bare
- Disenaraikan pada 30 Mac 2026
- ID penyenaraian - 500996992
- 16,000 sqft luas pelan lantai
- 21,000 sqft luas tanah
- RM 3.13 psf (lantai)
- RM 2.38 psf (tanah)
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- 200 watt (3-fasa) 

## Tentang Taman Perindustrian Bukit Maluri

> Bukit Maluri, Kepong, detached warehouse

Taman Perindustrian Bukit Maluri, Kepong<br /><br />Detached warehouse for rent<br />Land size : 21,000 sq.ft<br />Total build up : 16,000 sq.ft<br />Factory build up : 14,000 sq.ft<br />Office build up : 2,000 sq.ft<br />Power supply : 200 amp<br />Asking rental : RM 50,000<br />Selling price : RM 16.5 mil<br /><br />Many unit on hand. One time can view few units.<br /><br />可以中文沟通。微信号: susan_444<br /><br />Interested please liaise with :<br />Susan<br />o17 39o 3o44<br /><br />Disclaimer :<br />Picture show is for illustration purpose only and all info is subjected to change and final clarification with the landlord.<br /><br />R194 S88

## Ejen Hartanah

![Susan Ong](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/pcnr5c9ce250-9470-492c-baa2-5c309d3fb339_1024x1024.jpeg)

- **Nama**: Susan Ong
- **Agensi**: Gather Properties Sdn. Bhd.
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/susan-ong-1575421/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/susan-ong-1575421/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 50,000 /mo.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Taman Perindustrian Bukit Maluri, Batu, Kuala Lumpur.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 16,000 sqft.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)