# Batu kawan factory warehouse for rent, Batu Kawan

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                   |
| ----------------------- | ------------------------------------------------- |
| **Title**               | Batu kawan factory warehouse for rent, Batu Kawan |
| **Address**             | Batu Kawan, Penang                                |
| **Price**               | RM 118,000 /bulan                                 |
| **Is Verified Listing** | No                                                |
| **kps (lantai)**        | 41,911                                            |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Penang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-penang-5qvq6 "Penang")
- [Batu Kawan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-batu-kawan-9222j "Batu Kawan")
- [Kilang Terpisah](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-sesebuah-disewa/sekitar-batu-kawan-9222j "Kilang Terpisah")
- **rent-107475616**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Batu Kawan, Penang oleh Brian Teh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-5fl5eadbb8c2-7412-41bb-af59-b00812ebf2f3_866x1154.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-5fl5eadbb8c2-7412-41bb-af59-b00812ebf2f3_866x1154.png "Kilang Terpisah untuk Disewa di Batu Kawan, Penang oleh Brian Teh - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Batu Kawan, Penang oleh Brian Teh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-lm4y3d846d83-2d3e-45df-8a25-b46e715a956b_1332x750.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-lm4y3d846d83-2d3e-45df-8a25-b46e715a956b_1332x750.png "Kilang Terpisah untuk Disewa di Batu Kawan, Penang oleh Brian Teh - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Batu Kawan, Penang oleh Brian Teh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-c8956f67ecd5-f545-48f1-ad2c-e7305996cc53_866x1154.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-c8956f67ecd5-f545-48f1-ad2c-e7305996cc53_866x1154.png "Kilang Terpisah untuk Disewa di Batu Kawan, Penang oleh Brian Teh - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Batu Kawan, Penang oleh Brian Teh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-0bkbb1612c7d-ea3d-41dc-ac23-38b8f861e307_866x1154.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-0bkbb1612c7d-ea3d-41dc-ac23-38b8f861e307_866x1154.png "Kilang Terpisah untuk Disewa di Batu Kawan, Penang oleh Brian Teh - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Batu Kawan, Penang oleh Brian Teh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-c9ca6ac05350-c056-4f2d-b866-5e2626a46705_866x1154.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-c9ca6ac05350-c056-4f2d-b866-5e2626a46705_866x1154.png "Kilang Terpisah untuk Disewa di Batu Kawan, Penang oleh Brian Teh - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Batu Kawan, Penang oleh Brian Teh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-a1tze579f03a-0dea-437e-ab49-5f4f5937c374_866x1154.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-a1tze579f03a-0dea-437e-ab49-5f4f5937c374_866x1154.png "Kilang Terpisah untuk Disewa di Batu Kawan, Penang oleh Brian Teh - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Batu Kawan, Penang oleh Brian Teh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ms7zc2afd028-81b7-478a-9981-4600bea4246e_866x1154.png)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-ms7zc2afd028-81b7-478a-9981-4600bea4246e_866x1154.png "Kilang Terpisah untuk Disewa di Batu Kawan, Penang oleh Brian Teh - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kilang Terpisah untuk disewa
- Disenaraikan pada 15 Mei 2026
- ID penyenaraian - 107475616
- 41,911 kps luas pelan lantai
- 1.54 ekar luas tanah
- RM 2.82 psf (lantai)
- RM 1.76 psf (tanah)
- Status lot bumi tidak dinyatakan

## Tentang Batu kawan factory warehouse for rent

> Penang Batu Kawan factory warehouse for rent near valdor

LOCATED AT BATU KAWAN<br /><br />@ BUILD UP AREA 建筑面积 : 41,911 SQFT方尺<br />@ LAND AREA 土地面积 : 1.54 ACRE 英亩 67,187 SQFT 方尺<br />@ ELECTRIC POWER SUPPLY : 400 AMPS 供电 400 安倍 (Can Upgrade to 800 Amp) 可增加至 800安倍<br />@ CEILING HEIGHT : 30‘ft 天花板高度<br />@ SUITABLE FOR : PRODUCTION, MANUFACTURING<br />@ Roller Shuttle Door 24Ft x 20Ft<br />@ STRATEGIC LOCATION 理想地点<br />@ RARE IN MARKET 市场稀有<br /><br />RENTAL RM 118,000 PER MONTH

## Ejen Hartanah

![Brian Teh](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/or0q1f54d23b-0c2f-44b1-af4c-8f334b86c161_2744x2744.jpeg)

- **Nama**: Brian Teh
- **Agensi**: THE ROOF REALTY SDN. BHD.
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/brian-teh-1307122/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/brian-teh-1307122/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 118,000 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Batu Kawan, Penang.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 41,911 kps.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)