# 2 Storey Detached Factory Warehouse For Rent at Batu Kawan Industrial Park, Batu Kawan

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                                                        |
| ----------------------- | -------------------------------------------------------------------------------------- |
| **Title**               | 2 Storey Detached Factory Warehouse For Rent at Batu Kawan Industrial Park, Batu Kawan |
| **Address**             | Batu Kawan, Penang                                                                     |
| **Price**               | RM 96,318 /bulan                                                                       |
| **Is Verified Listing** | No                                                                                     |
| **kps (lantai)**        | 28,329                                                                                 |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Penang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-penang-5qvq6 "Penang")
- [Batu Kawan](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-batu-kawan-9222j "Batu Kawan")
- [Kilang Terpisah](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-sesebuah-disewa/sekitar-batu-kawan-9222j "Kilang Terpisah")
- **rent-108181532**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Batu Kawan, Penang oleh Brian Teh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-uzt32169982a-94ad-4ce6-ad07-5a99dac391b1_2560x1920.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-uzt32169982a-94ad-4ce6-ad07-5a99dac391b1_2560x1920.jpeg "Kilang Terpisah untuk Disewa di Batu Kawan, Penang oleh Brian Teh - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Batu Kawan, Penang oleh Brian Teh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-9b4w9a10424e-28cf-48b3-9eda-99f0877fd343_2560x1920.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-9b4w9a10424e-28cf-48b3-9eda-99f0877fd343_2560x1920.jpeg "Kilang Terpisah untuk Disewa di Batu Kawan, Penang oleh Brian Teh - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Batu Kawan, Penang oleh Brian Teh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-eg3i56d0604a-2086-4f84-9771-bbc9a5ee836b_2560x1920.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-eg3i56d0604a-2086-4f84-9771-bbc9a5ee836b_2560x1920.jpeg "Kilang Terpisah untuk Disewa di Batu Kawan, Penang oleh Brian Teh - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Batu Kawan, Penang oleh Brian Teh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-n83t9fef3969-52c6-48f9-abae-baf7b798794d_2560x1920.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-n83t9fef3969-52c6-48f9-abae-baf7b798794d_2560x1920.jpeg "Kilang Terpisah untuk Disewa di Batu Kawan, Penang oleh Brian Teh - iProperty.com.my")
- [![Kilang Terpisah untuk Disewa di Batu Kawan, Penang oleh Brian Teh - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-pxhd116fc7cd-c1f7-4b4e-a530-98b4ef23335e_2560x1920.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-pxhd116fc7cd-c1f7-4b4e-a530-98b4ef23335e_2560x1920.jpeg "Kilang Terpisah untuk Disewa di Batu Kawan, Penang oleh Brian Teh - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kilang Terpisah untuk disewa
- Disenaraikan pada 15 Mei 2026
- ID penyenaraian - 108181532
- 28,329 kps luas pelan lantai
- 45,258 kps luas tanah
- RM 3.40 psf (lantai)
- RM 2.13 psf (tanah)
- Hak milik individu
- Bukan lot bumi

## Tentang 2 Storey Detached Factory Warehouse For Rent at Batu Kawan Industrial Park

> 2 Sty Detached Factoy Warehouse For Rent at Batu Kawan Industrial Park

LOCATED AT BATU KAWAN<br /><br />#2 STY DETACHED FACTORY WAREHOUSE#<br /><br />LAND AREA土地面积：45,258 SQFT方尺/1.039 ACRE英亩<br />PRODUCTION AREA生产面积：20,956 SQFT<br />OFFICE AREA辦公室面積：7,278 SQFT<br />TOTAL BUILD UP总会建筑面积：28,329 SQFT<br />POWER SUPPLY供电量：800 AMP安倍<br />CEILING HEIGHTS天花板高度：30 FT尺<br />FLOOR LOADING土地承重量：2 TON/M2平米<br />With CCC&BOMBA CERTIFACATE厂房合格证书&防火证书<br /><br />RENT RM 96,318 ONLY 月租金马币 9.6 万<br /><br />DIFFERENT UNIT AND LOCATION AVAILABLE<br />不同单位和地点可供参观<br />INDUSTRIAL LOT, LAND SPECIALIST AGENT<br />专业於 工业, 地皮 地产中介<br /><br />REAL ESTATE NEGOTIATOR ( BUY / SELL / RENT)<br />PLEASE CONTACT: BRIAN TEH
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
        <br />房地产业中介 (购买/出售/出租)<br />我们将会提供您最专业的服务，以让您拥有您所理想的家园<br />BRIAN TEH
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>

## Ejen Hartanah

![Brian Teh](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/or0q1f54d23b-0c2f-44b1-af4c-8f334b86c161_2744x2744.jpeg)

- **Nama**: Brian Teh
- **Agensi**: THE ROOF REALTY SDN. BHD.
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/brian-teh-1307122/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/brian-teh-1307122/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 96,318 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Batu Kawan, Penang.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 28,329 kps.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.