# Kawasan Perindustrian Balakong, Balakong

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                    |
| ----------------------- | -------------------------------------------------- |
| **Title**               | Kawasan Perindustrian Balakong, Balakong           |
| **Address**             | Kawasan Perindustrian Balakong, Balakong, Selangor |
| **Price**               | RM 58,000 /bulan (_Boleh dirunding_)               |
| **Is Verified Listing** | No                                                 |
| **BM**                  | 2                                                  |
| **kps (lantai)**        | 27,300                                             |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Balakong](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-balakong-9e0sz "Balakong")
- [Kilang](https://www.iproperty.com.my/bm/kilang-disewa/sekitar-balakong-9e0sz "Kilang")
- **rent-501377871**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kilang untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Balakong, Balakong oleh Patrick Oon - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501377871/UPHO.381752768.V800/Kawasan-Perindustrian-Balakong-Balakong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501377871/UPHO.381752768.V800/Kawasan-Perindustrian-Balakong-Balakong-Malaysia.jpg "Kilang untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Balakong, Balakong oleh Patrick Oon - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Balakong, Balakong oleh Patrick Oon - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501377871/UPHO.381752760.V800/Kawasan-Perindustrian-Balakong-Balakong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501377871/UPHO.381752760.V800/Kawasan-Perindustrian-Balakong-Balakong-Malaysia.jpg "Kilang untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Balakong, Balakong oleh Patrick Oon - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Balakong, Balakong oleh Patrick Oon - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501377871/UPHO.381752752.V800/Kawasan-Perindustrian-Balakong-Balakong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501377871/UPHO.381752752.V800/Kawasan-Perindustrian-Balakong-Balakong-Malaysia.jpg "Kilang untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Balakong, Balakong oleh Patrick Oon - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Balakong, Balakong oleh Patrick Oon - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501377871/UPHO.381752764.V800/Kawasan-Perindustrian-Balakong-Balakong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501377871/UPHO.381752764.V800/Kawasan-Perindustrian-Balakong-Balakong-Malaysia.jpg "Kilang untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Balakong, Balakong oleh Patrick Oon - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Balakong, Balakong oleh Patrick Oon - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501377871/UPHO.381752766.V800/Kawasan-Perindustrian-Balakong-Balakong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501377871/UPHO.381752766.V800/Kawasan-Perindustrian-Balakong-Balakong-Malaysia.jpg "Kilang untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Balakong, Balakong oleh Patrick Oon - Interior - iProperty.com.my")
- [![Kilang untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Balakong, Balakong oleh Patrick Oon - Interior - iProperty.com.my](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501377871/UPHO.381752773.V800/Kawasan-Perindustrian-Balakong-Balakong-Malaysia.jpg)](https://ipp1-cdn.pgimgs.com/listing/501377871/UPHO.381752773.V800/Kawasan-Perindustrian-Balakong-Balakong-Malaysia.jpg "Kilang untuk Disewa di Kawasan Perindustrian Balakong, Balakong oleh Patrick Oon - Interior - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kilang untuk disewa
- Dipasang sebahagian
- Disenaraikan pada 21 Mei 2026
- ID penyenaraian - 501377871
- 27,300 kps luas pelan lantai
- 43,560 kps luas tanah
- RM 2.12 psf (lantai)
- RM 1.33 psf (tanah)
- Hak milik individu
- Status lot bumi tidak dinyatakan
- 600 watt (3-fasa) 
- 5 lot tempat letak kereta
- Properti menghadap ke arah Selatan

## Tentang Kawasan Perindustrian Balakong

> Sharing Warerhouse for Rent @ Balakong

FOR RENT<br /><br />1 STOREY Warehouse @ Cheras Batu 11<br /><br /> LAND AREA : 43,560sf <br /> BUILD UP AREA :27,800sf (warehouse 26,600sf +office 1200sf)<br /> Power Supply: 600Amp<br /> Ceiling height: 30feet<br /> Floor Laad: 1 ton/m2<br /><br /><br /><br />Asking price:RM58,000/monthly<br /><br /><br />Please call Patrick Oon @ O12 3OO 89O9<br />for viewing appointment and for more information.<br />想了解有关详细讯息或须要安排看厂请联络<br />O12 3OO 89O9<br />(VPAT200526RICKJ)

## Kemudahan

- Akses 24 jam

## Ejen Hartanah

![Patrick Oon](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/sj849bbf1a21-230e-43f5-a9a1-1fa1694c722d_1070x1070.jpeg)

- **Nama**: Patrick Oon
- **Agensi**: GATHER PROPERTIES SDN. BHD. [ E (1) 1536 ]
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/patrick-oon-1120799/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/patrick-oon-1120799/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 58,000 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Kawasan Perindustrian Balakong, Balakong, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 27,300 kps.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)