# Ampang Point Jalan Mamanda Ampang, Ampang Jaya, Ampang

| PROPERTY OVERVIEW       |                                                        |
| ----------------------- | ------------------------------------------------------ |
| **Title**               | Ampang Point Jalan Mamanda Ampang, Ampang Jaya, Ampang |
| **Address**             | Jalan Mamanda 9, Ampang Jaya, Ampang, Selangor         |
| **Price**               | RM 15,000 /bulan                                       |
| **Is Verified Listing** | No                                                     |
| **BM**                  | 1                                                      |
| **kps (lantai)**        | 1,650                                                  |

## Navigasi Breadcrumb

- [Laman Utama](https://www.iproperty.com.my/bm "Laman Utama")
- [Sewa](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa "Sewa")
- [Selangor](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-selangor-45nk1 "Selangor")
- [Ampang](https://www.iproperty.com.my/bm/hartanah-disewa/sekitar-ampang-9z0mc "Ampang")
- [Kedai](https://www.iproperty.com.my/bm/kedai-disewa/sekitar-ampang-9z0mc "Kedai")
- **rent-200219436**

## Galeri Media

<details>
<summary>Gambar</summary>

- [![Kedai untuk Disewa di Ampang Jaya, Ampang oleh Michael S L Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-wglg88208cd2-78b9-4eb8-a9d1-60a06daff89a_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-wglg88208cd2-78b9-4eb8-a9d1-60a06daff89a_4032x3024.jpeg "Kedai untuk Disewa di Ampang Jaya, Ampang oleh Michael S L Wong - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Disewa di Ampang Jaya, Ampang oleh Michael S L Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-o53oc9f45ecb-6186-4108-8a0f-9be1401a7abc_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-o53oc9f45ecb-6186-4108-8a0f-9be1401a7abc_4032x3024.jpeg "Kedai untuk Disewa di Ampang Jaya, Ampang oleh Michael S L Wong - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Disewa di Ampang Jaya, Ampang oleh Michael S L Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-zmam0f86b47e-7d96-473e-85d8-01597bd5445a_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-zmam0f86b47e-7d96-473e-85d8-01597bd5445a_4032x3024.jpeg "Kedai untuk Disewa di Ampang Jaya, Ampang oleh Michael S L Wong - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Disewa di Ampang Jaya, Ampang oleh Michael S L Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-aa2h9d7e4d20-10cc-44bf-a051-852b4805992f_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-aa2h9d7e4d20-10cc-44bf-a051-852b4805992f_4032x3024.jpeg "Kedai untuk Disewa di Ampang Jaya, Ampang oleh Michael S L Wong - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Disewa di Ampang Jaya, Ampang oleh Michael S L Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-n1sa64f7b5be-a7e5-4179-b6a2-1ad178361291_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-n1sa64f7b5be-a7e5-4179-b6a2-1ad178361291_4032x3024.jpeg "Kedai untuk Disewa di Ampang Jaya, Ampang oleh Michael S L Wong - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Disewa di Ampang Jaya, Ampang oleh Michael S L Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-wxj4b16637bd-9678-4099-8361-76eeef4484f5_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-wxj4b16637bd-9678-4099-8361-76eeef4484f5_4032x3024.jpeg "Kedai untuk Disewa di Ampang Jaya, Ampang oleh Michael S L Wong - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Disewa di Ampang Jaya, Ampang oleh Michael S L Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-do9ge19ab34c-0f01-435b-8dc6-6ab5a2cc63c4_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-do9ge19ab34c-0f01-435b-8dc6-6ab5a2cc63c4_4032x3024.jpeg "Kedai untuk Disewa di Ampang Jaya, Ampang oleh Michael S L Wong - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Disewa di Ampang Jaya, Ampang oleh Michael S L Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-il4b5c52fe72-ee9b-4884-a0c5-3a730501fdb8_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-il4b5c52fe72-ee9b-4884-a0c5-3a730501fdb8_4032x3024.jpeg "Kedai untuk Disewa di Ampang Jaya, Ampang oleh Michael S L Wong - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Disewa di Ampang Jaya, Ampang oleh Michael S L Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-lnj5b7c3da93-5208-4b50-a7ca-f64303e2421c_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-lnj5b7c3da93-5208-4b50-a7ca-f64303e2421c_4032x3024.jpeg "Kedai untuk Disewa di Ampang Jaya, Ampang oleh Michael S L Wong - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Disewa di Ampang Jaya, Ampang oleh Michael S L Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-pzwvac4d7390-b68a-44ca-a97c-0690b3b7d118_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-pzwvac4d7390-b68a-44ca-a97c-0690b3b7d118_4032x3024.jpeg "Kedai untuk Disewa di Ampang Jaya, Ampang oleh Michael S L Wong - iProperty.com.my")
- [![Kedai untuk Disewa di Ampang Jaya, Ampang oleh Michael S L Wong - iProperty.com.my](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-156m6f9d441b-54ed-48af-9465-f03758651a42_4032x3024.jpeg)](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty/premium/800x800-fit/w-156m6f9d441b-54ed-48af-9465-f03758651a42_4032x3024.jpeg "Kedai untuk Disewa di Ampang Jaya, Ampang oleh Michael S L Wong - iProperty.com.my")

</details>

---

<details>
<summary>Video</summary>

- [Kedai untuk Disewa di Ampang Jaya, Ampang oleh Michael S L Wong - iProperty.com.my](https://www.youtube.com/embed/0QsvP63qKPU?wmode=transparent&enablejsapi=1 "Kedai untuk Disewa di Ampang Jaya, Ampang oleh Michael S L Wong - iProperty.com.my")

</details>

---

## Butiran hartanah

- Kedai untuk disewa
- Unit kosong
- Disenaraikan pada 11 Apr 2026
- ID penyenaraian - 200219436
- 1,650 kps luas pelan lantai
- 1,650 kps luas tanah
- RM 9.09 psf (lantai)
- RM 9.09 psf (tanah)
- Pegangan pajakan (99 tahun lagi)
- Hak milik individu
- Lot bumi
- Properti menghadap ke arah Barat

## Tentang Ampang Point Jalan Mamanda Ampang

> Ground Floor Shop Ampang Point Facing main road

Ground Floor shop. <br />  <br />Prime Location<br /><br />Near Ampang Point Shopping Mall, Ampang Puteri Hospital <br />Accessibility MRR2, Jalan Ampang, AKLEH<br /><br />Any further information please contact Michael at
          <span
            enable-mask="true"
            original-value="0*****"
            masked-value="0*****"
            masking-type="phone"
          >
          </span>
        <br />We are specialist agent in this area and handle many leasing case.

## Ejen Hartanah

![Michael S L Wong](https://img.iproperty.com.my/my-iproperty-agent/premium/120x120-fit/mq97404ecffd-597d-4541-b22e-1716afc42d5d_1283x1283.png)

- **Nama**: Michael S L Wong
- **Agensi**: Amber Realty
- **Profile**: [https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/michael-s-l-wong-897108/#Agent-RightSideProfile](https://www.iproperty.com.my/bm/ejen-hartanah/michael-s-l-wong-897108/#Agent-RightSideProfile)
- **Ways to enquire**: Whatsapp, Phone, Email

## Soalan Lazim

#### Berapakah harga permulaan bagi unit ini?

Harga sewaan ialah RM 15,000 /bulan.

#### Dimanakah lokasi unit ini?

Jalan Mamanda 9, Ampang Jaya, Ampang, Selangor.

#### Berapakah besar unit ini?

Saiz lantai unit ini ialah 1,650 kps.

#### Adakah hartanah ini pegangan kekal atau pegangan pajakan?

Pegangan Pajakan.

#### Apakah yang perlu saya ketahui sebelum menyewa tempat ini?

Berikut merupakan <a href="/guides/rent-a-house-in-malaysia-things-you-should-know-41950" target="_blank" rel="noopener noreferrer">10 perkara yang anda perlu tahu sebelum menyewa</a> termasuk deposit sekuriti, perjanjian sewaan, duti setem, dan caj lain-lain.

## Pautan App Store

- Muat turun aplikasi kami dari AppStore: [https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142](https://apps.apple.com/us/app/iproperty-malaysia/id366785142)
- Muat turun aplikasi kami dari Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iproperty.android.search&hl=en)

## Pautan Media Sosial

- Facebook: [https://www.facebook.com/iproperty.com.my](https://www.facebook.com/iproperty.com.my)
- LinkedIn: [https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my](https://www.linkedin.com/showcase/iproperty.com.my)
- Twitter: [https://twitter.com/iproperty_my](https://twitter.com/iproperty_my)
- Instagram: [https://www.instagram.com/MYiproperty/](https://www.instagram.com/MYiproperty/)
- Youtube: [https://www.youtube.com/c/iPropertyTV](https://www.youtube.com/c/iPropertyTV)
- Tiktok: [https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en](https://www.tiktok.com/@iproperty_my?lang=en)